Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #78816080

Провадження № 2/229/490/2019

ЄУН 229/1586/19

РІШЕННЯ

іменем України


06 травня 2019 року м. Дружківка


Дружківський міський суд Донецької області у складі:

головуючого судді Петрова Є.В.,

при секретарі Цукаревій К.А. ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м.Дружківка цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітніх дітей,

В С Т А Н О В И В:

21 березня 2019 року позивачка ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, звернулася до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей.

Мотивує свій позов наступними обставинами. Позивачка з відповідачем 11 січня 2002 року зареєстрували шлюб у Дружківському відділі реєстрації актів цивільного стану Донецької області, актовий запис за №3. Від цього шлюбу сторони мають Від шлюбу мають двох неповнолітніх дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4, батьком яких у свідоцтвах про народження записано відповідача по справі ОСОБА_2.

Діти проживають разом з позивачкою та знаходиться на її утриманні.

Зазначає, що відповідач є працездатним має можливість надавати матеріальну допомогу на утримання дітей. З відповідача інших стягнень по виконавчим листам не провадиться. Вважає, що з відповідача слід стягнути аліменти на утримання неповнолітніх дітей у розмірі 1/3 частки, але не менш 50 (п'ятидесяти) відсотків прожиткового мінімуму на дитину щомісяця від заробітної плати відповідача до досягнення повноліття дітей.

В судове засідання, позивачка не з'явилася про дату, час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, проте надала заяву слухати позов за її відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не з'явився, надав до суду заяву про розгляд справи без його участі, в якій також зазначив, що позовні вимоги визнає в повному обсязі, проти задоволення позову не заперечує.

Згідно з ч. 4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Оцінивши усі докази, зібрані в справі у їх сукупності, виходячи з обставин, встановлених під час судового розгляду справи, враховуючи норми діючого законодавства, яким врегульовані встановлені судом правовідносини, керуючись принципом верховенства права суд дійшов до таких висновків.

Із матеріалів справи вибачається, що між сторонами виникли правовідносини, що випливають із сімейного законодавства, пов'язані зі стягненням аліментів на утримання малолітньої дитини.

Судом встановлено, що сторони перебувають в зареєстрованому шлюбі з 11 січня 2002 року. ІНФОРМАЦІЯ_10 в них народилася донька ОСОБА_3 та ІНФОРМАЦІЯ_4 донька ОСОБА_4. (а.с. 10-12).

Відповідно до довідок сектору реєстрації місця проживання реєстраційного відділу виконавчого комітету Дружківської міської ради, неповнолітня ОСОБА_3 та малолітня ОСОБА_4, мешкають разом із позивачкою ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 /а.с.13-15/

Судом встановлено, що позивачка працює заступником головного бухгалтера в ПРАТ «Дружківське рудоуправління» з 01.01.2010 року та її дохід за період з 01 вересня 2018 року по 28 лютого 2019 року становить 0 грн., з 21.04.2014 року та по теперішній час знаходиться у відпустці по догляду за дитиною. (а.с.18).

Згідно ст.180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Згідно ст.181, 191 СК України способи виконання батьками обов'язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними; за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу батька (матері) і (або) у твердій грошовій сумі; аліменти на дитину присуджуються (за загальним правилом) за рішенням суду від дня пред'явлення позову.

Відповідно до закону батьки зобов'язані утримувати своїх дітей незалежно від того, перебувають вони в шлюбі чи шлюб між ними розірвано. Обов'язок батьків утримувати своїх дітей є безумовним і не залежить від того, чи є батьки працездатними й чи є в них кошти, достатні для надання утримання, а лише враховується судом при визначенні розміру стягуваних аліментів.

Згідно зі ст.182 СК України, при визначенні розміру аліментів судом враховується стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.

Як зазначає ч.1 ст.183 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

За частинами першою, другою статті 183 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

Вирішуючи питання щодо розміру аліментів, суд повинен враховувати, що їх розмір на одну дитину не може бути меншим, ніж зазначений у частині другій статті 182 СК України.

Відповідно до ст.27 Конвенції про захист прав дитини, батько(- ки) або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.

Статтею 18 Конвенції про захист прав дитини передбачено, що суд повинен докласти всіх можливих зусиль для того, щоб забезпечити визнання принципу загальної та однакової відповідальності обох батьків за виховання і розвиток дитини. Батьки несуть основну відповідальність за виховання та розвиток дитини. Найкращі інтереси дитини є предметом їх основного піклування.

Відповідно до ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову, а в разі подання заяви про видачу судового наказу - із дня подання такої заяви.

Враховуючи те, що відповідач є батьком неповнолітньої ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 та малолітньої ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4, тобто, має обов'язок утримувати їх до досягнення ними повноліття, немає на утриманні інших осіб та утриманців, є працездатним та працює.

Відповідач не надав суду доказів добровільного надання допомоги на утримання дитини, позов визнає в повному обсязі, тому аліменти підлягають стягненню з нього в примусовому порядку.

Суд дійшов до висновку, що аліменти слід стягнути з відповідача у розмірі 1/3 частки від усіх видів його заробітку (доходу), починаючи з дня звернення позивачки до суду (21 березня 2019 року) і до досягнення найстаршою дитиною повноліття щомісячно.

Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.

Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

За таких обставин, позов про стягнення аліментів підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 6 ст. 141 ЦПК України, з відповідача необхідно стягнути в державний бюджет судовий збір в сумі 768 грн. 40 коп.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 4, 5, 12, 13, 76 - 82, 141, 259, 263-265, 289, 354, 355 ЦПК України, суд -

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітніх дітей задовольнити повністю.

Стягувати щомісяця з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженця м. Дружківка Донецької області, Україна, РНОКПП НОМЕР_1, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, аліменти на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_8, уродженки м.Дружківка Донецької області, Україна, РНОКПП НОМЕР_2, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1, на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 та малолітньої доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4, у розмірі 1/3 частини з усіх видів його доходу, але не менше ніж 50% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на кожну дитину щомісячно починаючи з 21 березня 2019 року до досягнення найстаршою дитиною повноліття, тобто до 27 липня 2020 року.

Рішення у частині стягнення аліментів за один місяць надати негайному виконанню.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5, РНОКПП НОМЕР_1, на користь держави судовий збір в сумі 768 (сімсот шістдесят вісім) грн. 40 коп.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

На рішення може бути подана апеляційна скарга до Донецького апеляційного суду через Дружківський міський суд протягом тридцяти днів після проголошення рішення.

Повне судове рішення складено 06 травня 2019 року.




Суддя: Є. В. Петров





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація