- Відповідач (Боржник): Вінницька об"єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Вінницькій області
- Позивач (Заявник): Лісін Ігор Миколайович
- Відповідач (Боржник): Вінницька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області
- Відповідач (Боржник): Головне Управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області
- Відповідач (Боржник): Головне управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області
- Відповідач (Боржник): Вінницька об’єднана державна податкова інспекція Головного управління державної фіскальної служби у Вінницькій області
- Відповідач (Боржник): Головне управління ДФС у Вінницькій області
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
Справа № 120/883/19-а
06 травня 2019 року
м. Вінниця
Суддя-доповідач Сьомого апеляційного адміністративного суду Мельник-Томенко Ж. М., перевіривши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_2 на ухвалу Вінницького окружного адміністративного суду від 02 квітня 2019 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області, Вінницької об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області про скасування податкового повідомлення-рішення,
В С Т А Н О В И В :
відповідно до ухвали Вінницького окружного адміністративного суду від 02 квітня 2019 року повернуто позовну заяву заявнику.
Не погоджуючись із судовим рішенням, позивача оскаржив його в апеляційному порядку.
Перевіривши додержання особою, яка подала апеляційну скаргу, вимог статей 295, 296 КАС України, суд дійшов висновку про залишення поданої апеляційної скарги без руху з таких підстав.
Вимоги до форми та змісту апеляційної скарги закріпленні положеннями ст. 296 КАС України.
Зокрема, в апеляційній скарзі зазначаються:
1) найменування суду апеляційної інстанції, до якого подається скарга;
2) найменування суду першої інстанції, який ухвалив рішення, номер справи та дата ухвалення рішення;
3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає апеляційну скаргу, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв'язку та електронної пошти, офіційна електронна адреса, за наявності;
4) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб);
5) вимоги особи, яка подає апеляційну скаргу, до суду апеляційної інстанції;
6) обґрунтування вимог особи, яка подала апеляційну скаргу, із зазначенням того, у чому полягає неправильність чи неповнота дослідження доказів і встановлення обставин у справі та (або) застосування норм права;
7) у разі необхідності - клопотання особи, яка подає апеляційну скаргу, про витребування нових доказів, про виклик свідків тощо;
8) дата отримання копії судового рішення суду першої інстанції, що оскаржується;
9) перелік матеріалів, що додаються.
Відповідно до ч. 5 вказаної статті до апеляційної скарги додаються:
1) документ про сплату судового збору;
2) копії апеляційної скарги відповідно до кількості учасників справи;
3) копії доданих до апеляційної скарги письмових матеріалів, що відсутні в учасників справи, відповідно до кількості учасників справи;
4) докази, що підтверджують дату отримання копії оскаржуваного судового рішення суду першої інстанції, за наявності.
Якщо апеляційна скарга подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення від сплати судового збору.
В даному випадку, скаржником наведених вимог не дотримано.
Позовна заява викладена в довільній формі та не містить ряду обов'язкових реквізитів, що унеможливлює її належний розгляд апеляційним судом.
Щодо доказів сплати судового збору, то заявник останніх до матеріалів апеляційної скарги не надав, жодних обставин, які б свідчили про факт його звільнення від вказаного обов'язку суду також не навів.
Розмір судового збору та порядок його сплати встановлюється Законом України "Про судовий збір".
Частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно із статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» прожитковий мінімум на одну працездатну особу станом на 01 січня 2019 року становить 1921 грн.
Частиною 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на ухвалу суду сплачується 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Враховуючи наведене, розмір судового збору, який має бути сплачено за подання апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції становить 1921 грн. 00 коп.
Судовий збір необхідно сплатити за наступними реквізитами:
ОДЕРЖУВАЧ: УК у м. Вінниці (м. Вінниця), код платежу 22030101
Код ЄДРПОУ: 38054707
Банк: Казначейство України (ЕАП)
МФО: 899998
Р/р: 34311206081001
Документ про сплату судового збору подається тільки в оригіналі.
Крім того, слід звернути увагу скаржника на приписи статті 295 КАС України, де визначено, що апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга на ухвалу подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Як вбачається з апеляційної скарги, поданої наразі до суду 02 травня 2019 року, апелянтом оскаржується ухвала Вінницького окружного адміністративного суду від 02 квітня 2019 року, при цьому жодних обґрунтувань чи пояснень причин пропуску апелянтом строку на апеляційне оскарження вказаного судового акту не наведено. Клопотань про поновлення строку звернення до суду з апеляційною скаргою не заявлено.
Позивачу необхідно навести суду поважні підстави та надати належні докази, якими б підтверджувалась поважність підстав пропуску строку апеляційного оскарження ухвали суду першої інстанції або ж надати докази в підтвердження факту дотримання строків встановлених ст. 295 КАС України.
В силу приписів п.6 ч.2 ст. 296 КАС України в апеляційній скарзі зазначаються обґрунтування вимог особи, яка подала апеляційну скаргу, із зазначенням того, у чому полягає неправильність чи неповнота дослідження доказів і встановлення обставин у справі та (або) застосування норм права.
Зі змісту ж апеляційної скарги вбачається, що вона складена неприйнятою для листування мовою, обгрунтована словами та твердженнями, які мають особистий, брутальний характер і виражають явну неповагу до суду та суддів.
Такі звернення, відповідно до чинного законодавства, не підлягають розгляду, оскільки відповідно до частини 1 статті 6 Закону України «Про звернення громадян», громадяни мають право звертатися до органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, посадових осіб українською чи іншою мовою, прийнятною для сторін.
Статтею 129 Конституції України та статтею 6 Закону України «Про судоустрій України та статус суддів» визначено, що за неповагу до суду та судді особи притягаються до передбаченої законом відповідальності, тому документи, з якими звертаються громадяни до суду, повинні відповідати загальноетичним правилам викладення фактів та обставин виниклих правовідносин.
Також, суд звертає увагу не неприйнятність викладення апеляційної скарги на паперових аркушах, які вже були попередньо використанні для розміщення іншої інформації, яка не стосується предмету розгляду даної справи.
В даному випадку, наведене також виражає явну неповагу апелянта до суду.
Згідно з ч.2 ст.298 КАС України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.
Оскільки вказані судом обставини щодо невідповідності апеляційної скарги вимогам статті 296 КАС України створюють перешкоди для відкриття апеляційного провадження, апеляційну скаргу необхідно залишити без руху з наданням особі, яка подала апеляційну скаргу, строку для усунення виявлених недоліків.
Керуючись ст.ст. 169, 295, 296, 298, 325, 328, 329 КАС України, суд
У Х В А Л И В :
1. Апеляційну скаргу ОСОБА_2 на ухвалу Вінницького окружного адміністративного суду від 02 квітня 2019 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області, Вінницької об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області про скасування податкового повідомлення-рішення залишити без руху.
2. Запропонувати особі, яка подала апеляційну скаргу, в строк протягом десяти днів з дня отримання даної ухвали усунути виявлені недоліки апеляційної скарги.
3. Роз`яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, що в разі неусунення недоліків, зазначених в ухвалі про залишення апеляційної скарги без руху, апеляційна скарга буде повернута особі, яка подала апеляційну скаргу.
4. Копію цієї ухвали надіслати на адресу особі, яка подала апеляційну скаргу, рекомендованим листом.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач Мельник-Томенко Ж. М.
- Номер:
- Опис: визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення
- Тип справи: Адміністративний позов
- Номер справи: 120/883/19-а
- Суд: Вінницький окружний адміністративний суд
- Суддя: Мельник-Томенко Ж.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 14.03.2019
- Дата етапу: 28.08.2019
- Номер:
- Опис: скасування податкового повідомлення-рішення
- Тип справи: Адміністративна апеляційна скарга
- Номер справи: 120/883/19-а
- Суд: Сьомий апеляційний адміністративний суд
- Суддя: Мельник-Томенко Ж.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Повернуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 02.05.2019
- Дата етапу: 10.06.2019
- Номер: К/9901/17972/19
- Опис: скасування податкового повідомлення-рішення
- Тип справи: Касаційна скарга
- Номер справи: 120/883/19-а
- Суд: Касаційний адміністративний суд
- Суддя: Мельник-Томенко Ж.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Повернуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.06.2019
- Дата етапу: 08.07.2019
- Номер:
- Опис: скасування податковог повідомлення-рішення
- Тип справи: Адміністративна апеляційна скарга
- Номер справи: 120/883/19-а
- Суд: Сьомий апеляційний адміністративний суд
- Суддя: Мельник-Томенко Ж.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Повернуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 04.07.2019
- Дата етапу: 28.08.2019