Судове рішення #7885566

Справа № 2о- 24\10 р.

Р І Ш Е Н Н Я

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 січня 2010 року Соснівський районний суд м.Черкаси у складі:

головуючого судді                             Мельник І.О.

при секретарі                                      Пархоменко М.С.

розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1, зацікавлена особа : ОСОБА_2, Перша Черкаська Державна нотаріальна контора про встановлення факту належності правовстановлюючого документа, -

В С Т А Н О В И В :

    ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документа, мотивуючи свої вимоги тим, що 04.10.1995р. померла її мати ОСОБА_3. Після її смерті, залишилась спадщина у вигляді житлового будинку № 1 по пров. Нестерова в м. Черкаси, який належав померлій на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом від 05.02.1981 р. на Ѕ частину будинку та  свідоцтва про право на спадщину за законом від 05.02.1981р. на Ѕ частину, яке оформлялося матір»ю після смерті її чоловіка- Шушунова ОСОБА_4, померлого 13,06.1980р. За своє життя, її мати залишила заповіт, згідно з яким Ѕ частину будинку № 1 по пров. Нестерова в м.Черкаси заповіла їй. Інша Ѕ частина будинку має спадкуватися за законом. Крім неї, спадкоємцем за законом є її рідна сестра ОСОБА_2 Вона з сестрою прийняли спадщину після смерті матері на підставі ст..549 ЦК України в редакції 1963р., оскільки на день відкриття спадщини проживали разом із спадкодавцем. В даний час виникла необхідність оформлення нею спадкових документів у нотаріуса, але оформлення не можливе внаслідок допущеної помилки в написанні прізвища її матері та її померлого чоловіка у правовстановлюючих документах, що і змушує її звертатися до суду.

У судовому засіданні заявниця вимоги, викладені у заяві підтримала, суду пояснивши, що  в правовстановлюючих документах, а саме: свідоцтві про право власності від 05.02.1981р. та свідоцтві про право на спадщину за законом від 05.02.1981р., допущена помилка в написанні прізвища її матері як власника та спадкоємця будинку, а також допущена помилка в написанні прізвища померлого батька, після смерті якого її мати успадкувала його майно. Прізвище померлого батька зазначено як «Шишунов», в той час як в дійсності батько мав прізвище «Шушунов», що підтверджується свідоцтвом про його смерть. Також помилка і в написанні прізвища її матері, але в дійсності вона «Шушунова», що підтверджується свідоцтвом про її смерть. Допущена помилка, виникла внаслідок неуважності нотаріуса, який видав правовстановлюючі документи з неправильним написанням прізвищ її батьків. Просила суд, встановити належність свідоцтва про право власності від 05.02.1981 р. та свідоцтво про право на спадщину за законом від 05.02.1981р. на житловий будинок № 1 по пров. Несторова в м.Черкаси, виданих на ім.»я ОСОБА_5 саме ОСОБА_3, яка померла 4.10.1995р.

Зацікавлена особа ОСОБА_2 в судовому засіданні заявлені заявницею вимоги підтримала, суду пояснила, що була допущена помилка в написанні прізвищ її батьків, внаслідок чого заявниця ОСОБА_1 не може оформити спадкових документів. Просила суд заявлені вимоги  задоволити.

 Представник зацікавленої особи Першої Черкаської державної нотаріальної контори  у судове засідання не з’явився, до початку судового засіданні скерував до суду заяву в якій просив розглянути справу без їх участі, зазначивши, що у вирішенні справи покладаються на розсуд суду.  

    Суд, вислухавши заявницю, зацікавлену особу ОСОБА_2, дослідивши письмові матеріали справи,  вважає, що заява підлягає  задоволенню з таких підстав.

    Судом встановлено, що заявниця є спадкоємицею за заповітом після смерті своєї матері ОСОБА_3, яка померла 04.10.1995р. До складу спадкового майна входить будинок № 1 по пров. Нестерова в м. Черкаси. Будинок належав померлій на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом від 05.02.1981 р.на  Ѕ частину будинку та  свідоцтва про право на спадщину за законом від 05.02.1981р.на  Ѕ частину, яке оформлялося матір»ю після смерті її чоловіка- Шушунова ОСОБА_4, померлого 13,06.1980р.

З свідоцтва про смерть спадкодавиці, копії свідоцтва про шлюб, копій свідоцтв про народження дітей, трудової книжки, пенсійного посвідчення, а також заповіту, вбачається, що прізвище спадкодавиці -ОСОБА_3. У той же час, у свідоцтві про  право на спадщину за законом від 05.02.1981 р. на Ѕ частини будинку та  свідоцтва про право на спадщину за законом від 05.02.1981р.на Ѕ частину будинку, виданих Першою Черкаською державною нотаріальною конторою, її прізвище записано як «Шишунова». Проте, це не завадило їй отримати спадщину після смерті свого чоловіка -ОСОБА_6, прізвище якого у вище вказаному документі також було записано як «Шишунов». Тобто, у свідоцтві про  право на спадщину за законом від 05.02.1981 р. на Ѕ частини будинку та  свідоцтва про право на спадщину за законом від 05.02.1981р.на Ѕ частину будинку, виданих Першою Черкаською державною нотаріальною конторою, допущена помилка при написанні прізвища. Таким чином, факт належності спадкодавиці -ОСОБА_3, свідоцтва про право на спадщину за законом від 05.02.1981 р. на Ѕ частини будинку та  свідоцтва про право на спадщину за законом від 05.02.1981р.на Ѕ частину будинку № 1 по пров. Нестерова в м.Черкаси., виданих Першою Черкаською державною нотаріальною конторою,  знайшов своє підтвердження.

.  

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 5, 10, 11, 57-60, 130, 212-215, 256, 257,  ЦПК України, суд –

В И Р І Ш И В :

    Заяву ОСОБА_1, зацікавлена особа : ОСОБА_2, Перша Черкаська Державна нотаріальна контора про встановлення факту належності правовстановлюючого документа задовольнити.    

Встановити факт, що свідоцтво про  право на спадщину за законом від 05.02.1981 р. на Ѕ частини будинку та  свідоцтво про право на спадщину за законом від 05.02.1981р.на Ѕ частину будинку № 1 по пров. Нестерова в м.Черкаси  виданих на  прізвище ОСОБА_5  належать  ОСОБА_3, померлій 04.10.1995р.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції.

Головуючий                                                                                                             І. О. Мельник

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація