Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #78960863

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 травня 2019 року м.ПолтаваСправа № 440/640/19


Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Удовіченка С.О.,

за участю:

секретаря судового засідання - Скорика С.В.,

позивача - Мацицького О .В .

розглянув у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_2 до Полтавського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Полтавської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В:


20 лютого 2019 року ОСОБА_2 (далі по тексту - ОСОБА_2 / позивач) звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовом до Полтавського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Полтавської області (далі по тексту - Полтавське ОУПФУ в Полтавській області) в якому просив:

- визнати протиправним та скасувати рішення Полтавського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Полтавської області від 24 липня 2018 року №90,

- зобов`язати Полтавське об`єднане управління Пенсійного фонду України в Полтавської області нарахувати та виплатити пенсію за віком на пільгових умовах.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 25 березня 2019 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі.

В обгрунтування позовної заяви позивач вказував на протиправність оскаржуваного рішення. Стверджував, що відсутність на підприємстві документів у зв`язку з їх викраденням не може бути підставою для відмови особі в призначенні пенсії, в тому числі на пільгових умовах, оскільки особа не має відношення до обліку та зберігання архівних документів та не може ставитись в залежність від таких обставин, як втрата підприємством паперових носіїв інформації щодо працівника. У свою чергу право особи на пенсійне забезпечення не може бути поставлене суб`єктом владних повноважень в залежність від наявності або відсутності інформації від певного носія, оскільки вона може підтверджуватися й іншими документами. Пунктом 20 "Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній" передбачає, що коли у трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, для підтвердження стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників. Однак, у позивача наявна трудова книжка, яка заповнена відповідним чином. Крім того наявні уточнюючі довідки та довідки про проведення атестації робочих місць.

02 квітня 2019 року до Полтавського окружного адміністративного суду надійшов відзив на позов у якому відповідач проти задоволення позову заперечував, зазначаючи, що оскаржуване рішення прийнято у відповідності до вимог чинного законодавства України (а.с. 131-133).

Позивач у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив суд позов задовольнити.

Відповідач явку уповноваженого представника у судове засідання не забезпечив, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся у встановленому Кодексом адміністративного судочинства України порядку.

Згідно пункту 1 частини третьої статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за можливе розглядати справу за даної явки.

Суд, вивчивши матеріали справи, встановив наступні обставини та відповідні до них правовідносини.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 є громадянином України та перебуває на обліку в Полтавському ОУПФУ Полтавської області, що не заперечується сторонами.

24 липня 2018 року Полтавським об`єднаним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області прийнято рішення №90, яким ОСОБА_2 відмовлено в призначенні дострокової пенсії за віком на пільгових умовах за списком №2 згідно підпункту 2 пункту 2 статті 114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" (а.с. 35).

Підставою для відмови слугувало те, що довідка №68/77 від 27 грудня 2012 видана ВАТ "Полтавський завод газорозрядних ламп" про підтвердження пільгового стажу роботи за списком №2 на посаді налагоджувальника технологічного устаткування з 06 лютого 1989 року до 01 березня 1992 року та за списком №1 на посаді монтажника санітарно-технічних систем і обладнання в складальному цеху №1 з 09 березня 1994 року по 17 жовтня 1996 року не підтверджена первинними документами.

Позивач не погоджуючись із такими рішеннями відповідачів, звернувся до суду.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Завданням адміністративного судочинства, згідно частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Згідно з пунктом 2 Перехідних положень Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09 липня 2003 року №1058-VI (далі по тексту - Закон України №1058-IV) пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди вказаним особам пенсії призначаються за нормами цього Закону.

Згідно пункту "а" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" №1788-XIII (далі по тексту - Закон України №1788-XIII) працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих міст - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.

Відповідно до абзацу 1 пункту "б" статті 13 Закону України №1788-XIII працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах і при стажі роботи не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.

Згідно із абзацом 3 статті 13 Закону України №1788-XIII за відсутності стажу роботи, встановленого абзацом першим цього пункту, у період до 1 квітня 2024 року пенсія за віком на пільгових умовах призначається за наявності стажу роботи: з 1 квітня 2018 року по 31 березня 2019 року - не менше 27 років у чоловіків і не менше 22 років у жінок

Працівникам, які не мають стажу роботи із шкідливими і важкими умовами праці, передбаченого абзацом першим цього пункту, але мають не менше половини стажу на зазначених роботах, за наявності передбаченого загального стажу роботи пенсії за віком на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого абзацом першим частини першої статті 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" чоловікам - на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи; жінкам - на 1 рік за кожні 2 роки такої роботи.

Статтею 100 Закону України №1788-XIII передбачено, що особам, які працювали до введення в дію цього Закону на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, передбачених раніше діючим законодавством, пенсії за віком призначаються на таких умовах: а) особам, які мають на день введення в дію цього Закону повний стаж на зазначених роботах, що давав право на пенсію на пільгових умовах, пенсії в розмірах, передбачених цим Законом, призначаються відповідно до вимог за віком і стажем, встановлених раніше діючим законодавством; б) особам, які не мають повного стажу роботи із шкідливими і важкими умовами праці, вік, необхідний для призначення пенсії відповідно до статті 12, знижується пропорційно наявному стажу в порядку, передбаченому статтями 13-14 цього Закону, виходячи з вимог цього стажу, встановлених раніше діючим законодавством.

Відповідно до частини першої статті 45 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку, зокрема пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.

Згідно частини першої статті 48 КЗпП України, статті 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" основним документом про трудову діяльність працівника, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.

Відповідно до частини першої статті 56 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до стажу роботи зараховується робота, виконувана на підставі трудового договору на підприємствах, в установах, організаціях і кооперативах, незалежно від форм власності та господарювання, а також на підставі членства в колгоспах та інших кооперативах, незалежно від характеру й тривалості роботи і тривалості перерв.

Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 затверджено Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній (далі - Порядок).

Пунктом 1 Порядку передбачено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

Відповідно до абзаців 1, 2, 4 пункту 20 Порядку №637 у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників (додаток № 5). У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.

Таким чином, з викладених правових норм вбачається, що основним документом, який підтверджує наявність в особи відповідного стажу роботи, є трудова книжка, а за відсутності записів в ній - уточнюючі первинні документи.

При цьому, вищенаведеними правовими нормами серед зазначених уточнюючих документів без будь-яких виключень, зокрема передбачено ті, що видані архівними установами.

Списками № 1 та № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженими постановами Кабінету Міністрів України № 36 від 16 січня 2003 року та № 461 від 24 червня 2016 року визначено вичерпний перелік робіт, професій, посад, які дають право на пенсію на пільгових умовах.

Пунктом 3 "Порядку застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах", затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 383 від 18 листопада 2005 року (далі - Порядок № 383), передбачено, що при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21 серпня 1992 року та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21 серпня 1992 року.

Пунктом 10 Порядку № 383 встановлено, що для підтвердження стажу роботи зі шкідливими і важкими умовами праці необхідно подати трудову книжку із оформленими належним чином записами про займану посаду і період виконуваної роботи, виписку із наказу по підприємству про проведення атестації на відповідному робочому місці та, у разі відсутності в трудовій книжці відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, уточнюючу довідку, передбачену пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 637 від 12 серпня 1993 року.

Аналіз норм Закону України "Про пенсійне забезпечення" та Порядку № 637 дає підстави дійти висновку, що необхідними умовами для пільгового стажу є встановлення факту перебування особи на посаді або виконання нею робіт, що містяться у Списках № 1 або № 2, а також документальне підтвердження зайнятості працівника за відповідною професією за результатами атестації умов праці, яке полягає у наявності результатів атестації відповідного робочого місця за умовами праці. Документами, які підтверджують результати атестації робочого місця за умовами праці, можуть бути: карта умов праці, наказ по підприємству про затвердження переліку робочих місць, виробництв, професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників; трудова книжка із записом про витяг із зазначеного наказу або з додатком такого витягу.

Відомостями трудової книжки ОСОБА_2 підтверджено, що:

- з 06 лютого 1989 року по 01 березня 1992 року позивач працював налагоджувальником технологічного устаткування (машина нанесення люмінофорної суспензії) Полтавський завод газорозрядних ламп;

- з 09 березня 1994 року по 17 жовтня 1996 року позивач працював монтажником санітарно-технічних систем і обладнання Полтавський завод газорозрядних ламп (а.с. 25-26).

Відповідно до Довідки ВАТ "Полтавський завод газорозрядних ламп" №68/77 від 27 грудня 2012 року (а.с. 106) ОСОБА_2 :

- з 06 лютого 1989 року до 01 березня 1992 року виконував роботи по ремонту та налагоджуванню машини нанесення люмінофорної суспензії за професією налагоджувальник технологічного устаткування в складальному цеху №1 з виготовлення люмінесцентних ламп, зайнятий обслуговуванням установок нанесення епітаксильних шарів та променевих установок, що передбачено списком №2;

- з 01 березня 1992 року до 09 березня 1994 року виконував роботи по нанесенню люмінофорної суспензії за професією люмінофорник - екранувальник в складському цеху №1 виготовлення люмінесцентних ламп у виробництві електронної техніки та радіоапаратури, що передбачено списком №2;

- з 09 березня 1994 року до 17 жовтня 1996 року виконував роботи по монтажу санітарно - технічних систем і обладнання відкатного залу за професією монтажник санітарно - технічних систем і обладнання в складальному цеху №1 з виготовлення люмінесцентних ламп у виробництві виробів електронної техніки та радіоапаратури, робітник зайнятий на дільницях робіт при застосуванні ртуті із виготовлення приладів і виробів, що передбачено списком №1.

Підстава: постанова Кабінету Міністрів України від 11 березня 1994 року №162, атестація робочих місць.

За період з 06 лютого 1989 року до 09 березня 1992 року пільговий стаж 5 років 1 місяць 3 дні, з 09 березня 1994 року до 17 жовтня 1996 року пільговий стаж 2 роки 16 днів.

Підстава для видачі: Накази, платіжні відомості, картка Т-2.

Наказами ВАТ "Полтавський завод газорозрядних ламп" № 284 від 28 грудня 1998 року та № 351 від 12 листопада 1993 року, підтверджено проведення атестації робочих місць на яких у спірному періоді працював позивач (а.с. 78-80).

Згідно Довідки ВАТ "Полтавський завод газорозрядних ламп" №68-253 від 24 грудня 2001 року (а.с. 81-82):

- робота підсобного робітника, монтажника санітарно-технічних систем і обладнання відносяться до списку №1 розділ 13а1130000а-17531 зайнятий повний робочий день на дільницях робіт із застосуванням ртуті при виготовленні приладів і виробів;

- робота налагоджувальника технологічного устаткування / машина нанесення люмінофорного покриття / відносяться до списку №2 розділ 16а2170700а-1753а, як робітники зайняті на машинах і печах з газовими пальниками, люмінофорника-екранувальника відноситься до списку №2 розділ 16а2170100а-13434 зайнятий повний робочий нанесення люмінофорного покриття.

У спірному періоді роботи позивача були чинними Список № 2 виробництв, цехів, професій і посад з тяжкими умовами праці, робота на яких дає право на державну пенсію на пільгових умовах та у пільгових розмірах, затверджений постановою Ради Міністрів СРСР № 1173 від 22 серпня 1956 року, та Список № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 1994 року № 162.

Відповідно до цих Списків виконувана позивачем у спірному періоді робота належить до робіт з важкими та особливо шкідливими умовами праці, що також підтверджується наказами про проведення атестації робочих місць.

Так, відповідно до Списку № 2 затвердженого Постановою РМ СРСР № 1173 від 22 серпня 1956 року та до шифру позиції 2170600а-14995 та 2170100а-13434 Списку №2, затвердженого Постановою КМ України № 162 від 11 березня 1994 року, робота по даній професії надає право на пільгову пенсію, як робітнику зайнятому дільницях робіт із налагоджування технологічного устаткування, налагоджування устаткування електровакуумного і напівпровідного виробництва, зайняті обслуговуванням установок нанесення епітаксильних шарів та променевих установок.

Згідно шифру позиції 1130000а-17531 Списку №1, затвердженого Постановою КМ України № 162 від 11 березня 1994 року, робота по даній професії надає право на пільгову пенсію, як робітнику зайнятому на дільницях із застосуванням ртуті при виготовленні приладів і виробів.

Постановою Держкомпраці СРСР та Секретаріату ВЦСПС від 18 лютого 1977 року № 47/4 "Про затвердження роз`яснень про порядок застосування затверджених постановою Ради Міністрів СРСР від 22 серпня 1956 року № 1173 списків виробництв, цехів, професій та посад, робота на яких дає право на державну пенсію на пільгових умовах та у пільгових розмірах, до професій робочих, які мають інші назви в єдиному тарифно-кваліфікаційному довіднику робіт та професій робочих" та відповідно до роз`яснень Міністерства соціального захисту населення України та Міністерства праці України від 10 травня 1994 року № 01-3/406-02-2 "Про порядок застосування Списків № 1 і 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, що дають, право на пенсію за віком на пільгових умовах" у випадках, коли в Списках № 1 і № 2 передбачені робітники, які виконують певні роботи, правом на пенсію на пільгових умовах користуються всі робітники незалежно від назви їх професії, які виконують ці роботи.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16 січня 2003 року № 36 "Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах" робітники, зайняті на дільницях робіт з застосуванням ртуті при виготовленні приладів і виробів включено до загальних професій у всіх галузях господарства Списку № 1.

З наданих позивачем трудової книжки та довідок чітко вбачається період роботи позивача на посаді зі шкідливими і важкими умовами праці, які відносяться до Списку №1 та №2. Надані позивачем довідки містять інформацію щодо умов праці позивача, часу роботи позивача та інше.

Відповідачем не доведено, що позивач не працював на ВАТ "Полтавський завод газорозрядних ламп" та його періоди роботи на даному підприємстві не спростовані.

Отже, відповідачем безпідставно прийнято оскаржуване рішення.

З огляду на викладене суд дійшов висновку щодо наявності підстав для визнання протиправним та скасування рішення Полтавського об`єднаного УПФУ Полтавської області №90 від 24 липня 2018 року.

Також враховуючи те, що в ході розгляду цієї справи суд дійшов висновку щодо наявності підстав для визнання протиправним та скасування рішення Полтавського об`єднаного УПФУ Полтавської області №90 від 24 липня 2018 року, суд вважає за необхідне зобов`язати відповідача зарахувати ОСОБА_2 до пільгового стажу періоди роботи з 06 лютого 1989 року по 17 жовтня 1996 року, які дають право на пенсію відповідно до пункту "а", "б" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Крім того, з метою повного та належного захисту прав позивача, наявні підстави для зобов`язання Полтавське об`єднане УПФУ Полтавської області повторно розглянути заяву ОСОБА_2 від 10 травня 2018 року про призначення йому пенсії на пільгових умовах за Списком №1 та №2 відповідно до пункту "а", "б" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Водночас позовні вимоги позивача щодо зобов`язання Полтавське об`єднане УПФУ Полтавської області нарахувати та виплатити ОСОБА_2 пенсію за віком на пільгових умовах задоволенню не підлягають, оскільки є передчасними.

Відповідно частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору (частина третя статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України).

Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України, -


В И Р І Ш И В:


Позов ОСОБА_2 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , адреса місця проживання: АДРЕСА_1 ) до Полтавського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Полтавської області (код ЄДРПОУ 40383769, юридична адреса: вул. Івана Мазепи, 30, м.Полтава, 36040) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Полтавського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Полтавської області від 24 липня 2018 року №90.

Зобов`язати Полтавське об`єднане управління Пенсійного фонду України в Полтавської області (код ЄДРПОУ 40383769, юридична адреса: вул. Івана Мазепи, 30, м.Полтава, 36040) зарахувати ОСОБА_2 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , адреса місця проживання: АДРЕСА_1 ) до пільгового стажу роботи за Списком №2 за період з 06 лютого 1989 року по 09 березня 1994 року та за Списком №1 за період з 09 березня 1994 року по 17 жовтня 1996 року.

Зобов`язати Полтавське об`єднане управління Пенсійного фонду України в Полтавської області (код ЄДРПОУ 40383769, юридична адреса: вул. Івана Мазепи, 30, м.Полтава, 36040) повторно розглянути заяву ОСОБА_2 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , адреса місця проживання: АДРЕСА_1 ) про призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

В решті позовних вимог відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_2 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , адреса місця проживання: АДРЕСА_2 , АДРЕСА_3 ) із Полтавського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Полтавської області (код ЄДРПОУ 40383769, юридична адреса: вул. Івана Мазепи, 30, м.Полтава, 36040) судові витрати у розмірі 384,20 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються у відповідності до пункту 15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції Закону України № 2147-VIII від 03 жовтня 2017 року).

Повне рішення складено 13 травня 2019 року.


Суддя С.О. Удовіченко



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація