П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
“16” лютого 2009 року м. Сімферополь
Суддя судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим Євдокимова В.В., за участю ОСОБА_1, розглянувши апеляцію ОСОБА_1 на постанову Київського районного суду м. Сімферополя АР Крим від 18.01.2010 року відносно
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця Узбекістану, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
ВСТАНОВИВ:
Постановою суду ОСОБА_1 визнано винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, і накладено стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами строком на 10 місяців.
Як зазначено в постанові суду, ОСОБА_1 04 грудня 2009 р. о 12:00 год. на проспекті Кірова, 72 в м. Сімферополі, керуючи автомобілем „ДЄУ Сенс”, реєстраційний номер НОМЕР_1, не прийняв заходів до зменшення швидкості до повної зупинки транспортного засобу при виявлення небезпеки для руху, допустив наїзд на автомобіль „Мазда 6”, реєстраційний номер НОМЕР_2, що призвело до пошкодження транспортних засобів.
В апеляції ОСОБА_1 просить змінити постанову суду, накласти на нього стягнення у вигляді штрафу. Просить визнати у якості пом’якшуючих обставин його сімейний стан – наявності на утриманні дружини та двох неповнолітніх дітей, а також повного визнання ним своєї провини та розкаяння. Вказує, що він працює водієм в фірмі „Макс”, його робота є єдиним джерелом існування його родини.
Заслухавши ОСОБА_1, який визнав вину у вчиненому правопорушенні, розкаївся, просив змінити стягнення на штраф, перевіривши доводи скарги та вивчивши матеріали справи, вважаю, що апеляція підлягає задоволенню з наступних підстав.
Висновок суду про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, підтверджується матеріалами справи та ним не оскаржується.
Доводи апелянта про надмірно суворе стягнення, накладене на нього судом, є обгрунтованими.
Відповідно до положень ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують та обтяжують відповідальність.
При призначенні адміністративного стягнення суд зазначив в постанові, що відсутні які-небудь відомості про те, що сімейний стан правопорушника, його вік та стан здоров’я перешкоджають призначенню стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами.
Справа № 33-184 Суддя в 1 інст. Михайлов В.Є.
Разом з тим, з матеріалу справи видно, що шкода, яка заподіяна внаслідок дорожньо-транспортної пригоди з вини ОСОБА_1, є незначною. Транспортні засоби застраховані(а.с. 15).
Крім того, з матеріалів, наданих до апеляційної інстанції вбачається, що ОСОБА_1 характеризується позитивно, працює водієм, має на утриманні двох неповнолітніх дітей, дружину. Керування транспортними засобами є єдиним джерелом існування його родини (а.с. 19-24).
Правопорушник повністю визнав свою вину, розкаявся.
Зазначені обставини у їх сукупності дозволяють замінити ОСОБА_1 накладене стягнення на штраф.
Керуючись ст. 294 КУпАП
ПОСТАНОВИВ:
Апеляцію ОСОБА_1 - задовольнити.
Постанову Київського районного суду м. Сімферополя АР Крим від 18 січня 2010 року відносно ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП змінити, замінивиши накладене судом стягнення на штраф в сумі 425 грн.
В решті постанову суду залишити без зміни.
Суддя Євдокимова В.В.