Судове рішення #78994
Справа № 22-953/06

Справа № 22-953/06                                      головуючий у 1 інстанції: Семерак І.О.

Категорія - 30                                                                        доповідач: Чужа Ю.Г.

УХВАЛА

іменем України

4 липня 2006 року                                                                                 м. Ужгород

Колегія суддів палати в цивільних справах апеляційного суду Закарпатської області в складі: головуючого Чужі Ю.Г., суддів: Власова С.О., Кожух О.А., при секретарі Гусар Н.В., з участю апелянта ОСОБА_1, представника апелянта ОСОБА_2 та представника позивача за первинним позовом ОСОБА_3, розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Ужгороді цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Ужгородського міськрайонного суду від 21 лютого 2006 року по справі за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_1 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням та зустрічним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_4 та виконкому Ужгородської міської ради про зміну договору найму житлового приміщення, -

встановила:

ОСОБА_1оскаржив в апеляційному порядку рішення Ужгородського міськрайонного суду від 21 лютого 2006 року, яким його визнано таким, що втратив право на користування житловим приміщенням - АДРЕСА_1 та відмовлено у задоволенні його зустрічного позову до ОСОБА_4 та виконкому Ужгородської міської ради про зміну договору найму житлового приміщення.

В апеляційній скарзі ОСОБА_1, посилаючись на невідповідність висновків суду обставинам справи, ставить питання про скасування вищезгаданого рішення та направлення справи до суду першої інстанції на новий розгляд.

В суді апеляційної інстанції апелянт та його представник апеляційну скаргу підтримали в повному обсязі.

Представник позивача за первинним позовом апеляцію не визнав і просив залишити її без задоволення.

Заслухавши осіб, які взяли участь у розгляді справи, дослідивши матеріали справи та обговоривши доводи апеляції, колегія Суддів вважає, що апеляційна скарга до задоволення не підлягає з наступних підстав.

 

Відповідно до змісту ч. 2 ст. 107 ЖК України якщо з жилого приміщення вибуває член сім'ї(або колишній член сім'ї), то він втрачає право користування цим жилим приміщенням з дня вибуття.

Судом першої інстанції встановлено, що сторони (подружжя ІНФОРМАЦІЯ_1) перебуваючи в зареєстрованому шлюбі в 1996 році отримали двохкімнатну квартиру. В травні 2004 року шлюб між ними був розірваний і відповідач переїхав на постійне проживання в інше житло. 21 червня 2004 року, зі згоди апелянта (ОСОБА_1), основним квартиронаймачем стала ОСОБА_4, яка з сином проживає в квартирі до теперішнього часу.

Вищенаведене стверджено поясненнями сторін, показами свідків, свідоцтвом про укладення шлюбу, ксерокопією ордера, договором найму, свідоцтвом про розірвання шлюбу, довідкою про склад сім'ї, витягом з рішення виконкому, актами перевірок паспортного режиму, договором оренди житлової площі та висновком дільничного інспектора (а.с. 6-15,34,45,59-60, 64-65, 68-76).

За таких обставин колегія суддів вважає, що суд обґрунтовано дійшов висновку про те, що ОСОБА_1, добровільно вибувши з житлового приміщення,, втратив право користуватися цим приміщенням з дня вибуття. Суд вірно визнав первинний позов підставним і вірно відмовив у задоволенні зустрічного позову.

Колегія суддів констатує, що суд першої інстанції вірно встановив фактичні обставини справи, правильно застосував матеріальний закон та дотримався процедури розгляду справи. Рішення суду є законним та обґрунтованим і підстав для його зміни чи скасування немає.

Доводи апеляції висновків суду не спростовують, а тому до уваги взяті бути не можуть.

Керуючись ст.ст. 209, 307,308, 313-315 ЦПК України, колегія суддів, -

ухвалила:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити, а рішення Ужгородського міськрайонного суду від 21 лютого 2006 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, однак може бути оскаржена до Верховного Суду України  протягом двох місяців  шляхом   подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація