Судове рішення #7899633

 Справа №1-65/2010 р.              

                           

В И Р О К

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

22.02.2010 р. Первомайський   міськрайонний суд  Миколаївської  області в складі:  

головуючого судді –Горбенко С.А.

при секретарі – Артюх Т. Г.

з участю прокурора – Літвіненко О.І.

потерпілої – ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Первомайську Миколаївської області кримінальну справу за звинуваченням ОСОБА_2, 07.02.1990 р. н., уродженки ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, ІНФОРМАЦІЯ_2, неодруженої, непрацюючої, проживаючої в ІНФОРМАЦІЯ_1, раніше не судимої,

    - в скоєнні  злочину,  передбаченого   ст. 185 ч. 1 КК України,-

ВС Т А Н О В И В:

      17 грудня 2009 р. біля 09.30 години ОСОБА_3, знаходячись в процедурному кабінеті Первомайської ЦМБЛ, розташованої по вул. Трудової Слави, 13 в м. Первомайську Миколаївської області, побачила на кушетці жіночу сумочку, в якій знаходився мобільний телефон «Самсунг Е370», та у неї виник корисний умисел на незаконне заволодіння індивідуальним майном громадян.

     Виконуючи свій злочинний намір, ОСОБА_3 підійшла до жіночої сумочки та шляхом вільного доступу таємно викрала з неї мобільний телефон «Самсунг Е370», вартістю 538 грн., з сім-картою мобільного оператора «Ді-джус», вартістю 25 грн., та залишком грошей на рахунку 5 грн., чим спричинила матеріальну шкоду потерпілій ОСОБА_1 на суму 568 грн.

     Допитана в судовому засіданні підсудна ОСОБА_3 свою вину в скоєному злочині  визнав повністю і пояснила, що 17.12.2009 р. біля 09.30 год. вона зайшла до процедурного кабінету Первомайської міської лікарні № 1, де на кушетці побачила відчинену жіночу сумочку, де знаходився мобільний телефон «Самсунг». Вона вирішила викрасти вказаний телефон. Скориставшись тим, що господарка сумочки разом з медсестрою знаходились за ширмою, вона викрала телефон разом з сім-картою «Ді-джус» та залишком грошей на рахунку 5 грн., після чого швидко вийшла з приміщення лікарні.  В скоєному кається. Заподіяну шкоду відшкодувала повністю.

     Потерпіла ОСОБА_1 пояснила суду, що 17.12.2009 р. біля 09.30 год. в процедурному кабінеті Первомайської міської лікарні № 1, розташованої по вул. Трудової Слави, у неї з сумочки, яку вона залишила на кушетці, був викрадений мобільний телефон «Самсунг Е370», вартістю 538 грн., з сім-картою мобільного оператора «Ді-джус», вартістю 25 грн., та залишком грошей на рахунку 5 грн. Телефон їй повернуто.    

     Згідно звіту про незалежну оцінку вартість мобільного телефону «Самсунг Е370» складає 538 грн. (а.с. 11-19).

     Викладене свідчить про те, що підсудна ОСОБА_3 скоїла таємне викрадення чужого майна (крадіжку) та її дії слід кваліфікувати ч. 1 ст. 185 КК України.

     При призначенні покарання підсудній ОСОБА_3 суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, який відноситься до категорії середньої тяжкості, особу  винної, яка характеризується  позитивно.

     Обставини, які пом'якшують покарання підсудній ОСОБА_3, є щире каяття, відшкодування заподіяної шкоди, а також те, що вона вперше скоїла злочин.

     Обставини, які обтяжують покарання підсудній ОСОБА_3, не виявлені.  

     Враховуючи тяжкість злочину, особу підсудної ОСОБА_3, ряд пом`якшуючих  обставин, суд  дійшов висновку про  можливість виправлення підсудної ОСОБА_3 без ізоляції від суспільства і вважає можливим призначити їй покарання у вигляді позбавлення волі, з застосуванням  ст. 75 КК України звільнити її від відбування покарання з випробуванням, ст. 76  ч. 1 п. 3,4 КК України.

    Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд, -

З А С У Д И В :

    ОСОБА_2 визнати  винною  в скоєні злочину, передбаченого  ст. 185 ч.1  КК України і призначити їй покарання - 1 (один) рік позбавлення волі.

    На підставі ст. 75  КК України звільнити засуджену ОСОБА_3 від відбування покарання з іспитовим строком на 1 (один) рік.

    На підставі ст. 76  ч. 1 п.  3, 4 КК України зобов`язати підсудну виконувати слідуючі обов’язки: повідомляти органи кримінально-виконавчої інспекції про зміну місця проживання, роботи та періодично з’являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої інспекції.

    Запобіжний захід, до вступу вироку в законну силу, засудженій ОСОБА_3 залишити підписку про невиїзд.

    Строк відбуття покарання засудженій ОСОБА_3 рахувати з моменту приведення вироку до виконання.

    Речові докази по справі – мобільний телефон «Самсунг Е370» з стартовим пакетом мобільного оператора «Ді-джус» та залишком грошей на рахунку 5 грн., який переданий на зберігання потерпілій ОСОБА_1 – залишити у  останньої (а.с. 21).

    Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Миколаївської області через Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області протягом 15 діб  з моменту оголошення всіма учасниками процесу.

     

СУДДЯ:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація