Справа № 22ц-3490 від 2006 р.
Категорія 19 .
Головуючий у 1-й інстанції Литвиненко В.М.
Доповідач Перцова В.А.
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2006 р. червня 21 дня Апеляційний суд Дніпропетровської області в складі:
Головуючого Перцової В.А. суддів Козлова С.П., Повєткіна В.В. при секретарі Чергенець С.О. розглянувши в відкритому судовому засіданні в М.Дніпропетровську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Тернівка про стягнення моральної шкоди, спричиненої пошкодженням здоров'я,-
встановив: ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до Виконавчої дирекції ФССНВ України в м.Тернівка і просив стягнути з відповідача на його користь на відшкодування моральної шкоди 45 500 грн.
В обгрунтування позовних вимог він посилався на те, що з 4 листопада 1996 року знаходився в трудових правовідносинах з шахтою „Дніпровська", 28 вересня 2002 року під час виконання трудових обов'язків з ним стався нещасний випадок, в результаті якого у нього сталась травматична ампутація правої гомілки і травматичний шок 3 ступіню. Згідно висновків МСЕК йому була встановлена 2-а група інвалідності і 70% втрати професійної працездатності. Відповідач сплатив йому одноразову допомогу, призначів щомісячні платежі.
Але у зв'язку з нещасним випадком йому спричинена і моральна шкода, так як він вимушений користуватись протезом, відчуває постійний біль, не може вести повноцінне життя, став роздратованим. Відшкодувати цю шкоду також повинен відповідач.
Рішенням Павлоградського міськрайонного суду від 31 березня 2006 року позов задоволено.
В апеляційній скарзі відповідач ставить питання про скасування рішення суду, посилаючись на призупинення на 2006 рік дії норми щодо страхової виплати за моральну шкоду і на необхідність при встановленні її розміру керуватись межами розумності і справедливості.
При розгляді справи суд першої інстанції встановив, що позивач знаходився в трудових правовідносинах із шахтою „Дніпровська". 28 вересня 2002 року під час виконання трудових обов'язків з ним стався нещасний випадок, внаслідок якого відбулася травматична ампутація правої гомілки і позивач отримав травматичний шок 3 ступіню, що підтверджується актом форми Н-1 від 30 вересня 2002 року /а.с.5-6/.
Згідно висновку МСЕК від 22 січня 2003 року йому було встановлено 70% втрати професійної працездатності /а.с.7/. Позивача визнано інвалідом 2 групи /а.с.8/.
В результаті отриманої травми позивач відчуває фізичний біль, вимушений користуватись протезом і постійно лікуватись, він обмежений в можливості рухатись, відчуває моральні страждання.
За таких обставин суд першої інстанції прийшов до обгрунтованого висновкупро те, що позивачу була спричинена моральна шкода, яку, відповідно до вимог ст.ст.21,28 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності", повинен відшкодувати відповідач.
Доводи в апеляційній скарзі про те, що Законом України „Про Державний бюджет на 2006 рік" призупинено дію норм щодо відшкодування моральної шкоди, не можуть бути прийняті до уваги, оскільки позивач отримав травму і йому була встановлена втрата працездатностіще у 2002-2003 р.р.
Разом з тим апеляційний суд вважає, що суд першої інстанції безпідставно зависив суму відшкодування моральної шкоди і вважає за необхідне зменшити її до 35 000 грн., враховуючи характер та ступінь моральних страждань позивача, характер ушкоджень, ступінь втрати працездатності та групу інвалідності.
Таким чином, апеляційну скаргу слід задовольнити частково,а рішення суду - змінити в частині розміру відшкодування.
Керуючись ст.ст. 307,309 ЦПК України, апеляційний суд,-
вирішив:
Апеляційну скаргу Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Тернівка задовольнити частково.
Рішення Павлоградського міськрайонного суду від 31 березня 2006 року змінити в частині розміру відшкодування моральної шкоди, зменшивши його із 45 500 до 35 000 /тридцяти п'яти тисяч/ гривень.
В решті рішення залишити без зміни.
Рішення набирає законної сили з моменту проголошення; може бути оскаржено в касаційному порядку протягом двох місяців з цього часу.
Судді апеляційного суду підписи
З оригиналом згідно: доповіда В.А.Перцова