Справа № 2-а-8030/10 рік
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23.12.2010 року м. Харків
Суддя Московського районного суду м. Харкова Зінченко Ю.Є., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Московському районі м. Харкова про зобов`язання відповідача в перерахунку пенсії,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить провести йому перерахунок пенсії як працюючому пенсіонеру з 28 липня 2010 року згідно зі ст. 40, 42 ЗУ «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» із середньої заробітної плати (доходу) за 2009 рік., яка згідно зі статистичними даними складає 1650,43грн.
Відповідно абз.7 ч 2 ст. 40 із змінами від 28.12.2007р, внесеними до ЗУ «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003р., у разі відсутності на момент призначення пенсії даних про заробітну плату (дохід) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за попередній рік для визначення заробітної плати (доходу) враховується наявна заробітна плата (дохід) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за місяці попереднього року з наступним перерахунком заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії після отримання даних про заробітну плату (дохід) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії.
Згідно Рішення Конституційного Суду N10-рп/2008 від 22.05.2008р. вищезазначена зміна від 28.12.2007р, що внесена до ЗУ «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003р. визнана неконституційною.
Таким чином відповідач при нарахуванні пенсії позивачу повинен був виходити з наступного: у разі відсутності на момент призначення пенсії даних про середню заробітну плату працівників, зайнятих галузях економіки України, за попередній рік для визначення заробітної плати (доходу) враховується наявна середня заробітна плата працівників, зайнятих у галузі економіки України, за місяці попереднього року з наступним перерахунком заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії після отримання даних про середню заробітну плату працівників, зайнятих у галузі економіки України, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії.
Згідно ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову, суб`єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. Якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
Відповідно до ч.1 ст. 46 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» пенсія призначається довічно або на період, протягом якого пенсіонер має право на виплату пенсії відповідно до Закону.
Отже, закон закріплює право на пенсію та її перерахунок проте, не передбачено визначення певного часу, яким обмежується здійснення таких виплат. Таким чином, обмеження строку нарахування та виплати пенсії позивача в розмірах передбачених законом будь-якою датою (в тому числі датою прийняття судового рішення) є порушенням прав позивача на соціальний захист щодо своєчасного та повного отримання сум пенсії.
Тому перерахунок пенсії позивачу повинен здійснюватися за весь період, протягом якого позивач має право на таку виплату та з часу його звернення з заявою про перерахунок пенсії до пенсійного фонду.
Враховуючи вищевикладене, суд задовольняє позовні вимоги позивача та зобов`язує відповідача зробити позивачу перерахунок пенсії виходячи із середньомісячної заробітної плати (доходу) за 2009 рік, яка відповідно зі статистичними даними складає 1650,43 грн. з моменту звернення позивача до УПФУ в Московському районі м. Харкова з заявою про перерахунок пенсії з 28.07.2010 року.
Судові витрати суд розподіляє відповідно до ч.1 ст. 94 КАС України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 71, 94, 185-2, 122, 159, 162, 163 КАС України,
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Визнати дії УПФУ в Московському районі щодо нарахування пенсії неправомірними.
Зобов`язати Управління Пенсійного Фонду України в Московському районі м. Харкова здійснити ОСОБА_1 перерахунок пенсії виходячи із середньої заробітної плати (доходу) за 2009 рік, яка відповідно зі статистичними даними складає 1650,43 грн. за період з 28.07.2010 року з подальшим перерахунком та виплатою.
Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 витрати зі сплати судового збору у розмірі 3 грн. 40 копійок.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а у разі прийняття постанови у письмовому провадження апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Московського районного
суду м. Харкова Зінченко Ю.Є.