Судове рішення #7907149

Справа № 2-711/2010

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 лютого 2010 року                                          Кіровський районний суд міста Дніпропетровська

у складі:

головуючої судді                 Васіної Л.А.

при секретарі                     Гаврилові О.М.

    розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Кредитної спілки «Дніпропетровська Ощадна Кредитна Спілка» про визнання недійсним кредитного договору та застосування наслідків недійсності правочину, суд –

ВСТАНОВИВ:

    ОСОБА_1 звернулася до Кіровського районного суду міста Дніпропетровська із позовом до ОСОБА_2, Кредитної спілки «Дніпропетровська Ощадна Кредитна Спілка», у якому просить суд:

-   визнати недійсним кредитний договір, укладений між ОСОБА_2 та Кредитною спілкою «Дніпропетровська Ощадна Кредитна Спілка», застосувати до вказаного договору наслідки недійсності право чинів у вигляді двостороннього повернення всього, отриманого на виконання кредитного договору сторонами.

В обґрунтування заявленого позову ОСОБА_1 посилається на те, що 29 травня 2007 року між ОСОБА_2 та Дніпропетровською Ощадною Кредитною Спілкою було укладено кредитний договір № 4787-Д про надання кредиту в сумі 30 000 грн. на строк 12 місяців. Вказаний кредитний договір складено у письмовій формі.

Позивачка вважає, що договір укладений між її чоловіком без її на це згоди, порушує її законні права та інтереси, укладений всупереч вимогам закону та підлягає визнанню недійсним.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив задовольнити їх.

У судовому засіданні представники відповідачів не визнали позовні вимоги, та просили відмовити у їх задоволенні посилаючись на їх безпідставність та необґрунтованість.

Суд, заслухавши сторони, дослідивши матеріали цивільної справи, вважає, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом по справі встановлено та матеріалами справи підтверджено, що 21.10.2000 року ОСОБА_2 та Григорук (дошлюбне прізвище Левшіна) ОСОБА_3 зареєстрували шлюб у відділі реєстрації актів громадського стану Коломийського міськвиконкому Івано-Франківської області, актовий запис 308. (а. с. 07)

На даний час сім’я Григорук мешкає однією родиною, ведуть спільне господарство, мають спільний бюджет, разом виховують дітей.  

29.05.2007 року між Кредитною спілкою «Дніпропетровська Ощадна Кредитна Спілка» та ОСОБА_2 укладено кредитний договір № 4787-Д. Предметом договору є те, що Кредитна Спілка дає, а ОСОБА_2 одержує кредит в сумі 30 000 гривень на строк 12 місяців з 29.05.2007 року по 29.05.2008 року в національній валюті України, з виплатою відсотків за користування кредитом в розмірі 40 % річних (п. 1.1). Кредит видавався на ремонт житла (п. 1.3.). (а. с. 06)

Частиною 1 статті 203 ЦК України, визначено загальні вимоги, додержання яких є необхідним для чинності правочину, з міст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також моральним засадам суспільства.

Частиною 1 статті 215 ЦК України визначено, що підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами першою — третьою, п’ятою та шостою статті 203 цього Кодексу.

    Статтею 65 СК України, визначено право подружжя на розпорядження майном, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, дружина, чоловік розпоряджаються майном, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, за взаємною згодою. При укладенні договорів одним із подружжя вважається, що він діє за згодою другого з подружжя. Дружина, чоловік має право на звернення до суду з позовом про визнання договору недійсним як такого, що укладений другим із подружжя без її, його згоди, якщо цей договір виходить за межі дрібного побутового. Для укладення одним із подружжя договорів, які потребують нотаріального посвідчення і (або) державної реєстрації, а також договорів стосовно цінного майна, згода другого з подружжя має бути подана письмово. Згода на укладення договору, який потребує нотаріального посвідчення і (або) державної реєстрації, має бути нотаріально засвідчена. Договір, укладений одним із подружжя в інтересах сім’ї, створює обов’язки для другого з подружжя, якщо майно, одержане за договором, використане в інтересах сім’ї.

Правочин вважається дрібним побутовим, якщо він задовольняє побутові потреби особи, відповідає її фізичному, духовному чи соціальному розвитку та стосується предмета, який має невисоку вартість.

Укладений кредитний договір № 4787-Д  від 25.05.2007 року виходить за рамки дрібного побутового.

А як встановлено у судовому засіданні згоди позивачки на укладення договору № 4787-Д  від 25.05.2007 року а ні в письмовій, а ні в усній формі не було.

Частиною 1 статтею 216 ЦК України, визначено правові наслідки недійсності правочину, недійсний правочин не створює юридичних наслідків, крім тих, що пов’язані з його недійсністю. У разі недійсності правочину кожна із сторін зобов’язана повернути другій стороні у натурі все, що вона одержала на виконання цього правочину, а в разі неможливості такого повернення, зокрема тоді, коли одержане полягає у користуванні майном, виконаній роботі, наданій послузі, - відшкодувати вартість того, що одержано, за цінами, які існують на момент відшкодування.

Суд вважає за необхідне визнати недійсним кредитний договір № 4787-Д від 29.05.2007 року укладений між Кредитною спілкою «Дніпропетровська Ощадна Кредитна Спілка» та ОСОБА_2, та застосувати до вказаного договору наслідки недійсності право чинів у вигляді двостороннього повернення всього, отриманого на виконання кредитного договору сторонами.

    На підставі вищевикладеного та керуючись, ст. ст. 3, 5—8, 10, 57, 60, 88, 212, 214, 215 ЦПК України, ст. ст. 203, 215, 216 ЦК України, ст. 65 СК України, суд –

ВИРІШИВ:

    Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Кредитної спілки «Дніпропетровська Ощадна Кредитна Спілка» про визнання недійсним кредитного договору та застосування наслідків недійсності правочину – задовольнити.

    Визнати недійсним кредитний договір № 4787-Д від 29.05.2007 року укладений між Кредитною спілкою «Дніпропетровська Ощадна Кредитна Спілка» та ОСОБА_2, та застосувати до вказаного договору наслідки недійсності право чинів у вигляді двостороннього повернення всього, отриманого на виконання кредитного договору сторонами.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга а рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуюча-суддя:                             ОСОБА_4

 

   

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація