- відповідач: Колотило Василь Іванович
- позивач: ТзОВ ФК "ПРЕМІУМ АКТИВ"
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
17 травня 2019 року м. Чернівці
справа № 715/2597/18
Суддя судової палати у цивільних справах Чернівецького апеляційного суду Перепелюк І. Б., ознайомившись із апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Глибоцького районного суду Чернівецької області від 29 березня 2019 року в цивільній справі за позовом ТзОВ «Фінансова компанія» «Преміум актив» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості
встановила :
Рішенням Глибоцького районного суду Чернівецької області від 29 березня 2019 року позовні вимоги ТзОВ «Фінансова компанія» «Преміум актив» задоволено.
Стягнуто з ОСОБА_1 на користь ТзОВ «Фінансова компанія» «Преміум актив», заборгованість за кредитним договором №3380112273-011876 від 21.06.2018 р. в розмірі 14876 (чотирнадцять тисяч вісімсот сімдесят шість ) гривень 10 копійок а також витрати по сплаті судового збору в розмірі 1762 грн.
ОСОБА_1 подав на рішення апеляційну скаргу, по якій не може бути відкрито апеляційне провадження і вирішено питання про призначення її до розгляду в суді апеляційної інстанції, оскільки апеляційна скарга не відповідає вимогам ст. 354, ст.356, ст.357 ЦПК України.
Відповідно до ч.4 ст.356 ЦПК України до апеляційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
ОСОБА_1 звернувся до суду з клопотанням в якому просить звільнити його від сплати судового збору за подання апеляційної скарги.
У задоволенні даного клопотання слід відмовити за таких підстав.
Згідно із частинами першою та третьою статті 136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.
Відповідно статті 8 Закону України «Про судовий збір», враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Пунктом 29 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17 жовтня 2014 року № 10 «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» роз`яснено, що відповідно до ст. 8 Закону № 3674-VI та ст. 82 ЦПК України єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони (наприклад, довідка про доходи, про склад сім`ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім`ї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо). Клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зі статтею 10 ЦПК повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Таким чином, вирішення питання, щодо звільнення від сплати судового збору здійснюється у відповідності до загальних принципів цивільного судочинства, зокрема, принципу змагальності, відповідно якого кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог.
Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно з принципом змагальності, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Апелянтом не наведено доводів та не подано доказів на підтвердження того, що його майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті ним судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Підпунктом 1 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що за подання до суду позовної заяви майнового характеру, що подана юридичною особою, ставка судового збору становила 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Згідно пп. 6 п.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду встановлено розмір судового збору – 150 відсотків ставки, яка підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Отже, апелянту слід сплатити судовий збір в розмірі 2 643 грн. (1762*150).
Відповідно до ст.357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених ст.356 цього Кодексу, застосовуються положення ст.185 цього Кодексу.
Згідно ч.4 ст.356 ЦПК України, якщо апелянт відповідно до вимоги суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені ст.ст. 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Враховуючи зазначені вище обставини, апеляційну скаргу слід залишити без руху, надавши апелянту можливість сплатити судовий збір в розмірі 2643 грн. на такі реквізити: Рахунок: 34311206080013, отримувач Чернівецьке УК/м.Чернівці/22030101, Код отримувача ЄДРПОУ 37978173, Банк одержувача Казначейство України(ЕАП), МФО 899998, апеляційний суд Чернівецької області.
Відповідно до вимог ст. 357 ЦПК України, апеляційну скаргу слід залишити без руху, надавши апелянту 10 днів строку з дня вручення копії ухвали, для подачі оригіналу квитанції про сплату судового збору.
Керуючись ст.ст.356, 185, 357 ЦПК України, суддя
ухвалила :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Глибоцького районного суду Чернівецької області від 29 березня 2019 року залишити без руху.
Надати апелянту строк 10 днів, з дня вручення копії ухвали, для виконання зазначених недоліків.
Роз`яснити апелянту, що у випадку не виправлення зазначених недоліків апеляційної скарги у встановлений в ухвалі строк, відповідно до ч. 4 ст. 357 ЦПК України ЦПК України, буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження.
Суддя: (підпис)
Вірно з оригіналом :
- Номер: 2/715/116/19
- Опис: Про стягнення заборгованості.
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 715/2597/18
- Суд: Глибоцький районний суд Чернівецької області
- Суддя: Перепелюк І. Б.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 05.12.2018
- Дата етапу: 17.09.2019
- Номер: 22-ц/822/612/19
- Опис: Про стягнення заборгованості.
- Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
- Номер справи: 715/2597/18
- Суд: Чернівецький апеляційний суд
- Суддя: Перепелюк І. Б.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 14.05.2019
- Дата етапу: 21.08.2019