ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 лютого 2010 року справа № 2а-119/10/2370
09 год. 25 хв. м.Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді – Гараня С.М.,
при секретарі – Лисенко С.С.,
за участю:
прокурора Кондри Г.О.,
представника позивача управління Пенсійного фонду України в місті Сміла Черкаської області Герасевич О.А. – за довіреністю,
представника відповідача товариства з обмеженою відповідальністю побутове підприємство «Красуня» Душевіної Н.М. – за посадою,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Смілянського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в місті Сміла Черкаської області до товариства з обмеженою відповідальністю побутове підприємство «Красуня» про стягнення заборгованості по страхових внесках на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, штрафних санкцій та пені
ВСТАНОВИВ:
Смілянський міжрайонний прокурор звернувся до суду з позовом в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в місті Сміла Черкаської області до товариства з обмеженою відповідальністю побутового підприємства «Красуня» про стягнення на його користь 21898 грн. 49 коп. заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за травень-жовтень 2009 року, штрафних санкцій та пені.
В судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали та просили суд їх задовольнити. В обґрунтування позову зазначили, що відповідач зареєстрований як суб’єкт підприємницької діяльності та перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в місті Сміла Черкаської області як платник страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України. Станом на момент розгляду справи в суді відповідач має заборгованість до Пенсійного фонду України по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за травень-жовтень 2009 року, штрафних санкцій та пені в розмірі 21898 грн. 49 коп., яку просить стягнути на користь позивача в повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову не заперечувала визнавши його повністю та пояснила, що борг зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування виник по причині зупинення діяльності підприємства.
Суд заслухавши пояснення та доводи прокурора та представників сторін, вивчивши та оцінивши письмові докази у справі в їх сукупності прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення виходячи з наступних підстав.
Товариство з обмеженою відповідальністю побутове підприємство «Красуня», згідно довідки з єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ), зареєстроване як суб’єкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Смілянської міської ради 07.04.1999 р., ідентифікаційний код 22796407.
Відповідно до вимог Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-IV, відповідач зареєстрований як платник страхових внесків по загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню до Пенсійного фонду України та є платником страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України.
Статтями 18 та 20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» №1058 від 09.07.2003 р. (далі – Закон № 1058) та Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. за № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 р. № 64/8663, передбачено, що страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування платники сплачують до Пенсійного фонду України в установлені строки та в повному обсязі.
У відповідності до вимог частини 6 статті 20 Закону № 1058 страхувальники зобов’язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий період не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Згідно поданого відповідачем розрахунку, суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за травень-жовтень 2009 року визначені в розмірі 18584 грн. 14 коп.
Базовим звітним періодом для страхувальників-роботодавців підприємств, установ і організацій, створених відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, згідно пункту 1 статті 14 Закону № 1058, є календарний місяць.
Таким чином строк сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі за травень-жовтень 2009 року наступає 20 числа наступного місяця за звітним.
Відповідно до вимог частини 2 та 3 статті 106 Закону № 1058 суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій. Страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку. Про оскарження вимоги територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки до виконавчої дирекції Пенсійного фонду або в судовому порядку страхувальник зобов'язаний письмово повідомити відповідний територіальний орган Пенсійного фонду протягом трьох робочих днів із дня звернення до виконавчої дирекції Пенсійного фонду чи суду.
Вимога про сплату заборгованості по страхових внесках на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України від 01.12.2009 р., була вручена уповноваженій особі відповідача 01.12.2009 р.
З огляду на викладене суд приходить до висновку про те, що відповідач самостійно нарахував суму страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування за травень-жовтень 2009 року. Вимога про сплату боргу за вказаний період в установленому Законом порядку відповідачем не оскаржувалася, а тому, відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», таке зобов’язання є узгодженим.
На підставі пункту 2 частини 9 статті 106 Закону № 1058 позивачем відповідно до рішення № 435 від 19.06.2009 р. відповідачу нараховані штрафні санкції в сумі 236 грн. 58 коп., та пеня в розмірі 130 грн. 61 коп.; рішенням № 436 від 19.06.23009 р. до відповідача застосовані штрафні санкції в сумі 322 грн. 39 коп. та нарахована пеня в розмірі 162 грн. 52 коп.; рішенням № 709 від 22.10.2009 р. позивачем до відповідача були застосовані штрафні санкції в сумі 526 грн. 40 коп. та нарахована пеня в розмірі 1935 грн. 85 коп.
Рішення про нарахування штрафних санкцій та пені були вручені уповноваженій особі відповідача 22.06.2009 р. та 27.10.2009 р. відповідно, і в установленому Законом порядку ним не оскаржувалися.
Оскільки в установлений строк відповідач заборгованість по страхових внесках на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за травень-жовтень 2009 року, штрафні санкції та пеню не сплатив, то відповідно до підпункту 3.8 пункту 3 статті 106 Закону № 1058 позивач має право вимагати стягнення з відповідача зазначеної заборгованості в судовому порядку.
Оцінюючи докази у справі в їх сукупності, суд вважає доведеним право позивача на стягнення 21898 грн. 49 коп. заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за травень-жовтень 2009 року, штрафних санкцій та пені.
Відповідно до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 159 – 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов Смілянського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в місті Сміла Черкаської області до товариства з обмеженою відповідальністю побутове підприємство «Красуня» про стягнення заборгованості по страхових внесках на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, штрафних санкцій та пені - задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю побутове підприємство «Красуня», ідентифікаційний код 22796407, на користь управління Пенсійного фонду України в місті Сміла Черкаської області 21898 (двадцять одна тисяча вісімсот дев’яносто вісім) грн. 49 коп. заборгованості зі сплати страхових внесків за травень-жовтень 2009 року, штрафних санкцій та пені.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, яка підлягає поданню до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі, а у випадку відсутності особи, яка бере участь у справі з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя С.М. Гарань.
Повний текст постанови виготовлений 19 лютого 2010 року.