Справа № 2-1217/09
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09.09.2009 р.
Красноперекопський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим в складі:
головуючого судді Мамаєвої О.В.,
при секретарі Гевак С.М.,
розглянувши у відкритому у судовому засіданні в залі суду в м. Красноперекопськ АРК цивільну справу за позовом Комунального підприємства теплових мереж м. Красноперекопськ до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, 3-я особа ОСОБА_1 Лімура Джелялівна,
ВСТАНОВИВ :
КП теплових мереж м. Красноперекопськ звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з оплати комунальних послуг, яка утворилася у зв'язку з тим, що відповідач, будучи споживачем теплової енергії, не вносить своєчасно плату за комунальні послуги (теплову енергію), заборгованість станом на 01.07.2009р. складає 6267,25 грн., яку позивач просить стягнути з відповідача. Також просить покласти на відповідача судові витрати та на користь позивача стягнути судовий збір у розмірі 62,67 грн., та витрати на інформаційне забезпечення судового процесу 30 грн., сплачені позивачем при подачі позову до суду.
Ухвалою суду від 11.08.2009р. до участі у справі в якості 3-їособи залучено
ОСОБА_2
У судове засідання сторони не зявились, представник позивача ОСОБА_3 надав заяву про розгляд справи у його відсутність, на задоволенні позову наполягає, не заперечує проти заочного розгляду справи.
Відповідач та третя особа про день слухання справи повідомлялись належним чином, відповідно до ч.3 ст. 75 ЦПК України, однак у судове засідання не з’явились, про причини неявки судне сповістили..
Справа розглядалася судом у порядку заочного провадження з дотриманням вимог ст.ст. 224-226 ЦПК України.
Суд, перевіривши письмові докази, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що відповідач проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, є споживачем послуг з тепло постачання /а.с.4/.
Відповідно до ст. 19 ч.6 Закону України ?ро теплопостачання”, споживач повинен щомісяця здійснювати оплату теплопостачальній організації за фактично отриману теплову енергію. Відповідно до ст.20 ч.3 Закону України ?ро житлово-комунальні послуги”, одним із обов’язків споживачів житлово-комунальних послуг є оплата житлово-комунальних послуг у строки, встановлені договором чи законом.
Згідно Правил надання послуг з водо-, теплопостачання, затверджених КМУ від 21.07.2005 р. № 630 (п.18) розрахунковим періодом для оплати послуг є календарний місяць. Плата за послуги вноситься не пізніше 20 числа місяця, що настає за розрахунковим, якщо договором не встановлено інший строк. Система оплати послуг (щомісячна або авансова) та форма оплати послуг (готівкова або безготівкова) визначаються у договорі між споживачем і виконавцем. Тарифи на послуги комунального підприємства теплових мереж м.Красноперекопськ встановлені рішеннями виконавчого комітету Красноперекопського міської ради АРК від 29.06.2006р. № 124, від 05.12.2006р. №263, від 28.02.2008р. №39. Розрахунок оплати послуг теплопостачання складений на підставі встановлених тарифів.
Однак, в ідповідачем допущено безоплатне користування тепловою енергією.
Згідно довідки-розрахунку станом на 01.07.2009р. за відповідачем обліковується заборгованість у розмірі 5151,55 грн. Відповідачем не сплачувались поточні платежі за надані послуги та не погашалась накопичена заборгованість. Представлений розрахунок накопиченої заборгованості у суду сумнівів не викликає, відповідачем не оспорюється.
Відповідно до ст. 525 ГК України одностороння відмова від виконання зобов'язань і одностороння зміна договору не допускається.
Судом встановлено, що відповідач не відмовлявся від послуг, які надаються КПТМ, а тому заборгованість, яка утворилася судом розцінюється, як наслідок односторонньої відмови від виконання договірних зобов'язань, що не допускається.
На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку про те, що позов є обгрунтованим та підлягає задоволенню, у зв'язку з чим з відповідача підлягає стягненню сума заборгованості у розмірі 3593,95 грн. та понесені позивачем судові витрати у розмірі 81,51 грн. (судовий збір у розмірі 51,51 грн., витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 30 грн.) на користь Комунального підприємства теплових мереж м. Красноперекопськ.
Керуючись ст.ст.10, 60, 61 ч.1, 88, 212-215, 218, 222-224 ЦПК України, на підставі ст.ст. 509 ч.2, 525-527, 714 ЦК України, Правилами надання послуг з водо-, теплопостачання, водовідведення, затверджених постановою КМУ від 21.07.2005 р. № 630 (п.18), суд
ВИРІШИВ:
Позов Комунального підприємства теплових мереж м. Красноперекопськ до ОСОБА_4 про стягнення заборгованості, задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3, що проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4 АРК, на користь Комунального підприємства теплових мереж м. Красноперекопськ, суму заборгованості у розмірі 3593,95 грн., судові витрати у розмірі 81,51грн., а всього 3675,46грн.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду АР Крим через Красноперекопський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.
Суддя:
- Номер: 22-ц/794/1005/17
- Опис: про стягнення суми страхового відшкодування
- Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
- Номер справи: 2-1217/09
- Суд: Апеляційний суд Чернівецької області
- Суддя: Мамаєва Оксана Василівна
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.08.2017
- Дата етапу: 16.08.2017
- Номер: 4-с/389/1/25
- Опис:
- Тип справи: на скаргу на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи ДВС
- Номер справи: 2-1217/09
- Суд: Знам'янський міськрайонний суд Кіровоградської області
- Суддя: Мамаєва Оксана Василівна
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 23.05.2025
- Дата етапу: 23.05.2025
- Номер: 4-с/389/1/25
- Опис:
- Тип справи: на скаргу на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи ДВС
- Номер справи: 2-1217/09
- Суд: Знам'янський міськрайонний суд Кіровоградської області
- Суддя: Мамаєва Оксана Василівна
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 23.05.2025
- Дата етапу: 26.05.2025
- Номер: 4-с/389/1/25
- Опис:
- Тип справи: на скаргу на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи ДВС
- Номер справи: 2-1217/09
- Суд: Знам'янський міськрайонний суд Кіровоградської області
- Суддя: Мамаєва Оксана Василівна
- Результати справи: скаргу задоволено частково
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 23.05.2025
- Дата етапу: 05.06.2025