УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 липня 2006 року м. Івано-Франківськ
Колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Івано-Франківської області в складі:
головуючої Ясеновенко Л.В.,
суддів Горблянського Я.Д., Павлишиної А.Т.
секретаря Юрків І.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до Калуської районної ради про визнання незаконним рішення №НОМЕР_1 комісії з питань поновлення прав реабілітованих,-
встановила:
Постановою Калуського міськрайонного суду від 5 травня 2006 року відмовлено у задоволенні позову ОСОБА_1 до Калуської районної ради про визнання незаконним рішення №НОМЕР_1 комісії з питань поновлення прав реабілітованих.
У апеляційній скарзі ОСОБА_1 посилається на те, що при вирішенні позову суд не прийняв до уваги довідку Державного архіву Івано-Франківської області №НОМЕР_2 про те, що рішенням №НОМЕР_3 Калуського райвиконкому його сім"ю було примусово переселено з постійного місця проживання у Витязівський район Кіровоградської області. Скаржник вважає помилковим висновок суду про те, що його сім"я була переселена за заявою членів сім"ї.
Просить скасувати постанову суду та ухвалити нову про задоволення позову.
Заслухавши доповідача, пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення з таких підстав.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні" реабілітованими вважаються особи, які з політичних мотивів були засуджені судами або піддані репресіям позасудовими органами за вчинення на території України діянь, кваліфікованих як контрреволюційні злочини за кримінальним законодавством Української РСР до набрання чинності Законом СРСР "Про кримінальну відповідальність за державні злочини". Реабілітованими визнані також громадяни, засуджені за антирадянську агітацію і пропаганду за тодішнім законодавством, поширення завідомо неправдивих вигадок, що порочать радянський державний лад, і інше.
Відповідно до ст. З вищевказаного Закону реабілітації підлягають всі громадяни заслані і вислані з постійного місця проживання та позбавлені майна за рішенням органів державної влади і управління з політичних, соціальних, національних, релігійних та інших мотивів під приводом боротьби з куркульством, противниками колективізації, так званими бандопосібниками та їх сім"ями.
Судом встановлено, що сім"я позивача проживала в АДРЕСА_1.
Із довідки відділу інформаційних технологій УМВС в Івано-Франківській області №НОМЕР_4 вбачається, що у архіві УМВС в Івано-Франківській області
Справа № 22-а-303/2006р. Головуючий у І інстанції Галущак Л.О.
Категорія 26 Доповідач Ясеновенко Л.В.
відсутні дані про політичні репресії та конфіскацію майна сім"ї ОСОБА_1.
Із довідки Державного архіву Івано-Франківської області №НОМЕР_2 вбачається, що у документах Калуського райвиконкому та Станіславського облвиконкому за період з 1945 по 1952 рік відомостей про конфіскацію майна гр. ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в АДРЕСА_1 немає. В протоколах засідань Калуського райвиконкому є рішення №НОМЕР_3 "Про затвердження заяв громадян на переселення у Витязівський район Кіровоградської області, яким затверджено список громадян села на переселення, в тому числі і сім"ї ОСОБА_2
Позивач не представив доказів того, що його сім"я була примусово переселена у Кіровоградську область.
При таких обставинах справи суд прийшов до правильного висновку про безпідставність позовних вимог, а доводи апеляційної скарги не спростовують законності і обгрунтованості постанови суду.
Керуючись ст.ст. 198, 200 КАС України, судова колегія, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Калуського міськрайонного суду від 5 травня 2006 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошенняя, однак може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця.
Судді: Л.В. Ясеновенко
Я.Д. Горблянський А.Т. Павлишина