Судове рішення #7922428

справа №2-281/10

З А О Ч Н Е    Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

    24 лютого 2010 року                 м.Ніжин

Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області

в складі:

головуючого – судді Олійника В.П.,

при секретарі – Павленко О.В.,

з участю позивача,

    розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2  про розірвання шлюбу,

встановив:

    Позивач звернулась до суду з позовом про розірвання шлюбу, укладеного 06 травня 2003  року із ОСОБА_2, посилаючись на те, що від шлюбу дітей не мають, спільне життя з відповідачем не склалося, оскільки сторони мають різні погляди на життя, внаслідок чого виникають постійні непорозуміння, протягом тривалого часу сторони разом не проживають, подружніх стосунків не підтримують, на примирення позивач не згодна, спору про поділ спільного сумісного майна подружжя не виникає.

    В судовому засіданні позивач підтримала позов за вищевикладених обставин, на примирення не згодна, пояснивши, що з відповідачем не проживає більш як сім місяців, відповідач проживає з іншою жінкою, сім”я фактично розпалась.

    Відповідач в судове засідання не з"явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином, про що свідчить розписка про отримання відповідачем судової повістки та матеріалів рекомендованим поштовим відправленням. Клопотань про відкладення розгляду справи не надходило, причини неявки суду не повідомлені. За таких обставин суд приходить до висновку про можливість вирішення справи на підставі наявних у ній даних, постановивши ухвалу про заочний розгляд справи згідно ст. 169 ч. 4 Цивільного процесуального кодексу України.

    Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача, суд приходить до висновку про можливість задоволення позову зі слідуючих підстав.

    У відповідності до ст.ст. 104, 105 Сімейного кодексу України (далі-СК України) шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду.

    Згідно ст. 112 ч.2 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них,  що мають істотне значення.

    В судовому засіданні встановлено, що сторони перебувають в зареєстрованому шлюбі з  06 травня 2003 року, від даного шлюбу сторони дітей не мають, при цьому спільне подружнє життя не склалося, оскільки сторони мають різні погляди на життя, внаслідок чого протягом тривалого часу проживають окремо.

    За таких обставин суд дійшов висновку, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить їх інтересам, тому їх формально існуючий шлюб необхідно розірвати, при цьому суд враховує фактичні взаємини подружжя, які існують лише формально, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, які полягають у  різності характерів та поглядів на життя подружжя, внаслідок чого виникають непорозуміння, при цьому сторони не проживають разом протягом тривалого часу і не здійснили заходів для налагодження стосунків.

    Законними підставами для розірвання шлюбу є ст.ст.105, 110, 112 Сімейного кодексу України.

    Витрати по оформленню розірвання шлюбу в органах реєстрації актів цивільного стану покласти на позивача.

    Враховуючи вищезазначене, на підставі ст.ст.105, 110, 112 Сімейного кодексу України, керуючись ст.ст. 3, 10, 60, 224, 226, 212-215  Цивільного процесуального кодексу України, суд,-    

   

вирішив:

    Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,- задовольнити повністю.

    Розірвати шлюб, укладений між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 06 травня 2003 року у Безуглівській сільській раді Ніжинського району Чернігівської області за актовим записом №03.

    При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути із ОСОБА_1 17 (сімнадцять) гривень державного мита на користь держави, звільнивши від сплати державного мита ОСОБА_2.

    Направити відповідачу рекомендованим листом із повідомленням копію заочного рішення не пізніше п"яти днів з дня його проголошення.

    Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив,  за письмовою заявою відповідача, поданою  протягом десяти днів з дня отримання його копії.

    Заочне рішення може бути оскаржено позивачем в апеляційному порядку до Апеляційного суду Чернігівської області через Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення заочного рішення та шляхом подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або в порядку згідно ст.295 ч.4 Цивільного процесуального кодексу України.

    У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.

     

    Головуючий                 суддя Олійник В.П.     .

   

   

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація