Справа № 2-4580/10
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 червня 2010 року Харківський районний суд Харківської області в складі: головуючого судді - Козирєвої Г.М.
при секретарі - СмалюкО.А.
розглянув в попередньому відкритому судовому засіданні в сел. Покотилівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка просить суд ухвалити рішення, згідно якого стягувати з відповідача аліменти на її користь на утримання дитини в розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку, посилаючись на те, що вона перебуває з відповідачем в зареєстрованому шлюбі з 29.11.1997р. Від даного шлюбу вони мають доньку, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Дитина проживає з нею та знаходиться на її утриманні, а відповідач добровільно матеріальної допомоги не надає, хоча має таку можливість.
Позивачка в судове засідання не з`явилась, але надала заяву у якій зазначила, що свої позовні вимоги підтримує у повному обсязі та просила справу розглянути за її відсутності (а.с.7).
Відповідач позовні вимоги визнав у повному обсязі, про що надав письмову заяву, але в судове засідання не з`явився, просив справу розглянути за його відсутності (а.с.8).
Згідно ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд, за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Суд, вивчивши надані докази, вважає, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що сторони перебувають в зареєстрованому шлюбі з 29 листопада 1997 року, що підтверджено копією свідоцтва про одруження (а.с.З).
Від даного шлюбу сторони мають доньку, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджено копією свідоцтва про народження (а.с.3).
В даний час дитина залишилася проживати з позивачкою і знаходиться на її матеріальному утриманні, що підтверджено довідкою з місяця проживання, виданою виконавчим комітетом Покотилівської селищної ради Харківського району Харківської області (а.с.4).
Згідно ст. 180 СК України батьки повинні утримувати своїх дітей до досягнення ними повноліття.
При визначенні розміру аліментів суд враховує, що відповідач нікому іншому аліменти не виплачує.
За таких обставин, суд вважає можливим стягувати з відповідача аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання доньки, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/4 частини від всіх видів доходу, але не менше 30% прожиткового мінімуму для ДИТИНИ відповідного віку, оскільки утримання дитини є рівною мірою обов`язком як матері так і батька.
Судові витрати суд покладає на відповідача.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 88, 130, 174, 209, 212, 214-216 ЦПК України, ст.ст. ч.2 ст. 84,180, 182,183 СК України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Стягувати з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця м. Люботин Харківського району Харківської області, аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання доньки, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі, 1/4 частини від всіх видів заробітку (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 15 квітня 2010 року і до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 державне мито на користь НОМЕР_1 (п`ятдесят одна) гривня.
Стягнути з ОСОБА_2 витрати на інформаційного забезпечення розгляду справи в розмірі 120 гри. (сто двадцять гривень).
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суу першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, яка подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: