Справа № 22ц-1636/2008
Головуючий у 1 інстанції: Коротких О. Г.
Категорія:
Доповідач: Маляренко І.Б.
Ухвала
Іменем України
28 травня 2008 року колегія суддів судової палати у цивільних справа х апеляційного суду Луганської області у складі:
Головуючого: Маляренко І.Б.
Суддів: Луганської В.М., Яреська А.В.
За участю секретаря: Дорошенко Ю.Б.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 та ОСОБА_2
на ухвалу судді Брянківського міського суду Луганської області від 25 січня 2008 року по справі за заявою ОСОБА_1, ОСОБА_2 про допуск рішень від 30 листопада 2006 року та від 20 вересня 2007 року до негайного виконання,
ВСТАНОВИЛА:
Оскаржуваною ухвалою відмовлено ОСОБА_1 та ОСОБА_2 у відкритті провадження за їх вищезазначеною заявою.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 ставиться питання про скасування ухвали судді Брянківського міського суду Луганської області від 25 січня 2008 року як такої, що постановлена з порушенням норм процесуального права, і передачу питання на новий розгляд.
Обговоривши доводи апеляційної скарги, заслухавши доповідача, перевіривши законність і обгрунтованість ухвали в межах доводів апелянтів, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає скаргу такою, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Так, згідно із ч.2 ст. 122 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо:
1. 1) заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства;
2. 2) є таке, що набрало законної сили, рішення чи ухвала суду про закриття провадження у справі у зв’язку з відмовою позивача від позову або укладенням мирової угоди сторін у спорі між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав. Відмова від позову не позбавляє другу сторону права пред’явити такий самий позов до особи, яка відмовилась від позову;
3. 3) у провадженні цього чи іншого суду є справа із спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав;
4. 4) є рішення третейського суду, прийняте в межах його компетенції, щодо спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав, за винятком випадків, коли суд відмовив у видачі виконавчого листа на примусове виконання рішення третейського суду або скасував рішення третейського суду і розгляд справи в тому ж третейському суді виявився неможливим;
5. 5) після смерті фізичної особи, а також у зв’язку з припиненням юридичної особи, які є однією із сторін у справі, спірні правовідносини не допускають правонаступництва.
Відмовляючи у відкритті провадження по справі за заявою ОСОБА_1 та ОСОБА_2, суддя місцевого суду послався на те, що зазначена заява не підлягає розгляду, оскільки, суд допускає негайне виконання рішення у справа х, чітко визначених ст. 367 ЦПК України, ухвалюючи рішення, тобто при розгляді справи по суті.
Однак, колегія суддів вважає, що з таким висновком погодитися не можна, оскільки, виходячи із змісту ст. 367 ЦПК України, якщо суд, який ухвалив рішення, не допустив негайного виконання рішення, то за заявою осіб, які беруть участь у справі, він може ухвалити додаткове рішення.
Тобто, питання допуску судового рішення до негайного виконання може вирішуватися не тільки при розгляді справи по суті.
Заявники і просили суд винести рішення, тобто додаткові рішення, про допуск до негайного виконання інших судових рішень, постановлених цим же судом 30 листопада 2006 року та 20 вересня 2007 року.
Питання ж відповідності заявлених вимог статті 367 ЦПК України могло вирішуватися лише судом при розгляді заявлених вимог по суті.
Враховуючи наведене, керуючись ст. ст. 303, 307, 312, 313-315 ЦПК України, колегія суддів -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 та ОСОБА_2 - задовольнити,
ухвалу судді Брянківського міського суду Луганської області від 25 січня 2008 року по справі за заявою ОСОБА_1, ОСОБА_2 про допуск рішень від 30 листопада 2006 року та від 20 вересня 2007 року до негайного виконання - скасувати, передавши питання на новий розгляд.
Ухвала набирає чинності негайно, але протягом двох місяців може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України.