КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 22-а-3203/09 Головуючий у 1 інстанції Волков С.А.
Суддя-доповідач О.Г. Хрімлі
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 лютого 2010 року м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого
суддів
при секретарі О.Г. Хрімлі,
Г.В. Земляної,
О.Ф. Ситникова,
Л.В. Архіповій,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_6 ухвалу Оболонського районного суду м. Києва від 23 грудня 2008 року по справі за позовом ОСОБА_6 до Верховної Ради України про визнання факту розколу СРССР незаконним, визнання нормативних актів, що прийняті на території України незаконними, визнання незаконним зупинення дії Конституції СРСР, -
ВСТАНОВИЛА:
Ухвалою судді Оболонського районного суду м. Києва від 23 грудня 2008 року відмовлено у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом Черепніної ОСОБА_6 до Верховної Ради України про визнання факту розколу СРССР незаконним, визнання нормативних актів, що прийняті на території України незаконними, визнання незаконним зупинення дії Конституції СРСР, на підставі п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України.
Не погоджуючись з зазначеною ухвалою, ОСОБА_6 подав апеляційну скаргу, в якій просить її скасувати та справу направити на новий розгляд до суду першої інстанції.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не обґрунтована та задоволенню не підлягає.
Відмовляючи у відкритті провадження в адміністративній справі, суддя першої інстанції посилався на те, що заявлені позивачем вимоги не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства .
З таким висновком суду першої інстанції колегія суддів погоджується у повному обсязі, виходячи з наступного.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 3 КАС України визначено, що справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
У відповідності до ч. 1 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на:
1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;
2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;
3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів;
4) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом;
5) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.
Виходячи зі змісту вказаних положень закону, колегія суддів вважає повністю обґрунтованим висновок судді про те, що заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, оскільки це повністю відповідає вимогам КАС України.
Згідно зі ст. ст. 199 ч. 1 п. 1, 200 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а ухвалу суду – без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
За таких обставин, колегія суддів прийшла до висновку про те, що судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи та ухвалено судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст.ст. 106, 160, 195, 196, 199, 200, 205, 206, 211 КАС України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_6 ухвалу Оболонського районного суду м. Києва від 23 грудня 2008 року по справі за позовом ОСОБА_6 до Верховної Ради України про визнання факту розколу СРССР незаконним, визнання нормативних актів, що прийняті на території України незаконними, визнання незаконним зупинення дії Конституції СРСР – залишити без задоволення , ухвалу Оболонського районного суду м. Києва від 23 грудня 2008 року – без змін .
Повний текст ухвали виготовлений 16 лютого 2010 року.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з дня набрання законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції.
Головуючий суддя: О.Г. Хрімлі
Судді: Г.В. Земляна
О.Ф. Ситников