У х в а л а
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України у складі:
головуючого- судді |
Федченка О.С., |
суддів |
Філатова В.М. і Нікітіна Ю.І., |
|
|
розглянула в судовому засіданні в місті Києві 18 липня 2006 року кримінальну справу за касаційним поданням прокурора, касаційними скаргами потерпілих ОСОБА_1 і ОСОБА_2, а також захисника ОСОБА_3 на вирок Вінницького районного суду Вінницької області від 22 липня 2004 року, яким
ОСОБА_4,
ІНФОРМАЦІЯ_1 р. народження, громадянина України,
не судимого,
засуджено за ч.3 ст.101 КК України (в редакції 1960 р.) на 7 років позбавлення волі.
З засудженого стягнуто 6445 грн. матеріальної і 15000 грн. моральної шкоди на користь потерпілого ОСОБА_1
Ухвалою колегії суддів судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Вінницької області від 22 грудня 2005 року вирок змінено, постановлено вважати ОСОБА_4засудженим за ч.3 ст.101 КК України на 6 років позбавлення волі. На підставі ст.373 КПК України з засудженого стягнуто 2000 грн. за отримання потерпілим ОСОБА_1 юридичної допомоги, а також виключено з вироку вказівку про щире каяття ОСОБА_4в скоєному злочині.
За вироком суду ОСОБА_4 визнаний винним у тому, що він о 23 годині 30 хв. 28 грудня 2000 року біля кафе “ІНФОРМАЦІЯ_2” в АДРЕСА_1, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, умисно заподіяв ОСОБА_5 тяжке тілесне ушкодження, від якого настала смерть потерпілого.
У касаційному поданні прокурора, який брав участь в апеляційному розгляді справи, і касаційній скарзі потерпілих поставлено питання про скасування ухвали апеляційного суду і направлення справи на новий апеляційний розгляд у зв'язку з необґрунтованим, на їх думку, пом'якшенням ОСОБА_4 покарання. У скарзі захисника засудженого ОСОБА_3 ставиться питання про скасування постановлених судових рішень і направлення справи на додаткове розслідування у зв'язку з істотними порушеннями КПК України, неповнотою та однобічністю досудового і судового слідства, невідповідністю висновків суду фактичним обставинам справи і недоведеністю винності ОСОБА_4у вчиненому.
Заслухавши доповідь судді Верховного Суду України, перевіривши матеріали кримінальної справи та обговоривши доводи подання прокурора і касаційних скарг, колегія суддів вважає, що у їх задоволенні слід відмовити.
Винність ОСОБА_4 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 101 КК України (1960 р.), підтверджена сукупністю зібраних у справі, вірно оцінених та обґрунтовано покладених судом в основу вироку доказів. Як вбачається з матеріалів справи, досудове і судове слідство у ній проведено з дотриманням вимог кримінально-процесуального закону і таких порушень цього закону, які були б істотними і тягли за собою скасування судових рішень, у справі не допущено.
Зокрема, винність ОСОБА_4підтверджена показаннями на досудовому слідстві і в суді самого засудженого, в яких він не заперечував, що в ході суперечки, яка виникла між ним і потерпілим, наніс ОСОБА_5 сильний удар кулаком в ліву частину голови, показаннями свідків ОСОБА_6, ОСОБА_7 і ОСОБА_8, які бачили бійку між ОСОБА_4і ОСОБА_5, після якої в потерпілого на лівій скроні виявилась пухлина, показаннями потерпілого ОСОБА_1, який знайшов свого сина ОСОБА_5без свідомості з ушкодженнями голови.
Винність ОСОБА_4підтверджена й даними протоколу відтворення обстановки і обставин події, під час якого засуджений показав, як кулаком правої руки наніс потерпілому удар в верхню ліву половину голови, що в судовому засіданні підтвердили свідки ОСОБА_9 і ОСОБА_10, які були присутні в якості понятих під час даної слідчої дії, а також даними висновків судово-медичних експертиз, в тому числі й комісійних, про характер, механізм заподіяння і локалізацію спричинених потерпілому тілесних ушкоджень і причину його смерті.
З матеріалів справи вбачається, що слідчими органами й судом досліджені всі обставини, з'ясування яких могло мати істотне значення для правильного її вирішення. Проявів упередженості щодо ОСОБА_4, як під час досудового слідства, так і під час судового розгляду, перевіркою матеріалів справи не виявлено.
Викладені у скарзі захисника ОСОБА_3 доводи аналогічні за змістом твердженням у суді першої інстанції і доводам апеляційної скарги, які ретельно перевірялись і обґрунтовано визнані безпідставними.
Також не заслуговують на увагу й доводи касаційного подання і касаційної скарги потерпілих про необґрунтоване пом'якшення ОСОБА_4 покарання судом апеляційної інстанції, оскільки, з урахуванням внесених змін, воно відповідає тяжкості вчиненого злочину і особі засудженого, призначене з урахуванням як пом'якшуючих, так і обтяжуючих обставин.
Отже, передбачених ст. 398 КПК України підстав для призначення справи до касаційного розгляду з повідомленням зазначених у ст. 384 КПК України осіб не вбачається.
Керуючись ст. 394 КПК України, колегія суддів,
у х в а л и л а:
у задоволенні касаційного подання прокурора, касаційних скарг потерпілих ОСОБА_1 і ОСОБА_2, а також захисника ОСОБА_3 відносно ОСОБА_4 відмовити.
с у д д і:
Федченко О.С. Філатов В.М. Нікітін Ю.І.