ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 лютого 2010 року Справа № 2а-400/10/2370
15 год. 55 хв. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Коваленка В.І.,
при секретарі - Поповій Ю.Є.,
за участю представників:
від позивача - Миронова Т.М., за довіреністю,
від відповідача - не з’явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Черкаському районі Черкаської області до фізичної особи – підприємця ОСОБА_2 про стягнення 986 грн. 15 коп.,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Черкаському районі Черкаської області звернулася до суду з адміністративним позовом до фізичної особи – підприємця ОСОБА_2 про стягнення 986 грн. 15 коп.
Позивач зазначив, що у 2009 році відповідачу нараховано 3600 грн. єдиного податку, з яких сплачено лише 1800 грн., у зв’язку з порушенням вимог чинного законодавства, відповідач не проводив своєчасної сплати єдиного податку, у результаті чого йому нараховано пеню в розмірі 4 грн. 65 коп. Таким чином, за відповідачем рахується борг по сплаті єдиного податку у розмірі 986 грн. 15 коп.
На підставі вищесказаного, позивач просить задовольнити позов та стягнути з відповідача податковий борг у сумі 986 грн. 15 коп.
Відповідач в судове засідання не з’явився, заперечень проти позову не надав, свого представника до суду не направив, хоча про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, всебічно оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв’язок доказів у їх сукупності, суд встановив, що ОСОБА_2, згідно відомостей вказаних у довідці про взяття на облік платника податків № 486 від 02.12.2009 року, взятий на облік платників податків державною податковою інспекцією у Черкаському районі Черкаської області та згідно відомостей, вказаних у свідоцтві про державну реєстрацію фізичної особи – підприємця № 910921, з 27.05.2004 року є фізичною особою – підприємцем і включений до Єдиного державного реєстру.
Суд зазначає, що відповідно до п. 2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності» №727/98 від 03.07.1998 року (надалі за текстом – Указ №727/98), суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком, шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.
Користуючись цим правом, відповідач обрав зазначену систему оподаткування, звернувшись із заявою від 16.12.2008 року до державної податкової інспекції у Черкаському районі Черкаської області та отримав свідоцтво про сплату єдиного податку.
Судом встановлено, що пунктом другим Указу визначено, що ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць. Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Згідно даним вищезгаданої заяви про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності відповідач обрав в якості виду підприємницької діяльності – інші види діяльності та послуг.
Судом встановлено, що відповідач з 1 січня 2009 року перебуває на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності. Ставка єдиного податку становить 200 гривень в місяць.
Відповідно до п. 2.4 Указу Президента України № 727 від 3 липня 1998 року «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва», у разі, коли платник єдиного податку здійснює підприємницьку діяльність з використанням найманої праці, ставка єдиного податку збільшується на 50 відсотків за кожну особу. Як зазначено у корінці довідки, відповідач має одного найманого працівника Жовтобрюха Миколу Володимировича.
Таким чином, ставка єдиного податку, яка нараховувалась відповідачу за 2009 рік становить 300 грн.
Крім того, судом встановлено, що у 2009 році відповідачу нараховано 3600 грн. єдиного податку, з яких сплачено лише 1800 грн. В порушення вимог чинного законодавства відповідач не проводив своєчасної та в повному обсязі сплати єдиного податку, на підставі чого до нього застосовано пеню у розмірі 4 грн. 65 коп.
Таким чином, враховуючи переплату в розмірі 818 грн. 50 коп. за відповідачем на момент розгляду справи в суді рахується заборгованість зі сплати єдиного податку та пені у розмірі 986 грн. 15 коп.
Пунктом 1.4 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року №2181-ІІІ (далі – «Закон 2181-ІІІ») передбачено, що пеня - це плата у вигляді процентів, нарахованих на суму податкового боргу (без урахування пені), що справляється з платника податків у зв'язку з несвоєчасним погашенням податкового зобов'язання.
Дослідженням матеріалів справи, судом також встановлено, що з метою дотримання вимог статей 6, 8 Закону України №2181-ІІІ від 21.12.2000 року «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», відповідачу направлено першу податкову вимогу № 1/541 від 15.10.2009 року, яку ним отримано 08.12.2009 року, про що свідчить підпис на корінці даної вимоги та друга податкова вимога № 2/3 від 11.01.2010 року, яка ним отримана 15.01.2010 року, про що свідчить підпис на корінці поштового повідомлення про вручення.
Дані вимоги в судовому порядку відповідачем не оскаржувались.
Суд зазначає, що ч астиною першою статті 67 Конституції України закріплено обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до пункту 5 Указу №727/98 суб'єкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.
Статтею десятою Закону України «Про державну податкову службу в Україні» № 509-XII від 4 грудня 1990 року однією з функцій державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій є звернення до судів з позовами до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами.
Беручи до уваги, що відповідач, у встановлені законодавством строки, не сплатив єдиний податок, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 86, 94, 159, 162 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, що мешкає за адресою: 19640, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 в дохід бюджету через державну податкову інспекцію у Черкаському районі Черкаської області, що знаходиться за адресою: 18000, м. Черкаси, вул. Енгельса, 157, ідентифікаційний код 34503239 борг у сумі 986 (дев’ятсот вісімдесят шість) грн. 15 коп.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови та наступного подання апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, з подачею копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя В.І. Коваленко