АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
у м. Феодосії
Справа № 22-ц-2411-Ф/08 р.
Головуючий у першій інстанції Бриндя М. А..
Суддя-доповідач Іщенко В.І.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 грудня 2008 року м. Феодосія
Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у м. Феодосії у складі:
головуючого судді: Моісеєнко Ті. суддів Іщенка В.І.
Полянської В.О, при секретарі: Хобот Є.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Феодосії заяву представника Закритого акціонерного товариства комерційного банку "ПриватБанк" - Янсона Євгена Валерійовича про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_5 заборгованості за кредитним договором за апеляційною скаргою представника Закритого акціонерного товариства комерційного банку «ПриватБанк» -Янсона Євгена Валерійовича на ухвалу Нижньогірського районного суду Автономної Республіки Крим від 23 жовтня 2008 року,
ВСТАНОВИЛА:
21.10.2008р. представник ЗАТ КБ «ПриватБанк» звернувся до суду з заявою про видачу судового наказу про стягнення з боржника ОСОБА_5 заборгованості за кредитним договором у сумі 3608, 31грн.
Ухвалою Нижньогірського районного суду АР Крим від 23 жовтня 2008 р, відмовлено у прийнятті заяви ЗАТ КБ «ПриватБанк» про видачу судового наказу за вимогою про стягнення з ОСОБА_5Ю заборгованості у розмірі 4334, 89грн. за кредитним договором від 25.06.2007 року. Суд вказав, що відповідно до п.5.3 Умов надання споживчого кредиту фізичним особам, усі спори та розбіжності, які виникають з договору підлягають вирішенню у суді, зазначеному у заяві, а у заяві вказано, що місцем розгляду спорів є Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська.
Представник ЗАТ КБ ПриватБанк» - Янсон Є.В. не погодився з вказаним судовим рішенням та подав на нього апеляційну скаргу, в якій просить ухвалу суду скасувати і передати питання на новий розгляд суду першої інстанції. В обґрунтування своїх вимог апелянт посилається на неправильне застосування норм матеріального та процесуального права, неповне з'ясування суттєвих обставин по справі і надання неналежної правової оцінки доказам, які надавалися апелянтом.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши доповідь судді-доцовідача, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 112 ЦПК України сторони мають право письмово визначити територіальну підсудність справи, крім справ, для яких встановлена виключна підсудність.
Колегія суддів погоджується з висновками суду, оскільки судом були ретельно досліджені докази по справі і їм дана належна правова оцінка. Судом правильно встановлені фактичні обставини справи, характер спірних правовідносин і постановлене рішення відповідає вимогам матеріального і процесуального права.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_5 було надано кредит по кредитному договору від 25.06.2007р. у розмірі 1402, 79грн. і в заяві ставиться питання про видачу судового наказу на 3608, 31грн.
Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції про непідсудність вказаної справи Нижньогірському районному суду АР Крим, оскільки договором передбачено розгляд справ по споживчому кредиту («Розстрочка») («Стандарт») у Бабушкінському районному суді М. Дніпропетровська і заявником при подачі заяви були порушені правила підсудності.
Таким чином, колегія суддів вважає рішення суду першої інстанції таким, що відповідає нормам цивільного процесуального закону і не вбачає підстав для його скасування та задоволення апеляційної скарги представника ЗАТ комерційного банку «ПриватБанк» Янсона Є.В.
На підставі наведеного і, керуючись статтями 303, 304, 307, 312, 313-315 Цивільного процесуального кодексу України, колегія суддів судової палати по цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у м. Феодосії,
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу представника Закритого акціонерного товариства комерційного банку "ПриватБанк" Янсона Євгена Валерійовича -відхилити.
Ухвалу Нижньогірського районного суду Автономної Республіки Крим від 23 жовтня 2008 року залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення,
однак може бути оскаржена протягом двох місяців з дня набрання законної сили до
суду касаційної інстанції.