РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-198/2007 р.
21 лютого 2007 року Хорольський районний суд
Полтавської області
в складі: головуючого судді Винниченка Ю.М., при секретарі Листопад В.Л.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Хорол в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Вишняківської сільської ради Хорольського району про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно,
ВСТАНОВИВ: Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Вишняківської сільської ради Хорольського району про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно, вказавши, що він є онуком ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 89 років , що доводиться копією свідоцтва про смерть бабусі Серія НОМЕР_1.
Згідно заповіту його бабусі ОСОБА_2 від 01 червня 2000 року, посвідченого Вишняківською сільською радою Хорольського району Полтавської області та зареєстрованого в книзі для запису нотаріальних дій під НОМЕР_2, усе своє майно вона заповідала своєму онукові, тобто ОСОБА_1.
Позивач вказує в позовній заяві, що після смерті бабусі ОСОБА_2 відкрилась спадщина на спадкове майно: -земельну частку /пай/ КСП „ Ленінський шлях „ Хорольського р-ну Полтавської області площею 2,41 га, вартістю 30 964 гривні, що доводиться копією Державного акту на право приватної власності на землю Серія НОМЕР_3 та витягом з технічної документації з паювання земель, переданих у колективну власність Хорольського району Полтавської області; майновий пай пайового фонду майна КСП, Денінський шлях,, Хорольського району Полтавської області вартістю 7 545 гривні, що доводиться копією свідоцтва на право на майновий пай, виданого відповідно до рішення загальних зборів КСП „ Ленінський шлях,, Хорольського району, Серія НОМЕР_4.
Вказане спадкове майно він неможе оформити у зв"язку з пропуском строку для прийняття спадщини та розбіжностями у правовстановлюючих документах на земельний пай.
В судовому засіданні позивач позов підтримав повністю.
Представник відповідача Вишняківської сільської ради Хорольсокого р-ну в судове засідання не з"явився, але відповідач в письмовій заяві до суду позов ОСОБА_1 визнає повністю та прохає суд провести розгляд даної справи без участі його представника.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов належить задовольнити повністю на підставі слідуючого.
З повідомлення Хорольської державної нотаріальної контори за НОМЕР_5 від 8.02.2007 року позивачем пропущений шестимісячний строк після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2, встановлений ст. 1270 Цивільного кодексу України для прийняття спадщини, тому роз"яснено необхідність звернутись до суду із відповідною заявою.
Судом встановлено, що після смерті спадкодавця ОСОБА_2 позивач ОСОБА_1 фактично прийняв її спадщину, оскільки здійснив її поховання та відбув поминки в серпні-вересні 2006 року, а також зберігав правовстановлюючі документи на спадкове майно, що доводиться показами свідків -
Відповідно до ст. 392 Цивільного кодексу України власник майна може пред"явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Згідно ст.1217 Цивільного кодексу України до складу спадщини входять усі права та обов"язки , що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті, тому ОСОБА_1 як спадкоємець ОСОБА_2 має право на вказане спадкове майно в порядку спадкування.
Враховуючи, що спадщина може бути визнана відумерлою за заявою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини в порядку, передбаченому ст. 1277 Цивільного кодексу України, а спадщина може перейти у власність територіальної громади, належним відповідачем по даній справі є Вишняківська сільська рада Хорольського р-ну, на території якої знаходиться вказане спадкове майно.
На підставі наведеного , керуючись ст.ст. 10, 60, 213, 215, 218 ЦПК України, ст. ст. 392, 1217,1277 Цивільного кодексу України,-
ВИРІШИВ: Позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.
1. Встановити факт прийняття ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, спадщини після смерті бабусі ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
2. Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2, право власності на земельну частку /пай/ КСП „Ленінський шлях,, Хорольського р-ну Полтавської області площею 2,41 га, вартістю 30 964 гривні, яка належала відповідно до Державного акту на право приватної власності на землю серія НОМЕР_3 спадкодавцю ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
З .Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2, власності на спадкове майно, що належало на праві власності спадкодавцю ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, тобто майновий пай пайового фонду майна КСП „Ленінський шлях" Хорольського району Полтавської області вартістю 7 545 гривні відповідно до свідоцтва на право на майновий пай Серія НОМЕР_4.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Полтавської області шляхом подачі до Хорольського райсуду заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а також апеляційної скарги протягом 20 днів після подання вказаної заяви.