РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2- 217/2007 р.
28 лютого 2007 року Хорольський районний суд
Полтавської області
в складі: головуючого судді Винниченка Ю.М.,
при секретарі Листопад В.Л.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Хорол в залі суду цивільну справу за
позовом ОСОБА_1 до Ялосовецької сільської ради Хорольського
району про визнання права власності на жилий будинок з господарськими будівлями в порядку
спадкування,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Ялосовецької сільської ради Хорольського району, третьої особи ОСОБА_2 про визнання права власності на жилий будинок з господарськими будівлями в порядку спадкування, вказавши ,що згідно свідоцтва про народження серія НОМЕР_1 він є сином ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, що доводиться копією свідоцтва про його смерть Серія НОМЕР_2, та ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2, що доводиться копією свідоцтва про її смерть Серія НОМЕР_3.
В позовній заяві позивач вказує, що після смерті його батька ОСОБА_3 залишилось спадкове майно: жилий будинок з господарськими будівлями, розташований в АДРЕСА_1, на який відсутній правовстановлюючий документ, у зв"язку з чим ОСОБА_1 не має можливості оформити право власності на спадкове майно у нотаріуса.
В попередньому судовому засіданні позивач ОСОБА_1 заявлений позов підтримав повністю та просив суд встановити належність жилого будинку з господарськими будівлями, розташованого за адресою АДРЕСА_1 на праві власності спадкодавцю ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 і визнати за ним право власності на жилий будинок з господарськими будівлями, розташований за адресою АДРЕСА_1.
В судовому засіданні представник відповідача Ялосовецької сільської ради Хорольського району - Шевель В.Г. позов визнала повністю.
В судове засіданні третя особа ОСОБА_2 не з'явилась, але в своїй письмовій заяві не заперечує проти задоволення даного позову та прохає суд провести розгляд справи без її участі.
Дослідивши матеріали справи та заслухавши покази позивача, представника відповідач, суд приходить до висновку, що позов належить задовольнити повністю на підставі слідуючого.
Після смерті спадкодавця ОСОБА_3 позивач фактично прийняв його спадщину, що доводиться довідками Ялосовецької сільської ради від 31.01.2007 року за НОМЕР_4,
З повідомлення Хорольської держнотконтори від 30 січня 2007 року за НОМЕР_5 слідує, що правовстановлюючий документ, який підтверджує право власності спадкодавця ОСОБА_3 на жилий будинок, що успадковується відсутній, у зв"язку з чим позивачу рекомендовано звернутись до суду для вирішення цього питання.
Належність спадкового майна: жилого будинку з господарськими будівлями, розташованого в АДРЕСА_1 на праві власності покійному ОСОБА_3 доводиться рішенням виконавчого комітету Ялосовецької сільської ради від 26 січня 2007 року за НОМЕР_6.
Згідно довідки - характеристики від 1. 02. 2007 року, виданого Комунальним підприємством „Лубенське МБТІ" вартість вказаного домоволодіння становить 34 680 гривень.
З листа Міністерства юстиції від 21.02.2005 року за № 19-32/319 у разі смерті власника нерухомого майна, первинна реєстація права власності на яке не була проведена і правовстановлювальний документ відсутній, питання визначення належності цього майна попередньому власнику та наступного власника ( спадкоємця) повинно вирішуватись у судовому порядку.
Відповідно до ст. 1261 Цивільного кодексу України ОСОБА_1 є спадкоємцем першої черги померлого батька ОСОБА_3, за законом, тому має право на його спадкове майно, тобто жилий будинок з господарськими будівлями, що розташований в АДРЕСА_1 в порядку спадкування, оскільки право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом відповідно до ст. 328 ч. 2 Цивільного кодексу України, а інший спадкоємець за законом ОСОБА_2 відмовилась від спадщини померлих батьків, що слідує з її заяви від 5.02.2007 року, посвідченої директором КП ЖЕК № 2 Пролетарського району міста Донецька.
Враховуючи, що спадщина може бути визнана відумерлою за заявою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини в порядку, передбаченому ст. 1277 Цивільного кодексу України, а спадщина може перейти у власність територіальної громади, належним відповідачем по даній справі є Ялосовецька сільська рада Хорольського р-ну.
Відповідно до ст. 392 Цивільного кодексу України Власник майна може пред"явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.328, 392 , 1261,1268, 1277 Цивільного кодексу України, ст.ст. 10,60,212,218 ЦПК України,
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.
1. Встановити належність жилого будинку з господарськими будівлями, розташованого за
адресою: АДРЕСА_1 на праві
власності спадкодавцю ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
2. Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3,
право власності на жилий будинок з господарськими будівлями, розташований за адресою:
АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Полтавської області шляхом подачі до Хорольського райсуду заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а також апеляційної скарги протягом 20 днів після подання вказаної заяви.