Справа №2-168/2007 p.
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 лютого 2007 року Володарський районний суд Донецької області в складі: судді Яковенко М.М.
при секретарі: Темір В.В.
за участю сторін
позивач ОСОБА_1
відповідач ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт.Володарське цивільну справу за позовом:
ОСОБА_1
ДО
Володарської райдержадміністрації, Касьяновської сільської Ради Володарського району, ОСОБА_2 про продовження строку для прийняття спадщини, -
встановив:
Позивач звернулася до суду за наступними підставами:
ІНФОРМАЦІЯ_1 померла рідна дружина позивача - ОСОБА_3. На день смерті померлої належана домобудівля НОМЕР_1, розташована по АДРЕСА_1. При житті померла заповіту не оформляла. Як спадкоємець він має право і бажає отримати спадкоємне майно і фактично вступила у керування ним, так як він мешкає у данній домобудівлі, у нього знаходяться усі документи померлої, однак по не знанню діючого законодавства позивач у 6-ти місячний термін не подал заяву до нотаріальної контори про бажання прийняти спадщину після смерті своєї дружини.
У судовому засіданні позивач підтримав свої позовні вимоги, та наполягав на них. Відповідач не заперечував проти задоволення позивних вимог, з позовом згоден. Представник Касьяновської сільскої Ради Володарського району у судове засідання не з*явився, але залишив суду письмову заяву, в якій позов визнав.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши позивача, відповідача розглянув письмову заяву представника Касьяновської сільскої Ради Володарського району, суд прийшов до висновку, що позовні зимоги підлягають задоволенню в повному обсязі за наступними підставами:
відповідно до свідоцтва про смерть ОСОБА_3 яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1;
відповідно до свідоцтва про укладання шлюбу ОСОБА_4 уклала шлюб з ОСОБА_1 та отримала призвище «ОСОБА_3»;
відповідно до свідоцтва про право власності домобудівля НОМЕР_1, розташована по АДРЕСА_1 значиться за ОСОБА_3;
відповідно до договору купівлі-продажу, що ОСОБА_3 придбала у ОСОБА_5 домобудівлю розашовану у АДРЕСА_1 НОМЕР_1, яка була зареєстрована в електронному реєстрі прав власності на нерухоме майно, та значиться за ОСОБА_3 яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1;
Таким чином, суд вважає, що позивачу необхідно встановити додатковий строк для прийняття спадщини, тому що фактично після смерті дружини, він вступив в керування спадщиною померлої, але через незнання чинного законодавства, пропустила 6-ти місячний строк звернення до нотаріальної контори для оформлення спадкоємного майна, що залишилося після дружини, а тому строк пропущений з поважної причини.
Керуючись ст.ст. 209, 213-215 ЦПК України, ст. 1272 ГК України, суд, -
вирішив:
Встановити ОСОБА_1 додатковий строк на 3 /три/ місяці для прийняття спадкоємного майна, що залишилося після ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження або апеляційна скарга в Апеляційний суд м. Маріуполя Донецької області через Володарський районний суд протягом 10 днів з дня його проголошення..
Апеляційна скарга може бути подана до Апеляційного суду м. Маріуполя Донецької області протягом 20.д'нів, у випадку подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів.
Суддя: