Судове рішення #7949385

                                                                                                            Справа № 2 – 88/ 2010 року

Р  І  Ш  Е  Н  Н Я

іменем   У країни

1 лютого 2010 року                  Шаргородський районний суд Вінницької області

в складі: головуючого –          судді  Славінської Н.Л.

при секретарі                                       Базиляк  Н.М.

              розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Шаргороді в залі суду справу за позовом ОСОБА_1 до Шаргородської міської ради Вінницької області про продовження строку для прийняття спадщини,

в с т а н о в и в:

   

            21.01.2010 року ОСОБА_1 звернулася до суду з вказаною позовною заявою, в якій зазначила, що 3.03.2001 року в м. Шаргород Вінницької області  померла її мати, ОСОБА_2, яка по день смерті проживала та була зареєстрована в ІНФОРМАЦІЯ_1.

Після смерті матері залишилось спадкове майно і спадкоємцем по заповіту є вона. Але оформити спадщину після смерті матері вона не може, оскільки пропустила строки звернення у Шаргородську державну нотаріальну контору з заявою про  оформлення спадщини.

    Причиною пропуску терміну звернення в державну нотаріальну контору з заявою про прийняття спадщини стало те, що її мати в правовстановлюючих документах, в свідоцтві про народження та в свідоцтві про смерть зазначена під іменем «Поліна» та «Помонія», у зв’язку із чим їй прийшлося встановлювати факт родинних відносин з матір’ю, на що був затрачений час і нею пропущено строки звернення в нотаріальну контору.  

    Просить винести рішення, яким визнати строк для прийняття спадщини після смерті матері пропущеним нею з поважних причин і визначити їй додатковий строк для подання  заяви про прийняття спадщини  після смерті ОСОБА_2 – в  шість місяців.

    В попередньому судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 підтримала позовні вимоги, посилаючись на ті ж обставини, що і в позовній заяві. Просила визнати строк для прийняття спадщини після смерті її матері пропущеним нею з поважних причин та визначити їй додатковий строк для подачі  заяви про прийняття спадщини після смерті матері в шість місяців, починаючи з дня ухвалення рішення судом, оскільки їй необхідно зібрати значну кількість документів, що стосуються оформлення спадщини, на що потрібний значний час. Не заперечує, щоб рішення у справі було ухвалене в попередньому судовому засіданні.  

              Представник Шаргородської міської  ради – ОСОБА_3  в попередньому судовому засіданні позов визнала, не заперечувала відносно встановлення додаткового строку для прийняття спадщини ОСОБА_1 та про ухвалення рішення по справі судом у попередньому судовому засіданні.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

          Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4      ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд, за наявності до того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.

    Суд встановив факт, що 3.03.2001 року в м. Шаргород Вінницької області померла ОСОБА_2 (а.с.4). Спадкоємцем по заповіту після її смерті є ОСОБА_1 (а.с.10), яка всупереч вимогам ст.1270 ЦК України, не подала вчасно у державну нотаріальну контору заяву про прийняття спадщини через те, що через розбіжності в імені матері в правовстановлюючих документах та в свідоцтві про народження і в свідоцтві про смерть вона змушена була в судовому порядку встановлювати факт родинних відносин, що підтверджується рішенням Шаргородського районного суду (а.с.26-27).

    Даному факту відповідають спадкові правовідносини, які регулюються ст. ст. 1220, 1270, 1272 ЦК України, відповідно до яких спадщина відкривається                                                                                                                                    внаслідок смерті особи.  Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

    За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для  подання ним заяви про прийняття спадщини (ст. 1272  ЦК України).

    Оскільки судом встановлено, що строк для прийняття спадщини ОСОБА_1 пропущено з поважних причин, тому є підстави для визначення додаткового строку для подання нею заяви про прийняття спадщини.

    Керуючись ст. ст.10,11,60, 130,174,212-215 ЦПК України, на підставі ст. ст. 1220, 1269, 1270, 1272 ЦК України, суд

в и р і ш и в:

Позов задовольнити.

            Визнати строк для прийняття спадщини після смерті 3.03.2001 року  ОСОБА_2 пропущеним ОСОБА_1 з поважних причин.

          Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженці ІНФОРМАЦІЯ_3, жительці м. Шаргород вул. Пушкіна, 14 Вінницької області додатковий строк для подачі  заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті 3.03.2001 року її матері – ОСОБА_2 – в шість місяців, починаючи з дня ухвалення рішення судом – до 1.07.2010 року.

Рішення може бути оскаржене у апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через Шаргородський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

СУДДЯ:    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація