Судове рішення #795087809

Справа № 158/658/24

Провадження № 1-кс/0158/266/24


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


05 березня 2024 року                                                                                           м. Ківерці


Слідчий суддя Ківерцівського районного суду Волинської області ОСОБА_1 ,

з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши клопотання дізнавача СД ВП №1 (м. Ківерці) Луцького РУП ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Ківерцівського відділу Луцької окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №12024035590000051, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 25.02.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України,

                                                             

                                                           ВСТАНОВИВ:


Дізнавач СД ВП №1 (м. Ківерці) Луцького РУП ГУНП у Волинській області звернулася до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до документів, що знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а саме: відомостей щодо проведення банківських операцій із карткою АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_1 у період з 20.02.2024 по 01.03.2024.

Клопотання обґрунтоване тим, що у період часу починаючи з 22 лютого по 23 лютого 2024 року, невстановлена особа перебуваючи в невстановленому місці, представившись менеджером соціальної мережі «ОЛХ», під приводом давання послуг щодо верифікації банківської картки, для подальшого зарахування грошових коштів за продаж товару, шляхом обману заволоділа грошовими коштами в сумі 45 100 грн., які ОСОБА_5 самостійно перерахувала на банківські картки № НОМЕР_2 в сумі 14 992 грн, № НОМЕР_3 в сумі 5015 грн, № НОМЕР_1 в сумі 8040 грн, та № НОМЕР_4 в сумі 17 597 грн.

25.02.2024 дані відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024035590000051 за попередньою правовою кваліфікацією, передбаченою ч. 1 ст. 190 КК України.

З метою повного, об`єктивного та неупередженого розслідування даного кримінального правопорушення, виникла необхідність в отримання інформації, яка перебуває у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а саме: відомостей щодо проведення банківських операцій із карткою АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_1 у період з 20.02.2024 по 01.03.2024.

Дізнавач у судове засідання не прибула, подала заяву про розгляд справи без її участі, клопотання підтримала у повному обсязі, просила його задовольнити.

Власник (володілець) майна в судове засідання не викликався на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України.

Відповідно до ч. 4 ст. 170 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши додані докази, слідчий суддя дійшов наступних висновків.

Так, згідно із ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитись з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх.

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Крім того, як вбачається з ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів

Водночас, ч. 7 ст. 163 КПК України визначено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе, зокрема, що таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Відповідно до ст. 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність» інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту, є банківською таємницею.

Згідно із п. 2 ч. 1 ст. 62 Закону України «Про банки та банківську діяльність» інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками за рішенням суду.

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, слідчий суддя вважає за необхідне надати тимчасовий доступ до речей та документів, які містять інформацію, що перебуває (або може перебувати) у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

Керуючись статтями 159-166 КПК України, слідчий суддя

                                                                

                                                                 ПОСТАНОВИВ:


Клопотання дізнавача задовольнити.

Надати дізнавачу сектору дізнання ВП №1 (м. Ківерці) Луцького РУП ГУНП у Волинській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 ; старшому дізнавачу сектору дізнання №1 (м. Ківерці) Луцького РУП ГУНП у Волинській області капітану поліції ОСОБА_6 , дізнавачу сектору дізнання  ВП №1 (м. Ківерці) Луцького РУП ГУНП у Волинській області лейтенанту поліції ОСОБА_7 , начальнику сектору дізнання ВП №1 (м. Ківерці) Луцького РУП ГУНП у Волинській області майору поліції ОСОБА_8 , або за їх дорученням у відповідності до вимог ст. 40-1 КПК України оперативним працівникам ВП №1 (м. Ківерці) Луцького РУП  ГУНП у Волинській області тимчасовий доступ до речей та документів, які містять банківську таємницю, що перебуває у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ) з можливістю доступу до документів у відділенні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , а саме:

- відомостей щодо проведення банківських операцій (рух коштів) із картками АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_1 у період часу із 20 лютого 2024 року по 01 березня 2024 року; із зазначенням точних адрес (номерів) банкоматів, та відділень, в яких знімалась готівка, а також зазначення точного часу проведення операцій, інформації щодо руху та переказу коштів із вище зазначеної картки АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на інші банківські картки із зазначенням номерів та власників цих банківських карток;

- копії матеріалів фото, відео-спостереження із камер, які розташовані на банкоматах та відділеннях, де були проведені операції зняття готівки із банківської картки № НОМЕР_1 , у вищевказані проміжки часу;

- ІР-адреси адреси і МАС-адреси підключення до Інтернет-банкінгу, платіжної системи (онлайн-банкінгу) по вищевказаним банківським карткам з інформацією про ІР-адреси і МАС-адреси комп`ютерів, «нікнейм», логін, електронну скриньку, з яких відбувалося з`єднання з системою, з зазначенням дати та часу, наявність чи відсутність підтвердження проведення банківських операцій відповідно до вимог послуги «ЗD-secure»;

- історії авторизації по вищевказаних банківських платіжних картках із зазначенням по кожній операції ідентифікатора банка-еквайра, назв і контактів платіжного серверу, через який проведена операція, номер картки/рахунку на який були зараховані кошти, ІР-адреси, з яких проводились операції, реєстраційні дані, в тому числі номера телефонів, e-mail, які використовувались при реєстрації облікового запису, наявність чи відсутність підтвердження проведення банківських операцій відповідно до вимог послуги «ЗD-secure»;

- відомості про встановлені та зміни фінансові телефони, які прив`язані до зазначеного банківського рахунку.

Строк дії ухвали рахувати з дня її постановлення до 05 квітня 2024 року.

Роз`яснити, що відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Другий примірник оригіналу цієї ухвали та її копію для виконання вимог ч. 2 ст. 165 КПК України вручити особі, якою ініційовано розгляд відповідного клопотання.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження у суді.


Слідчий суддя                                                                                                         ОСОБА_1







Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація