УКРАЇНА
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
25 лютого 2010 року колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Житомирської області в складі:
головуючого – судді Матюшенка І.В.
суддів: Малахової Н.М., Жизневської А.В.
при секретарі судового
засідання Жовновській О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Житомирі заяву управління праці та соціального захисту населення Овруцької райдержадміністрації про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Овруцького районного суду від 16 листопада 2005 року у справі за позовом ОСОБА_2 до управління праці та соціального захисту населення Овруцької райдержадміністрації (далі – Управління праці) та Овруцької центральної районної лікарні про стягнення коштів,
в с т а н о в и л а :
Рішення по справі постановлене 16 листопада 2005 року.
19 серпня 2006 року, тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження, Управлінням праці на вище вказане рішення подано апеляційну скаргу та заяву про поновлення строку. Як на поважність причин пропуску строку, заявник посилається на відсутність його представника при оголошенні рішення, отримання копії рішення 23 листопада 2005 року, відсутність спеціаліста-юриста, який би займався підготовкою та поданням апеляційних скарг, та велику завантаженість у роботі.
Заява не підлягає до задоволення з таких підстав.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 294 ЦПК України заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Справа № 22ц-469 Головуючий у суді 1-ї інстанції Капустинський М.М.
Категорія 57 Суддя-доповідач Матюшенко І.В.
Частиною третьою ст. 294 ЦПК України встановлено, що заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строків.
З матеріалів справи (а.с.16-17) вбачається, що рішення по справі постановлено за відсутності сторін. Копія прийнятого рішення направлена Управлінню праці і отримана ним 23 листопада 2005 року, тобто у строк, передбачений ч. 1 ст. 294 ЦПК України для подачі заяви про апеляційне оскарження.
Проте, заяву про апеляційне оскарження та апеляційну скаргу Управлінням праці подано лише через дев’ять місяців, а саме 19 серпня 2006 року. Відсутність у заявника спеціаліста-юриста та велика завантаженість у роботі не є поважними причинами значного пропуску строку на апеляційне оскарження, а тому колегія суддів не вбачає підстав для його поновлення.
Керуючись ст. 294 ЦПК України, колегія суддів,
у х в а л и л а :
Відмовити управлінню праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації у поновленні строку на апеляційне оскарження рішення Овруцького районного суду від 16 листопада 2005 року.
Апеляційну скаргу управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.
Головуючий Судді