АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 лютого 2010 року
Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Тернопільської області в складі:
Головуючого – Фащевської Н.Є.
Суддів – Шевчук Г.М., Дикун С.І.
при секретарі –Любчик Л.В.
з участю сторін
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тернополі апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Козівського районного суду від 11 грудня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Козівського районного відділу земельних ресурсів, Будилівської сільської ради, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про повернення незаконно вилученої частини земельної ділянки,-
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 звернулася в суд із заявою про перегляд у зв’язку з нововиявленими обставинами рішення Козівського районного суду від 02 листопада 2007 року, посилаючись на те, що є висновок №765 експертного земельно-технічного дослідження від 31.08.2009 року, який зроблений Тернопільським відділенням Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, містить істотні для справи обставини і спростовує докази, якими обгрунтовано рішення Козівського районного суду від 02.11.2007 року.
Ухвалою Козівського районного суду від 11 грудня 2009 року в задоволенні заяви ОСОБА_1 про перегляд рішення Козівського районного суду від 02 листопада 2007 року за нововиявленим обставинами відмовлено.
ОСОБА_1 звернулась з апеляційною скаргою на вищезазначену ухвалу Козівського районного суду від 11 грудня 2009 року, посилаючись на те, що суд безпідставно відмовив їй у скасуванні рішення суду за нововиявленими обставинами.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши доповідача, пояснення сторін, колегія вважає, що апеляційна скарга до задоволення не підлягає з наступних підстав.
Відмовляючи ОСОБА_1 у задоволенні заяви про скасування рішення Козівського районного суду від 2 листопада 2007 року за нововиявленими обставинами, суд виходив з того, що зазначені заявницею обставини не є підставою для перегляду рішення суду відповідно до вимог ст.361 ЦПК України.
Такий висновок суду відповідає вимогам закону та матеріалам справи.
Так, судом встановлено, що рішенням Козівського районного суду від 2 листопада 2007 року, відмовлено у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Козівського районного відділу земельних ресурсів, Будилівської сільської ради, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про повернення незаконно вилученої у неї частини земельної ділянки в селі Будилів Козівського району.
Ухвалою колегії суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Тернопільської області від 31 січня 2008 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишено без задоволення, а рішення Козівського районного суду від 2 листопада 2007 року - без зміни.
Відповідно до п.1 ч.2 ст. 361, ст.362 ЦПК України - підставами для перегляду рішення, ухвали суду чи судового наказу у зв’язку з нововиявленими обставинами є істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи. Заява про перегляд рішення, ухвали суду чи судового наказу у зв’язку з нововиявленими обставинами, може бути подана сторонами протягом трьох місяців з дня встановлення обставин, що є підставою для перегляду.
Як вбачається із заяви ОСОБА_1 про перегляд рішення за нововиявленими обставинами, остання вказує, що відповідачі незаконно вилучили в неї земельну ділянку, що було предметом судового розгляду при ухваленні рішення суду від 2 листопада 2007 року. Зазначені заявником обставини стосуються обгрунтування незаконності судових рішень, а тому не можуть бути обставинами, які відповідно до вимог ст.361 ЦПК є підставами для перегляду рішення у зв’язку з нововиявленими обставинами.
Таким чином ухвала суду відповідає вимогам закону, а тому підстав для її скасування не вбачаєтьбся.
Керуючись ст. ст. 315, 319, 361, 362, 363 ЦПК України, колегія суддів,-
УХВАЛИЛА :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення.
Ухвалу Козівського районного суду від 11 грудня 2009 року про відмову у задоволенні заяви ОСОБА_4 про перегляд рішення Козівського районного суду від 02 листопада 2007 року у зв’язку з нововиявленими обставинами, залишити без зміни.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, однак може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.
Головуючий :
Судді :