Справа № 22-9360/2008 року
ухвала
31 жовтня 2008 року Судця судової палати в цивільних справах Апеляційного суду м. Києва Чобіток А.О., розглянувши заяву ОСОБА_1 в частині поновлення строку на апеляційне оскарження заочного рішення Печерського районного суду м. Києва від 29 вересня 2008 року в справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1, ОСОБА_3 , 3-я особа - Головне управлінняюстиції у м. Києві про визнання свідоцтва про право на спадщину за законом недійсним , про визнання права власності на спадщину за заповітом, про призначення додаткового строку для прийняття спадщини, -
встановила;
В провадження Апеляційного суду м. Києва надійшла справа за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1, ОСОБА_3 , 3-я особа - Головне управління юстиції у м. Києві про визнання свідоцтва про право на спадщину за законом недійсним , про визнання права власності на спадщину за заповітом, про призначення додаткового строку для прийняття спадщини та заявою ОСОБА_1 про поновлення строку на оскарження та апеляційною скаргою на ухвалу Печерського районного суду м. Києва від 29 вересня 2008 року та заочне рішення Печерського районного суду м. Києва від 29 вересня 2008 року .
Ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 29 вересня 2008 року позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про допуск до спадщини, визнання спадкоємцем, визнання недійсним заповіту, зміну черговості в спадщині, визнання права власності у порядку спадкування залишена без розгляду .
Заочним рішенням Печерського районного суду м. Києва від 29 вересня 2008 року позов ОСОБА_2 задоволено частково.
Не погодившись з вказаною ухвалою та заочним рішенням суду ОСОБА_1 подала заяву про поновлення строку та апеляційну скаргу, які в частині оскарження заочного рішення не можуть бути прийняті до розгляду з наступних підстав.
Відповідно до ст. . 228 ЦПК України заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Згідно ч.3 ст. 231 ЦПК України у результаті розгляду заяви про перегляд заочного рішення , суд може своєю ухвалою залишити заяву без задоволення або скасувати заочне рішення і призначити справу до розгляду в загальному порядку.
Право оскарження заочного рішення в загальному порядку надано тільки позивачу відповідно до ч. 2 ст. 232 ЦПК України.
Відповідач у загальному порядку може оскаржити заочне рішення тільки в разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення та повторне заочне рішення згідно з ч.4 ст. 231 ЦПК України та ч.3 ст. 232 ЦПК України.
Як вбачається з матеріалів справи заява про перегляд заочного рішення суду ОСОБА_1 подана не була .
За обставин, що відповідачкою порушений процесуальний порядок
оскарження заочного рішення , заява про поновлення строку на апеляційне оскарження та апеляційна скарга в частині оскарження заочного рішення підлягають поверненню.
Керуючись ст. , ст. 228 , 231-232 , 297 ЦПК України, -
ухвалила:
Заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження та апеляційну скаргу в частині оскарження заочного рішення Печерського районного суду м. Києва від 29 вересня 2008 року повернути ОСОБА_1.
Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання ухвалою законної сили.