Судове рішення #7965687

Справа № 2-8625/08

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

22 січня 2009 року     Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

в складі:

Головуючого - Очеретяного Є.В.

з участю секретаря - Шпак Т.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.  Тернополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою,  що втратила право на користування житловим приміщенням, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до відповідача ОСОБА_2 про визнання її та неповнолітніх дітей ОСОБА_3, 1994 р.н.,  ОСОБА_4,  1997 р.н. такими,  що втратили право на користування житловим приміщення у будинку АДРЕСА_1 посилаючись на те,  що відповідач із дітьми з 2003 року забравши особисті речі як свої,  так дітей перейшла проживати до чоловіка на АДРЕСА_2,  у спірному будинку тривалий час без поважних причин не проживає,  не оплачує комунальній послуги.

У судовому засіданні позивач свої позовні вимоги підтримала з мотивів,  викладених в позовній заяві та просить їх задоволити.

Відповідач ОСОБА_2 у судовому засіданні позов не визнала та суду пояснила,  що вона із сім»єю дійсно понад 5 років не проживає у сестри,  на даний час вони живуть у будинку,  що належить батькові її чоловіка,  і оскільки вони не є власниками цього житла,  вважає,  що у задоволенні позову слід відмовити,  так як її сім»я не забезпечена власним житлом.

Дослідивши та оцінивши докази по справі,  суд встановив такі факти.

Відповідно до витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно № 19492467,  виданого Тернопільським районним госпрозрахунковим бюро технічної інвентаризації 10.07.2008 р. домоволодіння АДРЕСА_1 належить на праві приватної власності ОСОБА_1

Згідно довідки Грабовецької сільської ради № 706 від 27.11.2008 р. у будинковолодінні по АДРЕСА_1,  що належить ОСОБА_1,  зареєстровані її мати ОСОБА_5 ,  сестра ОСОБА_2,  племінниці ОСОБА_3,  ОСОБА_4 та дядько ОСОБА_6

Як встановлено у судовому засіданні із пояснень позивача та самої відповідачки ОСОБА_2 із дітьми дійсно не проживає у будинку сестри з 2003 року,  там відсутні їхні речі,  і вони не здійснюють ніяких проплат за житло,  оскільки ним не користуються.

Згідно  ст.  71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім"ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.  ст.  72 ЖК України передбачено,  що визнання особи такою,  що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності особи понад встановлені строки провадиться у судовому порядку.

Аналізуючи вищенаведені обставини в їх сукупності,  суд приходить до переконання,  що в даному випадку мають місце порушення прав позивача,  які підлягають захисту шляхом визнання відповідача ОСОБА_2 та її неповнолітніх дітей ОСОБА_3,  1994 р.н,  ОСОБА_4,  1997 р.н. такими,  що втратили право на користування житловим приміщенням у будинку АДРЕСА_1,  Тернопільської області,  оскільки останні з 2003 року не проживають у вказаному житловому приміщенні без поважних причин.

На підставі наведеного,  керуючись  ст.  ст.  88,  209 ч. 1,  2; 213-215,  217,  218,  223-226,  294 ч. 1,  295 ч.4 ЦПК України,   ст. ст. 71, 72 ЖК України,  суд,  -

ВИРІШИВ:

Позов задоволити.

Визнати відповідача ОСОБА_2 та неповнолітніх дітей ОСОБА_3,  1994 року народження,  ОСОБА_4,  1997 року народження такими,  що втратили право на житло у будинку АДРЕСА_1.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення та апеляційної скарги - протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження,  або шляхом подачі апеляційної скарги без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк,  встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація