Справа № 22Ц-3801 2006 р. Головуючий 1 інст.-Зуб ГА.
Категорія: поновлення порушених прав Доповідач - Коровін С.Г.
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 липня 2006 року судова колегія судової палати з цивільних справ апеляційного суду Харківської області в складі:
головуючого - Табачної Н.Г.
суддів - Коровіна С.Г.
- Кукліної Н.О.
при секретарі - Чоларія К.З.
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Харкові справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу судді Київського районного суду м. Харкова від 06 травня 2006 року по справі за позовом ОСОБА_1 до КЖЕП-19 Київського району м. Харкова, відділу громадянства та реєстрації фізичних осіб Київського РВ ХМУ УМВС України в Харківській області. Київського райвиконкому м. Харкова, Пенсійного фонду у Київському районі м. Харкова, прокуратури Київського району м. Харкова про оформлення та видачу тимчасового посвідчення , поновлення порушеного права, визначення недійсним документу, спонукання прокурора до проведення слідчих дій, відшкодування пенсії ,-
ВСТАНОВИЛА:
Ухвалою судді Київського районного суду м. Харкова від 05 квітня 2006 року позовна заява ОСОБА_1 залишена без руху з посиланням на невідповідність позовної заяви вимогам ст.ст. 119-121 ЦПК України., а ухвалою судді від 06 травня 2006 року позовна заява визнана не-поданою і повернута позивачу в зв'язку з невиконанням попередньої ухвали.
В апеляційній скарзі позивач просить ухвалу судді скасувати як таку, що не відповідає вимогам процесуального закону і ухвалити нове рішення, задовольнивши його вимоги.
Заслухавши доповідача, перевіривши обставини справи, колегія вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню.
Відповідно до вимог ст. 121 ЦПК України в разі невідповідності позовної заяви вимогам ст. 119, 120 ЦПК України суддя має право залишити позовну заяву без руху і повернути позивачу . Ці дії можливі на стадії пред'явлення позову і відкриття провадження по справі.
Як вбачається з матеріалів справи ці стадії судового процесу вже відбулися, по справі приймалося судове рішення 25 березня 2006 року, яке було скасоване ухвалою судової колегії ( а.с.58-59). Справа повернута на новий розгляд до того ж суду.
На цій стадії процесу застосування суддею одноособово правил ст. 121 ЦПК України недопустимо. Така ухвала судді підлягає скасуванню, а справа поверненню до суду першої інстанції для подальшого розгляду.
Керуючись ст.ст. 303, 304, 307,312,313,314,315,319 ЦПК України, колегія ,-
УХВАЛИЛА: Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково.
Ухвалу судді Київського районного суду м. Харкова від 06 травня 2006 року скасувати, а справу передати для подальшого розгляду до Київського районного суду м. Харкова.
Ухвала набирає законної сили негайно і оскарженню не підлягає.