Номер справи 289/965/19
Номер провадження 1-кс/289/316/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18.06.2019 м. Радомишль
Слідчий суддя Радомишльського районного суду Житомирської областi Луньова Д.Ю.,
за участю: секретаря судового засідання Галькевич Ю.В.,
розглянувши у судовому засіданні клопотання старшого слідчого Радомишльського ВП Коростишівського ВП ГУНП в Житомирській області Шатила В.К., за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019060280000223 від 21.05.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України, про проведення експертизи, -
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшло клопотання старшого слідчого Радомишльського ВП Коростишівського ВП ГУНП в Житомирській області Шатила В.К. по кримінальному провадженню № 12019060280000223, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 21.05.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України, про проведення експертизи.
Подане клопотання мотивує тим, що 20.05.2019 надійшов рапорт дільничного офіцера поліції Радомишльського ВП Коростишівського ВП ГУ НП в Житомирській області про те, що громадянин ОСОБА_1 за місцем свого проживання в АДРЕСА_1 , незаконно зберігає вогнепальну зброю.
21.05.2019 за даним фактом розпочато розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України.
16.06.2019 під час санкціонованого обшуку за місцем проживання ОСОБА_1 в будинку було виявлено та вилучено 45 набоїв та приклад зі стволом та затвором, а тому на даний час виникла необхідність в проведенні балістичної експертизи.
Старший слідчий Радомишльського ВП Коростишівського ВП ГУНП в Житомирській області Шатило В.К., повідомлений належним чином про дату, час та місце розгляду справи, в судове засідання не з`явився, надав до суду заяву про розгляд справи у його відсутності. У відповідності до частини третьої статті 244 КПК України його неприбуття не перешкоджає розгляду даного клопотання.
Згідно з вимогами ч. 4 ст. 107 КПК України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому розгляді фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Слідчий суддя, дослідивши клопотання за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019060280000223 від 21.05.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України, про проведення експертизи, дійшов наступного.
Згідно ст. 93 КПК України, збирання доказів здійснюється сторонами кримінального провадження, потерпілим, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у порядку, передбаченому цим Кодексом.
Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 242 КПК України, експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами за дорученням слідчого судді або суду, наданими за клопотанням сторони кримінального провадження, або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з`ясування питань права.
Експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження (ч. 1 ст. 243 КПК України).
У відповідності до положень ч. 1 ст. 244 КПК України, у разі якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.
В силу вимог ч. 6 та 7 ст. 244 КПК України, слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта. Слідчий суддя самостійно визначає експерта, якого необхідно залучити, або експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи. До ухвали слідчого судді про доручення проведення експертизи включаються запитання, поставлені експертові особою, яка звернулася з відповідним клопотанням. Слідчий суддя має право не включити до ухвали запитання, поставлені особою, яка звернулася з відповідним клопотанням, якщо відповіді на них не стосуються кримінального провадження або не мають значення для судового розгляду, обґрунтувавши таке рішення в ухвалі.
Враховуючи викладене та беручи до уваги те, що слідчим у своєму клопотанні доведено, що для з`ясування обставин, які мають істотне значення у кримінальному провадженні, необхідні спеціальні знання, слідчий суддя приходить до висновку, що необхідно доручити експертній установі проведення балістичної експертизи.
Керуючись статями 40, 242-244 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого слідчого Радомишльського ВП Коростишівського ВП ГУНП в Житомирській області Шатила В.К., за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019060280000223 від 21.05.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України, про проведення експертизи – задовольнити.
Надати доручення експертній установі – Житомирському НДЕКЦ МВС України провести балістичну експертизу, для проведення якої залучити відповідного експерта експертної установи.
На вирішення експертам поставити наступні запитання:
- Чи є вогнепальною зброєю предмет (приклад зі стволом та затвором) вилучений у ОСОБА_1 ?
- Якщо «так», яким способом (промисловим чи саморобним) виготовлено предмет?
- До якого виду, системи, моделі, калібру належить дана зброя?
- Чи справна дана зброя? Якщо ні, то які вона має несправності? Чи виключають ці несправності можливість постріли?
- Чи придатна дана зброя до стрільби?
- Чи є вилучені у ОСОБА_1 45 патронів боєприпасами?
- До патрону якого виду належать представлені 45 патронів?
- Чи придатні представлені 45 патронів для стрільби?
Для проведення дослідження експертам направити копію даної ухвали, спеціальний пакет № 4482236 з 45 патронами, мішок з прикладом, стволом та затвором.
Під час проведення експертизи, згідно ч. 5 ст. 69 КПК України, дозволити повне або часткове знищення представлених на дослідження об`єктів;
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за дачу завідомо неправдивого висновку та за відмову від виконання покладених на експертів обов`язків за ст.ст. 384, 385 КК України.
Зобов`язати експертну установу після проведення експертизи висновок експертизи та речові докази направити слідчому Радомишльського ВП Коростишівського ВП ГУНП в Житомирській області Шатилу В.К..
Ухвала не може бути оскаржена та набирає законної сили з моменту її оголошення.
Слідчий суддя /підпис/ Д. Ю. Луньова
Згідно з оригіналом
Слідчий суддя Д. Ю. Луньова
"___" __________ 20 __
(дата засвідчення копії)
- Номер: 1-кс/289/316/19
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, скаргу, заяву
- Номер справи: 289/965/19
- Суд: Радомишльський районний суд Житомирської області
- Суддя: Луньова Д.Ю.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.06.2019
- Дата етапу: 18.06.2019