- позивач: Кузнєцов Євген Володимирович
- відповідач: Смілянський міський відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області
- Позивач (Заявник): Кузнєцов Євген Володимирович
- Відповідач (Боржник): Смілянський міський відділ ДВС ГТУ юстиції у Черкаській області
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
18 червня 2019 року справа № 703/2104/19
м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Білоноженко М.А., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Смілянського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області про скасування постанови,
ВСТАНОВИВ:
12 червня 2019 року до Черкаського окружного адміністративного суду надійшла зі Смілянського міськрайонного суду Черкаської області адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 (далі - позивач) до Смілянського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області (далі - відповідач), в якому позивач просить:
- визнати протиправною та скасувати постанову відповідача від 16.04.2019р. про відкриття виконавчого провадження ВП №58891837.
Відповідно до пунктів 1, 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі — КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Перевіривши позовну заяву, суд вважає, що вона не відповідає вимогам ст. 160, 161 КАС України, а тому повинна бути залишена без руху для усунення недоліків, виходячи з наступного.
Згідно з частинами 1,3 статті 161 КАС України, до позовної заяви додається:
- її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті;
- документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Проте позивачем, при подачі даного позову, не додано доказів на підтвердження сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі та не надано документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Крім того, позивачем не надано копію позовної заяви та копії доданих до позовної заяви документів для відповідача.
У відповідності до акту №8 від 21.05.2019 р., який складений службовими особами Смілянського міськрайонного суду Черкаської області, зафіксовано відсутність переліку документів, зазначених у додатках до адміністративного позову, серед інших: доказ на підтвердження сплати судового збору та копія адміністративного позову з додатками.
Згідно з пунктом 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 р. №3674-VI (зі змінами та доповненнями), за подання до адміністративного суду фізичною особою позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно статті 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2019 рік” від 23.11.2018р. №2629-VIII (зі змінами та доповненнями), прожитковий мінімум на одну особу для працездатних осіб на 2019 рік становить 1921 грн.
Суд зазначає, що позовна заява містить вимогу немайнового характеру, у зв`язку з чим сума судового збору за подання даної позовної заяви становить 768,40 грн. (1921х0,4= 768,40 грн.
Належними реквізитами для сплати судового збору є: отримувач коштів УК у м. Черкасах/Черкаси/22030101, код отримувача за ЄДРПОУ 38031150, банк отримувача ГУДКСУ у Черкаській обл., код банку отримувача МФО 899998, рахунок отримувача 34313206084028, код класифікації доходів бюджету 22030101 та призначення платежу: *;101;__________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків – фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом ___________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Черкаський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).
Також, окрім іншого, позивачем у прохальній частині адміністративного позову заявлено клопотання про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, за результатами розгляду якого, суд зазначає наступне.
Згідно пункту 1 частини 2 статті 287 КАС України, позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
В той же час, згідно з частиною 1 статті 123 КАС України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому, протягом десяти днів з дня вручення ухвали, особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Частиною 6 статті 161 КАС України передбачено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Так, предметом даного спору є правомірність прийняття відповідачем постанови про відкриття виконавчого провадження від 16.04.2019р.
Даний адміністративний позов надіслано позивачем поштою 20.05.2019р. (у відповідності до даних штампу відділення поштового зв`язку). В обгрунтування поважності причин пропуску десятиденного строку звернення до суду, позивач зазначає, що 10.05.2019р. ним було подано заяву до відповідача про ознайомлення з виконавчим провадженням, де він дізнався про існування оскаржуваної постанови, в зв`язку з чим строк звернення до суду потрібно відраховувати з 10.05.2019р.
З цього приводу, суд зазначає, що приписами абзацу 3 частини 1 статті 28 Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 №1404-VIII (зі змінами та доповненнями) встановлено, що документи виконавчого провадження доводяться до відома або надсилаються адресатам не пізніше наступного робочого дня з дня їх винесення. Однак, позивачем не надано до суду жодних достатніх та допустимих доказів, які свідчили б про час отримання ним оскаржуваної постанови, оскільки, суд, при вирішенні питання щодо поновлення строку звернення, має встановити дату коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
З огляду на зазначене, суд вказує, що, окрім іншого, позивачем при подачі позову не було дотримано вимог ч.6 ст. 161 КАС України, а саме: не надано доказів на підтвердження поважності причин пропуску строку звернення, які б надали суду змогу пересвідчитись у поважності його пропуску.
Так, згідно з частиною 1 статті 43 КАС України, здатність мати процесуальні права та обов`язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).
Адміністративна процесуальна правоздатність - абстрактна умова володіння всіма процесуальними правами і обов`язками, яка передбачає можливість конкретної особи стати суб`єктом конкретних процесуальних правовідносин, стати персоніфікованим носієм прав і обов`язків, передбачених законом для даного суб`єкта і даних правовідносин. Тому особою, що бере участь у справі, може бути лише особа, яка володіє процесуальною правоздатністю. Для особистої участі в адміністративній справі недостатньо володіти лише правоздатністю, необхідна ще й адміністративна процесуальна дієздатність, тобто здатність особисто здійснювати процесуальні права та виконувати свої обов`язки в суді.
Відповідно до частини 2 статті 43 КАС України, здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов`язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить фізичним особам, які досягли повноліття і не визнані судом недієздатними, а також фізичним особам до досягнення цього віку у спорах з приводу публічно-правових відносин, у яких вони відповідно до законодавства можуть самостійно брати участь.
Таким чином, змістом адміністративної процесуальної дієздатності є здатність особисто здійснювати процесуальну діяльність, яка породжує відповідні юридичні наслідки. Вона визнається за фізичними особами, які досягли повноліття.
Відповідно до частини 1 статті 21 Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" від 20 листопада 2012 року № 5492-VІ (далі по тексту - Закон України № 5492-VІ від 20 листопада 2012 року) паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України на території України.
Згідно з пункту 1.2 Порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 13 квітня 2012 року №320, паспорт громадянина України (далі - паспорт) видається територіальними підрозділами Державної міграційної служби України (далі - територіальні підрозділи) за місцем проживання кожному громадянинові України після досягнення 16-річного віку, а надалі в разі необхідності обмінюється, видається замість утраченого, викраденого або зіпсованого.
Також, відповідно до частини 1 статті 25 КАС, адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об`єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Відповідно до частини 2 статті 6 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні", для реєстрації особа або її законний представник подає, серед іншого, документ, до якого вносяться відомості про місце проживання.
Згідно зі статтею 3 цього ж Закону, документи, до яких вносяться відомості про місце проживання та місце перебування особи, - паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, довідка про звернення за захистом в Україні.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що в даному випадку належним доказом наявності у ОСОБА_1 адміністративної процесуальної правосуб`єктності та належним доказом місця його реєстрації є саме паспорт громадянина України, копія якого до позовної заяви не долучена.
Відповідно до частини 1 статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Вказані недоліки позивач може усунути у десятиденний строк з дня вручення даної ухвали шляхом подання до суду:
- належним чином засвідченої копії паспорта громадянина України;
- доказів, які б свідчили про отримання позивачем оскаржуваної постанови;
- копії позовної заяви з додатками для відповідача;
- оригіналу документу про сплату судового збору за звернення до суду у розмірі 768,40 грн., або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Керуючись статтями 160-162, частиною 1, 2 статті 169, статтею 241-243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Смілянського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області про скасування постанови - залишити без руху.
Надати позивачу десятиденний строк з моменту отримання копії даної ухвали для усунення недоліків позовної заяви, шляхом подання до Черкаського окружного адміністративного суду:
- належним чином засвідченої копії паспорта громадянина України;
- доказу отримання оскаржуваної постанови;
- копії позовної заяви з додатками;
- оригіналу документу про сплату судового збору за звернення до суду у розмірі 768,40 грн., або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
У разі невиконання вимог, зазначених в ухвалі, позовна заява буде повернута позивачеві.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя М.А. Білоноженко
- Номер: 2-а/703/69/19
- Опис: про визнання протиправною та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження.
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 703/2104/19
- Суд: Смілянський міськрайонний суд Черкаської області
- Суддя: Білоноженко М.А.
- Результати справи:
- Етап діла: Повернуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 21.05.2019
- Дата етапу: 23.05.2019
- Номер:
- Опис: про визнання протиправною постанови та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження
- Тип справи: Адміністративний позов
- Номер справи: 703/2104/19
- Суд: Черкаський окружний адміністративний суд
- Суддя: Білоноженко М.А.
- Результати справи:
- Етап діла: Повернуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 12.06.2019
- Дата етапу: 12.07.2019