Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #79752593

Справа № 157/1671/14-а

Провадження №6-а/157/147/19


У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


19 червня 2019 року місто Камінь-Каширський



  Камінь-Каширський районний суд Волинської області в складі:

головуючого – судді Гордійчука В.М.,

за участю секретаря Вавдіюк Т.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Камені-Каширському заяву ОСОБА_1 до заінтересованих осіб: управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області, Камінь-Каширського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області про заміну сторони виконавчого провадження,

                                             в с т а н о в и в :

11 червня 2019 року ОСОБА_1 звернувся до суду із даною заявою в якій зазначає, що після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 його матері ОСОБА_2 відкрилась спадщина у вигляді належної їй невиплаченої заборгованості по недоотриманій пенсії за рішенням суду, виконання яких гарантується державою, нарахованої згідно рішення суду в сумі 5918,79 грн., що знаходиться в управлінні Пенсійного фонду України та належали спадкодавцю на підставі виконавчого листа виданого Камінь-Каширським районним судом Волинської області по справі № 2-а-157/1671/14-а від 05 грудня 2014 року.

Згідно свідоцтва про право на спадщину за заповітом виданого 06 червня 2019 року державним нотаріусом Камінь-Каширської державної нотаріальної контори Кузьміною І.М., спадкоємцем за заповітом вищевказаної спадщини є він.

Посилаючись на зазначені обставини та відповідні норми законодавства, просить замінити стягувача ОСОБА_2 у виконавчому провадженні на підставі виконавчого листа виданого Камінь-Каширським районним судом по справі № 2-а-157/1671/14-а від 05 грудня 2014 року на нього.

Сторони, будучи належним чином повідомлені про час і місце слухання, у судове засідання не з`явилися, що не перешкоджає судовому розгляду.

Проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов висновку, що заяву про заміну сторони виконавчого провадження слід задовольнити з наступних підстав.

Відповідно до ст. 379 ч. 1 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Судом установлено, що постановою Камінь-Каширського районного суду від 05 грудня 2014 року в адміністративній справі №157/1671/14-а за позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в Камінь-Каширському районі Волинської області про визнання дій протиправними, зобов`язання здійснити перерахунок і виплату пенсії відповідно до вимог ст. ст. 39, 51 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», яка ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 04 березня 2015 року залишена без змін, позов задоволено частково.

Зобов`язано управління Пенсійного фонду України в Камінь-Каширському районі Волинської області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_2 , як непрацюючому  пенсіонеру, яка проживає у зоні гарантованого добровільного відселення підвищення до пенсії у розмірі двох мінімальних заробітних плат, передбаченого ч.1 та ч.2 ст. 39 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», та як особі, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 3 категорії, додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров`ю у розмірі 25 процентів мінімальної пенсії за віком, передбаченої  ст. 51  Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виходячи з визначеного ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» мінімального розміру пенсії за віком, з 24 травня 2014 року по 02 серпня 2014 року з урахуванням проведених виплат.

У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

З метою примусового виконання вказаного рішення суду був виданий виконавчий лист № 157/1671/14-а, який спрямований до відділу ДВС Камінь-Каширського РУЮ для виконання.

За результатами проведення виконавчих дій постанова Камінь-Каширського районного суду від 05 грудня 2014 року виконана частково в частині нарахування недоплаченої суми пенсії.

ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 померла, що вбачається із свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від 27 серпня 2018 року.

Відповідно до ч. 5 ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження», у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Таким чином, законодавством визначено єдину (виключну) підставу для звернення до суду з вимогою про заміну сторони виконавчого провадження, а саме вибуття однієї із сторін. При цьому заміна сторони у виконавчому провадженні можлива лише її правонаступником. 

Як убачається із свідоцтва про право на спадщину за законом від 06 червня 2019 року, спадкоємцем зазначеного у цьому свідоцтві майна ОСОБА_2 , яке складається із невиплаченої заборгованості по недоотриманій пенсії за рішенням суду, виконання яких гарантується державою, нарахованої згідно рішення суду в сумі: 157/1671/14-а від 05 грудня 2014 року – 5918,79 грн., що належали спадкодавцю ОСОБА_2 на підставі довідки, виданої Камінь-Каширським об`єднаним управлінням Пенсійного фонду України 27 травня 2019 року № 3435/02-10-17, є її син ОСОБА_1 .

У відповідності до статей 1216, 1227 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Суми заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомог у зв`язку з тимчасовою непрацездатністю, відшкодувань у зв`язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я, інших соціальних виплат, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя, передаються членам його сім`ї, а у разі їх відсутності – входять до складу спадщини.

Таким чином, сума недоплаченої пенсії, що була нарахована ОСОБА_2 , але не була отримана нею за життя, входить до складу її спадщини та підлягає до виплати її спадкоємцю.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що є всі фактичні та правові підстави для задоволення заяви ОСОБА_1 та заміни вибулої сторони виконавчого провадження її правонаступником.

Керуючись ст. 379 КАС України, ст. ст. 1216, 1227 ЦК України, ст. 15 ч. 5 Закону України «Про виконавче провадження», суд

                                         у х в а л и в:

Заяву ОСОБА_1 про зміну сторони виконавчого провадження задовольнити повністю.

Замінити стягувача у виконавчому провадженні по примусовому виконанню  виконавчого листа Камінь-Каширського районного суду Волинської області у справі № 157/1671/14-а ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителя АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 .

Ухвала може бути оскаржена до Восьмого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання суддею.

У відповідності до підпункту 15.5) п. 1 Розділу ХІІІ Перехідні положення КАС України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.


Головуючий:В. М. Гордійчук





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація