- яка притягається до адмін. відповідальності: Пикін Олег Євгенійович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 156/467/19
Номер провадження: 3/156/150/19
Рядок статзвіту
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 червня 2019 року смт Іваничі
Суддя Іваничівського районного суду Волинської області Мушкет О.О., розглянувши матеріали, які надійшли від Іваничівського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя с. АДРЕСА_1 району, громадянина України, українця,
за ч.1 ст. 183-1 КУпАП,
В С Т А Н О В И В :
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 14 від 19 квітня 2019 року, складеного головним державним виконавцем Іваничівського РВ ДВС ГТУЮ у Волинській області Микитюком М.М. відносно ОСОБА_1 , останньому ставиться у провину вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 183-1 КУпАП, оскільки через несплату ним аліментів виникла заборгованість, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців і станом на 20.05.2018 року становить 30536,68 грн.
В судове засідання ОСОБА_1 , не з`явився, про час і місце розгляду був повідомлений належним чином, заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи суду не подав.
Виходячи з принципу необхідності дотримання справедливого балансу між публічним та приватним інтересом, беручи до уваги приписи ст. 1, ст. 268 КУпАП, вважаю можливим та доцільним провести розгляд справи у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Вивчивши матеріали справи, оцінивши їх в сукупності, суддя прийшов до таких висновків.
Відповідно до ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка йогосклала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків іпотерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз`яснюються його права і обов`язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Всупереч зазначеному, з протоколу про адміністративне правопорушення не можна встановити час вчинення інкримінованого правопорушення, що має істотне значення для кваліфікації діяння, а саме: не вказано період заборгованості (помісячний) та період сплати аліментів.
Так, главу 14 КУпАП доповнено статтею 183-1 згідно із Законом № 2234-VIII від 07.12.2017 р., що набрав чинності 06.02.2018 р., а Законом № 2475-VIII від 03.07.2018 р., що набрав чинності 28.08.2018 р., вказану статтю викладено у новій редакції (розширено кількість складів правопорушення).
Оскільки стаття 183-1 КУпАП встановила адміністративну відповідальність за несплату аліментів, то дана норма не має зворотної дії в часі згідно з приписами ст. 58 Конституції України, а відтак період часу несплати аліментів особою до вступу в дію статті 183-1 КУпАП не має братися до уваги при обрахунку сукупного розміру аліментної заборгованості як умови притягнення до адміністративної відповідальності за вказаною нормою закону.
У протоколі про адміністративне правопорушення від 19.04.2019 року № 14 відсутні відомості про період заборгованості, його розмір.
Відповідно до ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
Поряд з цим, згідно ст.280 КУпАП підлягають з`ясуванню усі обставини справи, в тому числі чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, а також з`ясування інших обставин, що мають значення для правильного вирішення справи.
Всупереч цим положенням, а також положенням ст.33 КУпАП, до матеріалів адміністративної справи не додано відомостей відносно особи, яка притягується до відповідальності, зокрема, копії паспорта, ідентифікаційного коду, характеризуючі дані на правопорушника.
Крім цього, в протоколі про адміністративне правопорушення зазначена не повна адреса реєстрації та проживання порушника, а також в матеріалах справи відсутні відомості про направлення копії протоколу порушнику.
Наведені неточності є недоліками, допущеними при складенні та оформленні адміністративного протоколу, що позбавляють суд можливості здійснити всебічне, повне і об`єктивне з`ясування всіх обставин правопорушення і, як наслідок, здійснити розгляд адміністративної справи та прийняти рішення по ній.
Враховуючи, що вище вказані недоліки та неповнота не можуть бути усунені в суді, вважаю необхідним направити дану справу на дооформлення.
Постановою Пленуму Верховного Суду України за №14, від 23 грудня 2005 року, визнано правильною практику судів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без дотримання вимог, передбачених ст.256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
За змістом рішення КонституційногоСуду Українивід 31березня 2015року за №2-рп/2015 положення частини другої статті 294КпАП України щодо оскарження в апеляційному порядку постанови судді у справі про адміністративне правопорушення необхідно розуміти так, що в апеляційному порядку може бути оскаржена лише та постанова судді у справі про адміністративне правопорушення, ухвалення якої передбачене частиною першою статті 284 цього Кодексу, а саме: про накладення адміністративного стягнення, про застосування заходів впливу, встановлених у статті 24-1 цього Кодексу, про закриття справи. Тобто, постанова судді про повернення матеріалу на дооформлення оскарженню не підлягає.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 256, 277, 278 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В :
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 183-1 КУпАП повернути Іваничівському районному відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області на дооформлення.
Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя О. О. Мушкет
- Номер: 3/156/150/19
- Опис: Несплата аліментів
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 156/467/19
- Суд: Іваничівський районний суд Волинської області
- Суддя: Мушкет О.О.
- Результати справи:
- Етап діла: Повернуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 29.05.2019
- Дата етапу: 20.06.2019