Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #79799072

справа № 156/454/19

Провадження № 2/156/270/19

рядок статзвіту 38


Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

21 червня 2019 року                                смт Іваничі

Іваничівський районний суд Волинської області

в складі: головуючого - судді Мушкета О. О.,

за участю секретаря судового засідання Кирилюк Л.М.

розглянувши у підготовчому відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження цивільну справу № 156/454/19 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , Павлівської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -

ВСТАНОВИВ :

Позивач звернулася до суду з позовом про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, мотивуючи позовні вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла рідна сестра її баби ОСОБА_5 . Після її смерті відкрилась спадщина на все належне їй майно. Інші спадкоємці ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 відмовилися приймати спадщину, за законом, після смерті ОСОБА_5 . Однак позивач у встановлений законодавством строк не подала нотаріусу заяви про прийняття спадщини, оскільки не знала, що інші спадкоємці відмовляться від спадкування за законом. Вважає вищевказану причину пропуску строку для прийняття спадщини поважною, і просить визначити їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини за законом після смерті ОСОБА_5 .

Від позивача надійшло клопотання про проведення підготовчого судового засідання без її участі, залишення за нею судових витрат, підтримання позовних вимог та прохання їх задовольнити повністю.

Від відповідачів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та представника відповідача Павлівської сільської ради також надійшли клопотання про розгляд справи без їх участі, позовні вимоги визнають повністю та не заперечують щодо задоволення позову.

Згідно ч. 1 ст. 223 Цивільно-процесуального кодексу України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею. Випадки відкладення розгляду справи відсутні.

У зв`язку із неявкою в судове засідання всіх учасників справи та проведенням розгляду справи за їх відсутності, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, не здійснювалося.

Перевіривши матеріали справи та оцінивши їх в сукупності, суд вважає, що позов є підставним та таким, що підлягає до задоволення, виходячи з наступних підстав.

Судом встановлено, що рідна сестра баби позивача, ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 померла, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 (а.с. 8). Останнє місце проживання було с. Радовичі Іваничівського району Волинської області.

Згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_2 ОСОБА_5 належала земельна ділянка площею 1,95 га. для ведення особистого селянського господарства, що знаходиться на території Радовичівської сільської ради. Після смерті ОСОБА_5 відкрилась спадщина. Згідно інформаційної довідки із Спадкового реєстру Іваничівської державної нотаріальної контори від 03 червня 2019 року № 445/01-16 після смерті ОСОБА_5 спадкова справа не заводилась.

З матеріалів справи вбачається, що у встановлений законодавством строк, тобто протягом шести місяців після смерті ОСОБА_5 позивач ОСОБА_1 такої заяви до нотаріуса не подала так, як не знала про відмову від спадкування інших спадкоємців ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 .

У разі визнання відповідачем позову суд, за наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд (ч. 4 ст. 206 ЦПК України). Визнання відповідачами та представником відповідача пред`явленого позову не суперечить закону та не порушує прав, свобод чи інтересів інших осіб, а тому суд приймає визнання ними позову у даній справі.

Згідно ч. 3 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем (ч. 4 ст. 200 ЦПК України).

Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи. Часом відкриття спадщини є день смерті особи. Таким чином, з дня смерті ОСОБА_5 відкрилась спадщина на майно, яке належало спадкодавцю.

Відповідно до ч. 1 ст. 1221 ЦК України місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця, яке визначається місцем його реєстрації.

Статтею 1270 ЦК України передбачено, що для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Позивач, як спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, згідно ст.1269 ЦК України повинен був подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.

Згідно ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Постановою Пленуму Верховного Суду України № 7 «Про судову практику у справах про спадкування» від 30.05.2008 року передбачено, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

З врахуванням конкретних обставин справи, а саме, позивачу не було відомо про відмову інших спадкоємців від спадкування за законом після смерті ОСОБА_5 , суд приходить до висновку про визнання даних обставин пропуску строку поважними, а тому позов підлягає до задоволення.

Керуючись ст. 1272 ЦК України, ст.ст. 4, 5, 7-9, 12, 13, 137, 141, 258, 259, 263, 264, 265 ЦПК України, суд,-

у х в а л и в :

Позов ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_3 ), мешканки АДРЕСА_1 до ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_4 ), мешканця АДРЕСА_1 , ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер НОМЕР_5 ), мешканки АДРЕСА_2 сільської ради, місцезнаходження с. Павлівка вул. Незалежності, 12 Волинської області код ЄДРПОУ (04333342) задовольнити повністю.

Визнати, що строк подачі заяви про прийняття спадщини ОСОБА_1 був пропущений з поважної причини.

Визначити ОСОБА_1 додатковий двомісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті – ОСОБА_5 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебіг якого починається з дня набрання рішенням суду законної сили.


Згідно підп. 15.5 Перехідних положень ЦПК України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга на рішення суду подається до суду апеляційної інстанції через Іваничівський районний суд Волинської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.










Суддя                                 О. О. Мушкет


  • Номер: 2/156/270/19
  • Опис: про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 156/454/19
  • Суд: Іваничівський районний суд Волинської області
  • Суддя: Мушкет О.О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Закрито проваджененя: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 24.05.2019
  • Дата етапу: 21.06.2019
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація