Справа № 2-123-2007р. 19 лютого 2007 року
Рішення іменем України
19 лютого 2007 року Горохівський районний суд
Волинської області в складі:
головуючого Чонки В.В.
при секретарі Федонюк О.М.
за участю:
позивачки ОСОБА_1
відповідача ОСОБА_2,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в місті Горохові справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про втрату права на користування житлом,-
встановив:
ОСОБА_1 звернулась з позовом до ОСОБА_2. про визнання його таким, що втратив право на користування житловим будинком, що знаходиться в с.Перемиль, Горохівського району Волинської області.
Мотивує свій позов тим, що з відповідачем вони були одружені до ІНФОРМАЦІЯ_1 року. Від даного шлюбу народився син Вадим. Шлюбні відносини подружжя припинило ще у ІНФОРМАЦІЯ_2 року. Офіційно ж розлучилися у травні цього ж року. І з ІНФОРМАЦІЯ_2 року відповідач повернувся проживати до своїх батьків у село Кримне Старовижівського району Волинської області. Даний будинок позивачці подарував її батько ОСОБА_3 і будинок належить на праві приватної власноті позивачці. Відповідач з житлового будинку не виписався. Позивачка змушена оплачувати комунальні послуги і за нього, хоч він і не проживає у цьому будинку. Просить визнати її колишнього чоловіка таким, що втратив право користування житловим будинком.
Відповідач в судовому засіданні позов визнав повністю, пояснив, що в житловому будинку в с.Перемиль Горохівського району він проживав разом зі своєю дружиною, ОСОБА_1 Після розірвання з нею шлюбу в ІНФОРМАЦІЯ_2 році вони проживають окремо.
Суд вважає, що позов підставний та підлягає до задоволення.
Відповідно до статті 405 ЦК України, член сім'ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без
поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.
З копії договору дарування видно, що ОСОБА_3 подарував жилий будинок з надвірними спорудами, земельну ділянку, що у селі Перемиль Горохівського району своїй дочціОСОБА_1.
А довідкою Перемильської сільської ради від ІНФОРМАЦІЯ_3 року НОМЕР_1 стверджується, що у цьому будинку зареєстровані , крім позивачки, її син ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4р.н. та її колишній чоловік ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5 р.н.
Копією свідоцтва про розлучення стверджується, що шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1розірваний ІНФОРМАЦІЯ_6 року, актовий запис НОМЕР_2.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 не проживає в житловому будинку, що в с.Перемиль, Горохівського району Волинської області один рік, а тому втратив право на користування цим житлом.
Керуючись ст. ст. 10, 60, 212, 215 ЦПК України ст. ст. 405 ЦК України суд,-
вирішив:
Позов задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право на користування житловим будинком, що знаходиться в с.Перемиль, Горохівського району Волинської області, та належить на праві власностіОСОБА_1.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 цього Кодексу, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.