Справа №22-533/2010р. оскаржувана ухвала ухвалена під головуванням
Категорія: 48 Батрин О.В.
Доповідач: Сорока Л.А.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 лютого 2010 року колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області у складі:
Головуючого: Сороки Л.А.
Суддів: Нікушина В.П., Копаничук С.Г.
При секретарі: Липач Ю.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань апеляційного суду Вінницької області цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Замостянського районного суду м. Вінниці від 23 грудня 2009р. по справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 за участю третьої особи ОСОБА_4 про стягнення аліментів, -
В С Т А Н О В И Л А :
Позивачка в листопаді 2009р. звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, посилаючись на те, що знаходиться в шлюбі з відповідачем. Від шлюбу мають двох дітей: сина ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1, а також доньку ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2, яка на даний час є повнолітньою і навчається на третьому курсі денної форми навчання за рахунок державного бюджету у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського. Відповідач є приватним підприємцем отримує певні доходи, проте, тривалий час ухиляється від утримування дітей, добровільно матеріальну допомогу не надає.
Позивач просила стягнути з відповідача аліменти на утримання дітей в розмірі 500 грн. щомісячно на кожну дитину.
Рішенням суду позов ОСОБА_2 задоволено. З ОСОБА_2 стягнуто на користь позивачки на утримання сина ОСОБА_5 по 500 грн. щомісячно до досягнення дитиною повноліття; на утримання доньки ОСОБА_4 стягнуто по 500 грн. щомісячно на весь період її навчання в університеті, але не довше, ніж досягнення нею 23-річного віку.
З відповідача на користь держави стягнуто судовий збір та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Не погоджуючись з рішенням суду ОСОБА_2 подав апеляційну скаргу, в якій просить колегію суддів рішення в частині стягнення аліментів на утримання доньки ОСОБА_4 скасувати та постановити нове рішення, яким в задоволенні позову в цій частині відмовити. Скаржник також просить зменшити розмір аліментів на утримання сина ОСОБА_5 до 388 гривень.
Апелянт посилається на те, що донька ОСОБА_4 отримує стипендію, витрат у зв’язку з навчанням не несе, а тому його допомоги не потребує.
При визначенні суми аліментів на користь сина Артема суд не врахував, що згідно Закону України «Про державний бюджет України на 2009р.» прожитковий мінімум на дитину від 6 до 18 років складає 776 гривень, чим порушив вимоги ст. 157 ч. 2 СК України, яка передбачає участь в утриманні дитини, а неповне її утримання.
Заслухавши доповідь судді, пояснення ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_2, дослідивши доводи апеляційної скарги, матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття, а у разі, якщо повнолітня дочка чи син продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення 23-х років. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання (ст. 199 СК України).
Як встановив суд, неповнолітній син ОСОБА_5 та повнолітня донька ОСОБА_4 проживають разом з матір’ю та знаходяться на її утриманні. Донька ОСОБА_4 являється студенткою Вінницького державного педагогічного університету з денною формою навчання (а/с 52) і у зв’язку з цим має право на отримання від батька матеріальної допомоги.
Суд, вирішуючи питання щодо розміру аліментів, врахував вимоги ст. 182 СК України зазначивши, що діти знаходяться на утримання позивачки, яка отримує заробіток в сумі 1387 грн. тяжко хворіє (а/с 8, 18). Разом з тим відповідач є приватним підприємцем отримує великий дохід (в середньому 19 000 грн. за квартал), а тому в змозі надавати дітям матеріальну допомогу, яку вони в даний час потребують.
Дослідивши всі докази по справі, колегія суддів прийшла до висновку, що суд першої інстанції виніс правильне рішення, дотримавшись норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст. ст. 307, 308, 313-315 ЦПК України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 відхилити.
Рішення Замостянського районного суду м. Вінниці від 23 грудня 2009р. залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена протягом 2-х місяців до Верховного Суду України.
Головуюча:
Судді:
З оригіналом вірно: