Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #79893503

                                                                               Справа № 693/726/19

                                                                                2/693/355/19

                                       

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху


25.06.2019 суддя Жашківського районного суду Черкаської області Пічкур ОСОБА_1 розглянувши матеріали цивільної справи №693/726/19, провадження № 2/693/355/19 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу,


В С Т А Н О В И В:


ОСОБА_2 звернулася до суду із позовом до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу.

При відкритті провадження у справі та прийняття позовної заяви до розгляду, суд перевіряє чи відповідає вона вимогам, викладених у статтях 175 і 177 ЦПК України та чи підсудна суду.

Дослідивши позовну заяву та матеріали справи, суддею встановлено наступне.

Згідно із  п. 2, 10 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно із ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Статтею 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що за подання до суду позовної заяви про розірвання шлюбу, яка подана фізичною особою, судовий збір сплачується у розмірі 0,4 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить - 768,40 грн.

При вирішенні питання про відкриття провадження встановлено, що позовна заява подана без додержання вимог ст. ст. 175, 177 ЦПК України, а саме: відсутні дані щодо реєстраційного номера облікової картки платника податків позивача та відповідача, відсутнє підтвердження позивача, що ним не подано іншого позову до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав, відсутнє підтвердження сплати судового збору.

У відповідності до вимог ч. 2, ч. 4, ч. 5 ст. 95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях, повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.


За таких обставин, суд вважає, що позовну заяву необхідно залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків.

Керуючись ст. ст. 175, 177, 185, 258-261 УПК України, суддя


П О С Т А Н О В И В:


Позовну заяву ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

У разі невиконання вимог ухвали суду у встановлений строк, заява вважається неподаною і повертається позивачеві зі всіма доданими до неї документами.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.


Суддя                                                С. Д. Пічкур





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація