У х в а л а
іменем україни
10 серпня 2006 року м. Київ
Суддя Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України
Левченко Є.Ф.,
розглянувши касаційну скаргу відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Червонограді Львівської області на рішення Червоноградського міського суду Львівської області від 30 серпня 2005 року та ухвалу Апеляційного суду Львівської області від 22 травня 2006 року в справі за позовом ОСОБА_1 до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Червонограді Львівської області (далі - ВВД ФСС), Відкритого акціонерного товариства “Червоноградське гірнично-монтажне управління” про відшкодування шкоди,
в с т а н о в и в:
Відділення ВВД ФСС звернулось до Верховного Суду України з касаційною скаргою на рішення Червоноградського міського суду Львівської області від 30.08.2005 р., залишене без змін ухвалою Апеляційного суду Львівської області від 22.05.2006 р., яким позов задоволено частково: стягнуто з ВВД ФСС на користь ОСОБА_1 24120 грн. одноразової допомоги на сім'ю, що втратила годувальника; 4824 грн. допомоги, як утриманцю дружині померлого; 2426 грн. 72 коп. заборгованості по щомісячних страхових виплатах; зобов'язано ВВД ФСС сплачувати позивачці щомісячні виплати по 246 грн. 84 коп., в решті позову відмовлено.
У касаційній скарзі відповідач просить скасувати судові рішення, посилаючись на невідповідність висновків судів фактичним обставинам справи, неправильне застосування норм матеріального права та порушення норм процесуального права.
Розглянувши касаційну скаргу, вважаю, що підстави для відкриття касаційного провадження відсутні, виходячи з наступного.
Судами встановлено, що померлий ОСОБА_2 - чоловік ОСОБА_1 протягом 20 років працював на підприємствах вугільної промисловості в шкідливих умовах праці. У Київському НДІ ГП і ПЗ 11.12.1995 р. йому вперше було встановлено діагноз профзахворювання та ІІІ групу інвалідності з втратою 60 % працездатності. У 2004 р. ОСОБА_2 було встановлено І групу інвалідності безстроково. 2.08.2004 р. ОСОБА_2 помер.
Вирішуючи справу, місцевий суд ґрунтуючись на висновку Українського державного НДІ медико-соціальних проблем інвалідності (м. Дніпропетровськ) виходив з того, що основною причиною смерті чоловіка позивачки є отримане ним професійне захворювання, в зв'язку з чим дійшов правильного висновку щодо причинно-наслідкового зв'язку між смертю ОСОБА_2 та захворюванням, яке він отримав в наслідок роботи в шкідливих для здоров'я умовах праці.
Апеляційний суд обґрунтовано погодився з висновками суду першої інстанції та залишив його рішення без змін
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 328 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.
Із змісту касаційної скарги та оскаржуваних судових рішень не вбачається порушення судами норм матеріального та процесуального права, касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.
Керуючись п. 5 ч. 3 та ч. 5 ст. 328 ЦПК України,
у х в а л и в :
Відмовити відділенню виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Червонограді Львівської області у відкритті касаційного провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Червонограді Львівської області, Відкритого акціонерного товариства “Червоноградське гірничино-монтажне управління” про відшкодування шкоди.
Копію ухвали разом з доданими до касаційної скарги матеріалами направити відділенню виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Червонограді Львівської області.
Касаційну скаргу залишити в суді касаційної інстанції.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Верховного Суду України Є.Ф. Левченко