ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа №2а-6167/09/1370
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 лютого 2010 року Львівський окружний адміністративний суд в складі :
головуючого - судді Матковської З.М.
при секретарі судового засідання Подібка М.З., Кунинець А.С.
з участю представників: позивача Болюба О.В., відповідача Шестак О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Головного управління Пенсійного Фонду України у Львівській області до Головного управління юстиції у Львівській області, третя особа ОСОБА_3 про скасування постанов
в с т а н о в и в :
Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області звернулось із позовом до Головного управління юстиції у львівській області, третя особа ОСОБА_3 про скасування постанови від 20.08.2009 року ВП № 14203238 про накладення штрафу в розмірі 510,00 грн. та постанови від 15.09.2009 року про результат розгляду скарги Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області від 03.09.2009 року № 8324/06-22. Позовні вимоги обґрунтовують тим, що у відповідача перебуває на виконанні виконавчий лист № 2а-5247/2008 виданий Львівським окружним адміністративним судом 23.07.2009 року про зобов’язання Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області провести з 01.01.2008 року перерахунок призначеної ОСОБА_3 пенсії відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України за № 865 від 03.09.2005 року «Про оплату праці та щомісячне грошове утримання суддів» та на підставі довідки № 20 від 08.02.2008 року військового апеляційного суду Центрального регіону з урахуванням зміни розміру посадового окладу протягом 2008 року та надбавки в розмірі 50% від посадового окладу з урахуванням надбавки за кваліфікаційний клас судді. 12.08.2009 року державним виконавцем винесена постанова про відкриття виконавчого провадження та наданий термін для добровільного виконання рішення суду до 18.08.2009 року. 20.08.2009 року державним виконавцем винесена постанова про накладення штрафу за невиконання без поважних причин у встановлений державним виконавцем строк рішення, що зобов’язує боржника виконати певні дії. Вказану постанову позивачем було оскаржено до начальника ППВР ВДВС Головного управління юстиції у Львівській області, однак постановою від 15.09.2009 року відмолено у задоволенні скарги. Вказані постанови позивач вважає незаконними та такими, що винесені з порушенням норм чинного законодавства, оскільки у Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області були наявні поважні причини, які перешкоджають виконанню судового рішення, про які було зазначено у листах позивача від 18.08.2009 року та від 26.08.2009 року, зокрема це те, що формування грошового забезпечення не входить до компетенції позивача, відсутність у довідці військового апеляційного суду Центрального регіону гривневого еквіваленту усіх складових грошового забезпечення. Крім цього, державним виконавцем на місці не з’ясовано чи виконано судове рішення та причини його невиконання. Враховуючи вищенаведене позивач просить скасувати оскаржувані постанови.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав зазначених у позовній заяві та просив позов задовольнити. Крім цього додав, що Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області була подана заява про роз’яснення судового рішення, однак державним виконавцем це не було враховано.
Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав з наступних підстав. Вважає, оскаржувані постанови законними, оскільки боржником добровільно не виконано судове рішення у наданий строк без поважних причин. Причини невиконання, на які посилається боржник були предметом дослідження під час судового розгляду справи за позовом ОСОБА_3 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області. Просив відмовити у задоволенні позовних вимог.
Третя особа ОСОБА_3 в судове засідання не з’явився, представив на адресу суду заяву про розгляд справи у його відсутності.
Заслухавши доводи позивача, заперечення відповідача, а також, з’ясувавши обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, суд вважає, що позов до задоволення не підлягає, мотивуючи це наступним.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про державну виконавчу службу», державна виконавча служба здійснює виконання рішень судів відповідно до законів України.
Відповідно до статті 4 Закону України «Про державну виконавчу службу», державний виконавець є представником влади і здійснює примусове виконання судових рішень, постановлених іменем України, та рішень інших органів ( посадових осіб), виконання яких покладено на державну виконавчу службу, у порядку передбаченому законом.
Згідно із п. 1 статті 3 Закону України «Про виконавче провадження» підлягають виконанню виконавчі листи, що видаються судами.
Судом встановлено, що на виконанні у підрозділі примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області перебуває виконавчий лист № 2а-5247/2008 виданий Львівським окружним адміністративним судом 23.07.2009 року про зобов’язання Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області провести з 01.01.2008 року перерахунок призначеної ОСОБА_3 пенсії відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України за № 865 від 03.09.2005 року «Про оплату праці та щомісячне грошове утримання суддів» та на підставі довідки № 20 від 08.02.2008 року військового апеляційного суду Центрального регіону з урахуванням зміни розміру посадового окладу протягом 2008 року та надбавки в розмірі 50% від посадового окладу з урахуванням надбавки за кваліфікаційний клас судді.
Відповідно до ст. 76 Закону України «Про виконавче провадження», після відкриття виконавчого провадження по виконавчому документу, який зобов'язує боржника вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, державний виконавець відповідно до статті 24 цього Закону визначає йому строк добровільного виконання рішення. У разі невиконання без поважних причин цих вимог державний виконавець застосовує до боржника штрафні санкції чи інші заходи, передбачені законодавством, і призначає новий строк виконання.
12.08.2009 року державним виконавцем винесена постанова про відкриття виконавчого провадження з виконання вказаного вище виконавчого документу та боржнику надано термін для його добровільного виконання до 18.08.2009 року.
Відповідно до ст. 87 Закону України «Про виконавче провадження», у разі невиконання без поважних причин у встановлений державним виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника виконати певні дії, які можуть бути виконані лише боржником, та рішення про поновлення на роботі державний виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу в розмірі від двох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на боржника - юридичну особу - від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та призначає новий строк для виконання.
20 серпня 2009 року державним виконавцем винесену постанову ВП № 14203238 про накладення штрафу на Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області у розмірі 510,00 грн. за невиконання без поважних причин у встановлений державним виконавцем строк рішення, що зобов’язує боржника виконати певні дії.
02.09.2009 року Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області подано скаргу начальнику ППВР ВДВС Головного управління юстиції у Львівській області на постанову державного виконавця від 20.08.2009 року про накладення штрафу.
Постановою начальника ППВР ВДВС Головного управління юстиції у Львівській області від 15.09.2009 року скаргу залишено без задоволення.
Обставини, на які посилається позивач як на поважні причини невиконання рішення суду, судом не приймаються до уваги з тих підстав, що позивач фактично дає аналіз пенсійного та бюджетного законодавства України.
Отже, судом встановлено та це підтверджено письмовими доказами наявними у матеріалах справи, що державний виконавець діяв в межах та у спосіб наданих йому законом повноважень.
Перевіряючи оскаржувані позивачем постанови, суд вважає, що такі прийняті на підставі, у межах повноважень та у спосіб передбачені Законами України «Про державну виконавчу службу» та «Про виконавче провадження»; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення; безсторонньо; добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом; пропорційно та своєчасно.
Відповідно до положень, закріплених статтею 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів (ст. 69 КАС України).
За правилами, встановленими ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Таким чином, на підставі наявних у справі доказів, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є необґрунтованими та до задоволення не підлягають.
Керуючись ст. ст. 7- 14, 18, 19, 24, 71- 86, 143, 146, 158, 160 - 163, 167, 181 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В :
У задоволенні позовних вимог Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області до Головного управління юстиції у Львівській області, третя особа ОСОБА_3 про скасування постанови від 20.08.2009 року ВП № 14203238 про накладення штрафу та постанови від 15.09.2009 року про залишення без задоволення скарги Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області – відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлений 28.02.2010 року.
Суддя Матковська З.М.
Постанова надрукована у одному примірнику та є оригіналом.
- Номер:
- Опис: про визнання акту недійсним
- Тип справи: Адміністративний позов
- Номер справи: 2а-6167/09/1370
- Суд: Львівський окружний адміністративний суд
- Суддя: Матковська Зоряна Мирославівна
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 30.09.2009
- Дата етапу: 30.09.2009