Категорія 6.13
ПОСТАНОВА
Іменем України
15 лютого 2010 року Справа 2а-19892/09/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді Солоніченко О. В.
при секретарі судового засідання Лященко М.С.,
за участю
представників сторін:
від позивача: Мальнова О.В.,
від відповідача: не з’явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали за адміністративним позовом Управління Пенсійного Фонду України в м. Свердловську Луганської області до Підприємства Червонопартизанської виправної колонії № 68 управління державного департаменту з питань виконання покарань у Луганській області про стягнення недоїмки зі сплати страхових внесків ,-
В С Т А Н О В И В :
02 лютого 2009 року позивач звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Підприємства Червонопартизанської виправної колонії № 68 управління державного департаменту з питань виконання покарань у Луганській області про стягнення недоїмки зі сплати страхових внесків, у якому зазначив, що відповідач зареєстрований в Управлінні Пенсійного Фонду України в м. Свердловську Луганської області.
За період з 01.01.2004 року по 01.01.2009 року відповідач у зв’язку з порушенням вимог Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” має заборгованість перед позивачем у сумі 93829,33 грн .
17 грудня 2009 року в судовому засіданні представник позивача уточнив позовні вимоги та пояснив, що відповідачем сплачено борг у розмірі 53443,17 грн. З огляду на зазначене, просив стягнути з Підприємства Червонопартизанської виправної колонії № 68 недоїмку зі сплати страхових внесків в сумі 40386,16 грн.
Представник позивача у судовому засіданні уточнені позовні вимоги підтримав, надав пояснення щодо суті позову та просив суд задовольнити уточнений позов у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився, про час та дату судового засідання повідомлений належним чином.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що відповідач зареєстрований в Управлінні Пенсійного Фонду України в м. Свердловську Луганської області як платник внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Згідно зі ст.ст. 14, 15 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” юридичні особи є страхувальниками та платниками страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 17, п. 6 ст. 20 вказаного Закону страхувальник зобов’язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески не пізніше, ніж через 20 календарних днів із дня закінчення базового звітного періоду.
Відповідач у встановлені законом строки страхові внески не сплачував, внаслідок чого має заборгованість перед позивачем по сплаті внесків за період з 01.01.2004 року по 01.01.2009 року у сумі 93829,33 грн.
Однак відповідачем сплачено борг у розмірі 53443,17 грн. Тому сума заборгованості зі сплати страхових внесків складає 40386,16 грн.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
17 грудня 2007 року позивачем винесено рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду № 664. Вказане рішення відповідачем отримано 04.01.2008 року, про що свідчить особистий підпис його представника на повідомленні про вручення поштового відправлення. Відомостей щодо оскарження вказаного рішення на адресу суду не надійшло.
Позивач направляв на адресу відповідача вимоги про сплату боргу серії Ю за № 461/1 від 05601.2009 року на суму 57226,15 грн. та № 461/2 від 04.04.2009 року. Відповідач вимоги про сплату боргу отримав 16.01.2009 року та 16.04.2009 року, про що свідчить його особистий підпис на повідомленнях про вручення поштового відправлення
Відповідач у встановлений строк недоїмку не сплатив, вимоги у встановленому законом порядку не оскаржив.
Таким чином, суд вважає уточнені позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», ст.ст. 2, 112, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов Управління Пенсійного Фонду України в м. Свердловську Луганської області задовольнити повністю.
Стягнути з Підприємства Червонопартизанської виправної колонії № 68 управління державного департаменту з питань виконання покарань у Луганській області, 94800, Луганська область, м. Червонопартизанськ, вул. Вознесеновська, код 08680419) на користь Управління Пенсійного Фонду України в м. Свердловську Луганської області (94800, Луганська область, м. Свердловськ, вул. Пирогова, 9) на розрахунковий рахунок № 25606312737 в ЛОУ «Державний ощадний банк України», м. Луганськ недоїмку за сплати страхових внесків у розмірі 40386,16 грн. (сорок тисяч триста вісімдесят шість грн. 16 коп.).
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України – з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений КАС України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанову в повному обсязі складено та підписано 22 лютого 2010 року.
Суддя О.В. Солоніченко