Судове рішення #7992303

Справа № 2-96

2009 рік

РІШЕННЯ

ІМ'ЯМ УКРАЇНИ

2 лютого 2009 року Троїцький районний суд Луганської області в складі : головуючого - судді Суського О.І.,

при секретарі - Кім Т.Ф., розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в смт. Троїцьке цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дружини, -

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулася до суду з позовом, в якому зазначила, що 3 лютого 2007 року вона вступила до шлюбу з відповідачем, від якого мають дитину, сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, на якого вона одержує аліменти від відповідача у розмірі 1/4 частини усіх видів його доходів. На даний момент позивачка не працює, знаходиться у декретній відпустці по догляду за дитиною, з відповідачем матеріально суміжно не проживають, чоловік допомоги сім'ї не надає, у наслідок чого позивачка має матеріальні труднощі, дитина повністю знаходиться на утриманні позивачки. Позивачка просить стягнути з відповідача аліменти на її утримання у розмірі 1/6 частини усіх видів заробітку відповідача щомісячно від дня подання позовної заяви до досягнення дитиною трьохрічного віку, але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідно віку, з урахуванням індексації, підвищення прожиткового мінімуму в часі відповідно до закону.

У судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги, просила позов задовольнити у повному обсязі.

Відповідач у судовому засіданні проти задоволення позовних вимог не заперечував, позов визнав у повному обсязі.

Вислухавши пояснення позивачки, враховуючи те, що відповідач проти задоволення позовних вимог не заперечує, суд, дослідивши матеріали справи, - свідоцтво про народження НОМЕР_1, згідно якого відповідач є батьком ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1; свідоцтво про шлюб НОМЕР_2, згідно якого позивачка і відповідач перебувають у зареєстрованому шлюбі, вважає, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

Стаття 84 СК України передбачає, що дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років.

У відповідності до положень ч.2 ст. 75 СК України, право на утримання (аліменти) має той із подружжя, який є непрацездатним, потребує матеріальної допомоги, за умови, що другий із подружжя може надавати матеріальну допомогу.

Відповідно до наданих доказів - довідки, виданої Воєводською сільською радою Троїцького району Луганської області малолітній син позивачки та відповідача ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, знаходиться на повному утриманні позивачки, також судом встановлено, що останній на даний момент не досяг трирічного віку.

Беручи до уваги викладене, суд дійшов до висновку, що відповідач у добровільному порядку матеріальної допомоги на утримання дружини не надає, хоча має таку можливість, що було встановлено у судовому засіданні, тому вважає, що позов заявлено обґрунтовано, його було підтверджено протягом судового засідання, тому він підлягає задоволенню.

З відповідача також підлягає стягнення держмита на користь держави в сумі 17 гривень.

Відповідно до ст. 367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення у межах сплати платежу за один місяць.

На підставі викладеного, ст. ст. ч.2 ст. 75, 84 СК України,

Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 212-215, 367 ЦПК України, суд-

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дружини задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця с Сиротіно Троїцького району Луганської області на користь ОСОБА_1 аліменти на її утримання у розмірі 1/6 частки всіх видів заробітку ОСОБА_2 щомісячно, від 23 січня 2009 року до досягнення ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 трьохрічного віку.

Стягнути з ОСОБА_2 держмито на користь держави в сумі 17 гривень.

Допустити до негайного виконання рішення у межах сплати платежу за один місяць.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Луганської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви на апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація