Справа 1-82-10
В И Р О К
Іменем України
09 лютого 2010 року Уманський міськрайонний суд Черкаської області
в складі: головуючого-судді Михайленко В.Г.
при секретарі Хитрук К.М.
з участю прокурора Коропа С.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Умані справу по обвинуваченню ОСОБА_1, 27 вересня
ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця
с.Веселівка Теплицького району
Вінницької області, українця,
громадянина України, освіта
неповна середня, одруженого, не
працюючого, не судимого,
проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_2
АДРЕСА_1,
у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.164 КК України,
В С Т А Н О В И В :
Підсудний ОСОБА_1 згідно рішення Уманського міського суду Черкаської області №2-1033 від 30 липня 2001 року зобов’язаний сплачувати на користь ОСОБА_2, жительки АДРЕСА_2, аліменти на утримання доньки Тетяни, ІНФОРМАЦІЯ_3 в розмірі ? частини всіх видів його заробітку щомісячно, але не менше ? частини неоподаткованого мінімуму на одну дитину, починаючи з 25.07.2001 року і до повноліття дитини, в зв’язку з чим має заборгованість по аліментам в сумі 5075,75 грн.
Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою вину в пред’явленому звинуваченні визнав повністю, щиро розкаявся і підтвердив, що дійсно він повинен сплачувати аліменти на утримання своєї доньки Тетяни, але не сплачує в зв’язку з тим, що не працює.
Крім визнання вини, вина підсудного підтверджується показами потерпілої ОСОБА_2, дослідження яких відповідно до вимог ст.299 КПК України учасниками судового процесу було визнано за недоцільне, про що було роз’яснено усім під час судового слідства з занесенням до протоколу судового засідання і сумнівів в добровільності та істинності їх позицій у суді не виникло.
Оцінюючи зібрані по справі докази суд вважає, що пред’явлене обвинувачення доведене і дії підсудного підлягають кваліфікації по ч.1 ст.164 КК України, як злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів).
При призначенні покарання суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу підсудного, який характеризується позитивно.
Обставиною, яка пом’якшує покарання суд визнає повне визнання своєї вини та щире каяття, а обтяжуючих обставин суд не вбачає.
З урахуванням обставин справи, особи підсудного суд вважає, що виправлення та перевиховання підсудного ОСОБА_1 можливе без ізоляції від суспільства і тому є підстави для застосування ст.75 КК України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.323, 324 КПК України, суд,-
З А С У Д И В :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.164 КК України і призначити покарання два роки обмеження волі.
На підставі ст.75 КК України засудженого ОСОБА_1 звільнити від відбування покарання з випробуванням, якщо він протягом іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов’язки.
Встановити іспитовий строк тривалістю один рік.
Зобов’язати засудженого ОСОБА_1 повідомляти органи кримінально-виконавчої інспекції про зміну місця проживання і періодично з’являтись у вказані органи для реєстрації.
Міру запобіжного заходу до вступу вироку в законну силу залишити попередню – підписку про невиїзд.
На вирок суду може бути подана апеляційна скарга до судової палати в кримінальних справах апеляційного суду Черкаської області на протязі п’ятнадцяти діб після проголошення через Уманський міськрайонний суд.
Головуючий В.Г.Михайленко