PI ШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ.
Справа номер 2-151/2007р.
05 березня 2007 року Славутицький міський суд, Київської області, у складі:
головуючого: Малишенко Т.О. при секретарі: Журавській Л.Ф. за участю сторін: позивач: ОСОБА_1, відповідач: ОСОБА_2
Розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 - про розірвання шлюбу і стягнення аліментів на дитину,
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою про розірвання шлюбу, стягнення аліментів на неповнолітню дитину, а також на неї як дружину, оскільки вона на даний час ніде не працює. В позовній заяві посилається на те що сумісне життя з відповідачем не склалося в силу того, що у них різні погляди на сімейне життя. В сім'ї виникають сварки, під час яких відповідач ображає її в присутності сина. Іноді застосовує фізичну силу. Фактично припинили ведення сумісного господарства біля півроку. Майнового спору на час звернення в суд немає. Питання про виховання і утримання сина обговорили, він буде проживати із нею, а відповідач буде приймати активну участь у його вихованні і утриманні. Тому категорично налаштована на розірвання шлюбу, так як сім'я розпалась остаточно і її неможливо зберегти і тому просила строк для примирення не надавати. Крім того, в позовній заяві просить стягнути з відповідача аліменти на утримання неповнолітньої дитини в розмірі 1/4 частини від доходів відповідача, а також стягнути аліменти на своє утримання у розмірі 1/4 , так як ніде не працює.
Позивач позовні вимоги на початку судового розгляду у судовому засіданні підтримала частково, просила шлюб розірвати, а також стягнути аліменти на утримання неповнолітнього сина у розмірі 1/4 частини від доходу відповідача. В частині стягнення аліментів на себе відмовилась, так як вважає, що її вимоги безпідставні.
Відповідач позовні вимоги визнав частково, в судовому засіданні після того як позивач відмовилась від своїх вимог в частині стягнення аліментів на себе, позовні вимоги визнав повністю, суду пояснив, що згоден на розірвання шлюбу, так як дійсно сімейні стосунки з позивачем погані із-за психологічної несумісності характерів. В сім'ї постійно виникали сварки і скандали, які привели до відчуженості. На даний час біля двох місяців як припинили ведення сумісного господарства. Питання про виховання і утримання сина обговорили, він залишається жити при матері. Він згоден платити на утримання сина аліменти в розмірі 1/4 частини від його доходів.
В судовому засіданні було встановлено, що сторони знаходяться у шлюбі з
2
19.07.1997 року. Від спільного шлюбу мають сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1. Батьком дитини в свідоцтві про народження хлопця записаний відповідач. Батько в добровільному порядку ніякої матеріальної допомоги сину не надає.
Вислухавши сторони, дослідивши письмові матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню у зв.язку з тим, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам сторін і неповнолітнього сина. Між сторонами склались негативні стосунки, які привели до відчуженості, біля двох місяців сторони припинили ведення сумісного господарства. Судом встановлено, що майнового спору на час розгляду справи в суді немає. Питання про виховання і утримання сина обговорили, після розірвання шлюбу син виявив бажання жити із матір'ю, а батько буде приймати участь у його вихованні і утриманні.
При таких обставинах справи суд вважає що недоцільно відкладати слухання справи і надавати сторонам додатковий строк для примирення.
Відповідно до вимог ст. 180 Сімейного Кодексу України, батьки зобов'язані утримувати своїх неповнолітніх дітей, які потребують матеріальної допомоги, до повноліття. При цьому при визначенні розміру аліментів, які підлягають до стягнення з платника, суд повинен враховувати обставини, передбачені ст.ст.182, 200 Сімейного Кодексу України.
Проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в частині стягнення аліментів на неповнолітню дитину, так як суд вважає, що позивач в судовому засіданні довела, що батько неповнолітнього хлопця в добровільному порядку ухиляється від свого обов'язку по утриманню їх спільної дитини. Відповідач являється працездатною особою, згідно представленої довідки про його заробітну плату його середньомісячна заробітна плата за останні шість місяців становить 373 гривні 31 копійка. Згідно своїх батьківських обов'язків відповідач зобов'язаний утримувати дитину. Стаття 184 Сімейного Кодексу України визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід. Статтею 183 Сімейного Кодексу України визначено розмір аліментів з батьків у частці від заробітної плати (доходу). В даному випадку суд вважає, що аліменти необхідно стягувати у частці, оскільки відповідач має постійну заробітну плату. Позивач просить стягувати аліменти у розмірі 1/4 частини від заробітку(доходу) відповідача, і цей розмір обґрунтувала. Суд вважає, що даний розмір аліментів повинен становити 1/4 частину від заробітної плати (доходу) відповідача, суд виходив із того, що на день розгляду справи державою встановлено прожитковий мінімум для дітей у розмірі біля 500 гривень.
Керуючись ст.ст.110,112,180,183 Сімейного Кодексу України, ст.ст. 10, 11, 209, 212, 214, 215, 218 ЦПК України, суд
вирішив:
Позов задовольнити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1 і ОСОБА_2, який зареєстровано 19 липня 1997 року Відділом реєстрації актів громадянського стану Славутицького міськвиконкому Київської області,
3
Україна, актовий запис номер НОМЕР_1.
Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Мена, Чернігівської області, працюючого ІНФОРМАЦІЯ_3 в ТОВ ,ДІОРО", проживаючого АДРЕСА_1, аліменти на утримання сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 до його повноліття у розмірі 1/4 частини від заробітної плати (доходу), кожен місяць, починаючи з 31.01.2007 року на користь ОСОБА_1 проживаючої АДРЕСА_1.
Допустити негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів у межах платежу аліментів за один місяць.
Стягнути з ОСОБА_2, Судовий Збір у розмірі 51 гривні, а також витрати за інформаційно-технічне забезпечення у сумі 7 гривень 50 копійок.
Стягнути з ОСОБА_2, при отриманні свідоцтва про розірвання шлюбу Державне Мито на підставі Декрету KM України „Про Державне Мито" у сумі 17 гривень, ОСОБА_1, звільнити від сплати Державного Мита на підставі Декрету KM України "Про Державне Мито".
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Київської області через Славутицький міський суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя
з