Судове рішення #8005431

Справа № 22ц - 527/2010 р.                  Головуючий у 1-й інстанції: Гордійко Ю.Г.

Доповідач: Горобець Т.В.  

                                                        У Х В А Л А    

                                             І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

02 березня  2010 року                                                         місто Чернігів

Апеляційний   суд   Чернігівської області у складі:

головуючого – судді Хромець Н.С.

суддів –  Горобець Т.В., Острянського В.І.

                             при секретарі – Вареник О.М.

                             з участю  представника відповідача  ОСОБА_1,- адвоката ОСОБА_2, відповідача ОСОБА_3,позивачки ОСОБА_4

        розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Чернігові цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Новозаводського районного суду м. Чернігова від 10 грудня 2009 року у справі за позовом ОСОБА_4  до ОСОБА_1, ОСОБА_3, Чернігівської міської ради про поділ домоволодіння  та встановлення  порядку  користування земельною ділянкою,

в с т а н о в и в:      

         

         В апеляційній скарзі на рішення Новозаводського районного суду м. Чернігова від 10 грудня 2009 року ОСОБА_1, не оскаржуючи рішення щодо поділу будинковолодіння, просить змінити вказане рішення в частині встановлення порядку користування земельною ділянкою. Зокрема, відповідач просить встановити порядок користування земельною ділянкою за  Варіантом  4- „в”, визначеним Висновком експертизи № 36С від 14 вересня 2009 року, оскільки саме на цій ділянці знаходиться гараж”Д”.

          Оскаржуваним рішення суд частково задовольнив вимоги ОСОБА_4 Поділ спірного будинковолодіння АДРЕСА_1 між ОСОБА_4, ОСОБА_1 та ОСОБА_3 проведено за Варіантом №4 , запропонованим висновком експертизи № 36 С від 14 вересня 2009 року.    

          Порядок користування земельною ділянкою  між співвласниками визначено за  Варіантом  4-„г” Висновку вищезазначеної експертизи. На ділянці, виділеній у користування апелянту , розташовані частина будинку та надвірних споруд, виділених йому при поділі будинку.

          Апеляційну скаргу відповідач обґрунтовує тим, що суд першої інстанції не врахував всіх обставин у справі, зокрема того факту, що позивачка не проживала у спірному будинку, не приймала участі у будівництві гаражу „ Д”, який мав бути виділений саме ОСОБА_1, оскільки останній за свої кошти збудував цей гараж. Отже, порядок користування земельною ділянкою мав бути визначений за Варіантом 4-„в”, за яким  в його користування виділяється земельна ділянка під гаражем „Д”. Іншого правового обґрунтування апеляційна скарга не містить.

            Заслухавши суддю-доповідача, пояснення учасників судового розгляду , дослідивши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги та письмових заперечень позивачки, апеляційний суд приходить до висновку, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.

           Відповідно до ст. 303 ЦПК України апеляційний суд перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції.

           Відповідно до ст. 309 ЦПК України підставами для скасування рішення суду першої інстанції з ухваленням  нового рішення чи його зміни є неповне з”ясування обставин , недоведеність обставин, що мають значення для справи, невідповідність висновків суду фактичним обставинам справи, неправильне застосування норм матеріального чи процесуального права.

            Судом першої інстанції під час розгляду справи було  встановлено , що позивачка та відповідачі є співвласниками спірного будинковолодіння АДРЕСА_1. Вони ж є землекористувачами земельної ділянки за вказаною адресою, на якій розташоване це будинковолодіння. При цьому, земельна ділянка, якою користується відповідач ОСОБА_3 останнім приватизована. Спірною, являється ділянка, яка перебуває у фактичному користуванні ОСОБА_4 та ОСОБА_5

            Відповідно до висновку експертизи № 36 С від 14.09.2009 року сторонам запропоновано 4 варіанти поділу будинковолодіння  відповідно до часток у праві власності та запропоновано до кожного варіанту поділу будинковолодіння  по 4  варіанти користування земельною ділянкою.

            Розглядаючи справу, суд першої інстанції вірно визначив характер спірних правовідносин, визначив закон, який підлягає застосуванню до цих правовідносин, в обсязі, необхідному для вирішення справи було з”ясовано всі обставини, та, виходячи з доказів, наданих сторонами , ухвалено рішення.

             ОСОБА_1 та його представник, будучи належним чином повідомлені про час та місце розгляду справи, будучи ознайомленими з висновком експертизи № 36 від 14.09.2009 року, для участі у розгляді справи в судове засідання не з”явились,  заперечень на позов та доказів на обґрунтування свого варіанту поділу будинковолодіння і визначення порядку землекористування суду не надали.

             Як вбачається з рішення суду , гараж „Д” виділений у власність ОСОБА_4.( а.с. 161)

             Саме з врахуванням часток у власності, як будинку так і надвірних споруд, суд визначив для сторін порядок користування земельною ділянкою. Оскільки гараж ”Д” за четвертим варіантом поділу згідно експертизи, виділено позивачці, а ОСОБА_1 з надвірних споруд в користування виділено сарай „В”, сарай ”в”, вбиральню „к”, судом обґрунтовано  у користування апелянту виділена  свме та земельна ділянка, на якій розташовані ці  споруди.

             Отже, будь яких, визначених у ст. 309 ЦПК України підстав для скасування рішення суду першої інстанції, апелянтом не наведено і апеляційним судом під час розгляду апеляційної скарги не встановлено. Відсутні також підстави , передбачені  ст. 311 ЦПК України для скасування  рішення та повернення справи на новий розгляд до суду першої інстанції.

             Відповідно до ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу, а рішення суду першої інстанції залишає без змін, якщо буде встановлено, що рішення ухвалене з дотриманням норм матеріального та процесуального права.

              Керуючись ст.303,304,307,308,313,315,317,319,324 ЦПК України, апеляційний суд ,

                                                           У Х В А Л И В :

             Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.

              Рішення Новозаводського районного суду м. Чернігова від 10 грудня 2009 року залишити без змін.

              Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена до Верховного Суду України в касаційному порядку протягом двох місяців з моменту набрання законної сили.

 

             Головуючий:                                     Судді:

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація