ПОСТАНОВА
Іменем України
Справа номер 2-а-10/2007р.
27 лютого 2007 року Славутицький міський суд Київської області у складі головуючого Малишенко Т.О. при секретарі Дем.яненко Т.В. за участі позивача ОСОБА_1, представник відповідачів: відсутній.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в м. Славутич Київської області - про визнання дій Управління у м. Славутичі Київської області Пенсійного Фонду України незаконними,
уста н о в и в:
Позивач звернулась до суду із позовною заявою про визнання дій Управління Пенсійного Фонду України в м. Славутич незаконними, щодо відмови у проведенні перерахунку її пенсії на підставі поданої нею заяви від 07.07.2006 року. Просить зобов'язати відповідачів провести перерахунок її пенсії у відповідності до вимог Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з врахуванням її страхового стажу, та здійснити виплату перерахованої пенсії.
В судовому засіданні позивач підтримала свої позовні вимоги в повному об'ємі. Суду пояснила, що відповідач незаконно відмовив в проведенні перерахунку пенсії, керуючись листом Пенсійного фонду України НОМЕР_1, зміст якого протирічить ч.4 ст.42 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Тому просила зобов'язати відповідачів зробити перерахунок пенсії з моменту подачі її заяви, а також здійснити виплату перерахованої пенсії.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, від відповідачів надійшла письмова заява про розгляд справи без їх участі. До суду надали письмове заперечення з якого вбачається, що позовні вимоги не визнають в повному об'ємі, вважають їх безпідставними, оскільки в своїй роботі вони керуються не тільки Законом України, а і іншими документами. Надійшов лист з Пенсійного Фонду України, який заборонив перерахунок пенсій особам, у яких відсутній страховий стаж два роки, і тому вони відмовили в перерахунку пенсії позивачу.
В судовому засіданні встановлено, що відповідно до протоколу номер 121 від
1999 року на підставі Закону України " Про пенсійне забезпечення" з 28.08.1999 року ОСОБА_1, було призначено щомісячно, пенсію за віком довічно. З оглянутої пенсійної справи позивача вбачається, що їй неодноразово було зроблено перерахунок пенсії. 01.01.2004 року набрав чинності Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року. На підставі цього Закону ОСОБА_1, було призначено пенсію. З копії трудової книжки вбачається, що
2000 року позивач була звільнена з ДСП "ЧАЕС за ст. 38 КЗпП України у зв.язку виходом на пенсію. 02.02.2005 року позивач працевлаштувалась на роботу у ПП
2
"Приходько", де пропрацювала до 09.03.2005 року. З 01.06.2006 року по 01.07.2006 року позивач працювала в ЗАТ " Сервісний центр вентиляції та кондиціювання повітря". 07.07.2006 року позивач звернулась до відповідачів з письмовою заявою про перерахунок пенсії, відпрацювавши один місяць, посилаючись на п.4 ст.42 Закону України "Про загальнообов'язкове пенсійне забезпечення". 13.09.2006 року управлінням Пенсійного фонду України в м. Славутич Київської області відмовлено в проведенні перерахунку пенсії з тих підстав, що позивач мав менше 2 років страхового стажу роботи.
Проаналізувавши пояснення сторін, матеріали справи та вимоги чинного законодавства, суд вважає, що в даному випадку позовні вимоги не підлягають задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ч.4 ст.42 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, проводиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Кожний наступний перерахунок пенсії проводиться не раніше як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії.
Як вбачається з пояснень відповідачів, листом Міністерства праці та соціальної політики України і Пенсійного Фонду України , який надійшов до їхнього управління 27.03.2006 року, було надано огляд запитань та відповідей з питань застосування ч.4 ст.42 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", зареєстрований 23.03.2006 року у Міністерстві праці та соціальної політики України за № 268/0/7-06, у Пенсійному Фонді України за № 3470/02-20, яким передбачено, що у разі, якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення (перерахунку) пенсії, незалежно від тривалості страхового стажу, яким і керувалися в своїй роботі працівники управління Пенсійного фонду України в м. Славутич Київської області.
10 липня 2006 року до управління Пенсійного фонду України в м. Славутичі Київської області надійшов від Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області спільний лист Міністерства праці та соціальної політики України і Пенсійного фонду України, зареєстрований 5 липня 2006 року у Міністерстві праці та соціальної політики України за №4463/0/14-06/039, у Пенсійному Фонді України за № 8683/02, яким відкликано раніше наданий огляд запитань та відповідей з питань застосування ч.4 ст.42 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та зазначено, що з дати офіційного надходження листа не можуть проводитись перерахунки пенсій за ст.42, особам що мають менше 2 років страхового стажу після 01.01.2004 року.
24 липня 2006 року Пенсійний фонд України звернувся до Міністерства юстиції України за роз'ясненням щодо виникнення права на перерахунок пенсії відповідно до ст.42 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", яке листом від 26 липня 2006 року за № 21-46-915 в межах своїх повноважень надало роз'яснення про те, що особа, яка на момент призначення пенсії не працювала (або була звільнена з дати призначення пенсії), а згодом працевлаштувалась і відпрацювала два роки, буде мати право на перерахунок пенсії відповідно до ст.42 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Крім того, 05.09.2006 року до управління Пенсійного фонду України в м. Славутич Київської області для керівництва в роботі надійшов лист Пенсійного Фонду України від 01.09.2006 року за № П 144/02-02, в якому зазначено, що при проведенні перерахунків пенсій відповідно до ч.4 ст.42 Закону України "Про загальнообов'язкове
з
державне пенсійне страхування" слід керуватися листами Міністерства юстиції України від 10.07.2006 року та від 26.07.2006року №21-46-915 з урахуванням того, що особа матиме право на перерахунок пенсії відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону за умови, якщо така особа відпрацювала не менше як два роки після призначення (перерахунку пенсії*). У разі якщо документи, подані заявниками до органів Пенсійного Фонду України для проведення перерахунку пенсій згідно до ч.4 ст.42 Закону, не відповідають умовам, зазначеним вище, а також по них не здійснено перерахунок пенсії, такі документи підлягають поверненню заявникам.
Відповідно до п.2 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.2001 року № 121/2001, Пенсійний Фонд України узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до його компетенції, розробляє пропозиції щодо вдосконалення законодавства і в установленому порядку вносить їх на розгляд Міністрові праці та соціальної політики України. У межах своїх повноважень Пенсійний Фонд України організовує виконання актів законодавства та здійснює систематичний контроль за їх реалізацією.
Відповідно до п.1.2 Положення про управління Пенсійного Фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого Постановою правління Пенсійного Фонду України 30.04.2002 року № 8-2, зареєстрованого в МЮУ 21.05. 2002 року за № 442/6730 управління в своїй діяльності керується Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 01.03. 2001 року № 121, Постановами правління та наказами Фонду, наказами та розпорядженнями регіональних управлінь, а також цим Положенням.
Тобто судом зроблено висновок, що управління Пенсійного Фонду України в м. Славутич Київської області, відмовляючи в проведенні призначення (перерахунку) пенсії, керувалось розпорядженнями головного управління Пенсійного Фонду України в Київській області та Пенсійного Фонду України, діяло в межах своїх повноважень відповідно до вищевказаного Положення і у суду немає підстав задовольняти позовні вимоги.
На підставі викладеного, керуючись ст. 160 КАС України , суд
п оста н о в и в:
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в м. Славутич Київської області - про визнання дій Управління у м. Славутичі Київської області Пенсійного Фонду України незаконними - відмовити.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана протягом 10-ти днів з дня проголошення постанови, а в разі складання постанови в повному обсязі, відповідно до вимог ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі, або протягом 20-ти днів після подання письмової заяви про апеляційне оскарження постанови яка подається протягом 10-ти днів з дня її проголошення.
Суддя