Справа № 1-286/ 2007 р.
ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м Луцьк 02 березня 2007 року
Луцький міськрайонний суд Волинської області під головуванням
судді Каліновської В.С.
за участі секретаря Грищенко О.В.
прокурора Синюка О.В. захисника ОСОБА_1. законного представника ОСОБА_2.
розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Луцьку справу за постановою слідчого про застосування примусових заходів медичного характеру до ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, уродженця м. Луцька, гр.України, освіта середньо-спеціальна, неодруженого, непрацюючого, судимого:
· 11 лютого 2000 року Луцьким міським судом за ст.ст. 229-6 ч. 1,46-1 КК У.країни ( в ред. 1960 р.) на 1 рік позбавлення волі з відстрочкою виконання вироку на 1 рік;
· 13 березня 2000 року Ківерцівським районний судом за ст. 229-6 ч.1 КК України ( в ред. 1960 р.) на 1 рік позбавлення волі
· 29 травня 2000 року Луцьким міським судом за ст.ст. 229-6 ч.2 ,42 ч.З КК України ( в ред. 1960 р.) на 2 роки 6 місяців позбавлення волі; мешканця м.Луцька, вул. Гордіюк, 31, кв. 46,-
встановив:
ОСОБА_3. 09 листопада 2005 року, в м. Ківерці, з метою збуту, незаконно придбав, шляхом привласнення знайденого, наркотичний засіб-макову солому, яку зберігаючи при собі, перевіз в м. Луцьк, де на вул.. Конякіна був затриманий працівниками міліції, які виявили і вилучили в нього вищезазначену наркотичну речовину, вагою 167,6 гр.
Вина ОСОБА_3 у вчиненому повністю доведена в судовому засіданні зібраними і дослідженими доказами по справі, зокрема, показами свідків ОСОБА_4., ОСОБА_5., які в судовому засіданні ствердили факт вилучення в ОСОБА_3 наркотичної речовини -макової соломи та показали, що при затриманні останній пояснив, що даний наркотик він має передати своїй знайомій; протоколом вилучення в ОСОБА_3 ( а.с. З ) поліетиленового пакету з речовиною рослинного походження, яка згідно висновку фізико - хімічної експертизи ( а.с.28 ) являє собою особливо небезпечний наркотичний засіб -макову солому, вагою 167,6 гр.
Таким чином, ОСОБА_3. своїми умисними діями, направленими на незаконне придбання, зберігання та перевезення наркотичного засобу з метою збуту, вчинив суспільно-небезпечне діяння, передбачене ст. 307 ч.1 КК України.
Заслухавши думку учасників судового процесу, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що постанова підлягає до задоволення.
Згідно амбулаторної судово-психіатричної експертизи від 17 жовтня 2006 року ( а.с. 85-86) у ОСОБА_3 виявлені психічні розлади, які позбавляли останнього в період вчинення ним інкримінованого йому діяння і позбавляють на даний час можливості усвідомлювати свої дії та керувати ними. Він потребує примусових заходів медичного характеру у вигляді лікування у психіатричній лікарні із звичайним наглядом.
ІНФОРМАЦІЯ_2 Волинської обласної психіатричної лікарні № 1 ОСОБА_6., допитаний в якості експерта, показав, що ОСОБА_3. на момент проведення судово психіатричної експертизи лікувався стаціонарно. На момент вчинення інкримінованих 'йому дій не усвідомлював значення своїх дій і потребував лікування. Вважає, що ОСОБА_3 слід покласти на лікування у відділення з звичайним наглядом в протитуберкульозне відділення. Протягом півроку він обов'язково буде обстежений лікарською комісією і в разі необхідності прийняте рішення про продовження чи зміну примусових заходів медичного характеру в залежності від стану психічного захворювання.
Приймаючи до уваги вищевикладене слід застосовувати стосовно ОСОБА_3 примусові заходи медичного характеру у вигляді лікування в психіатричному закладі із звичайним наглядом.
Керуючись ст.ст. 416-417, 419-421 КПК України,-
постановив:
На підставі ст. 94 КК України застосувати до ОСОБА_3 примусове лікування в психіатричному закладі із звичайним наглядом.
Запобіжний захід до набрання постановою законної сили ОСОБА_3 - підписку про невиїзд - скасувати.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Волинської
області протягом 15 діб з моменту її проголошення.