Судове рішення #8011469



Котовський міськрайонний суд

66300,пров.Спортивний 1а,м.Котовськ,Одеська область                     

            

Справа  № 2-а-34/10

П О С Т А Н О В А

І М ‘Я М     У К Р А Ї Н И

           22 січня 2010 року Котовський міськрайонний суд Одеської області

          в складі: головуючого судді –Нікітішина В.П.

                        при секретарі           - Бондаренко Н.І.

          розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Котовську Одеської області адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до  Управління ДАЇ ГУМВС України у Вінницькій області про незаконне накладення адміністративного штрафу

                                                        ВСТАНОВИВ:

             Позивач 30.09.2009 року звернувся в суд з цим позовом, вказуючи, що 21.09.2009 року інспектором ІДПС ВДАІ ГУМВС України у Вінницькій області на нього було накладено адміністративний штраф у розмірі 340 грн. за скоєння правопорушення за ч.1 ст.121 КУпАП. А саме за переобладнання автомобіля д/з НОМЕР_1 без дозволу органу ДАІ. Однак з цим він не погоджується. Вважає, що Правил дорожнього руху не порушував. Оскільки на його думку зняття місць для сидіння не входить в перелік переобладнання автомобіля, що потребує узгодження з органами ДАІ. Дії працівника ДАІ вважає неправомірними, а тому просив постановити рішення суду, яким скасувати постанову по про адміністративне правопорушення про притягнення його до адміністративної відповідальності  за ст. 121 ч. 1 КУпАП, а справу про адміністративне правопорушення провадженням закрити за відсутності складу адміністративного правопорушення.

         Позивач в судовому засіданні підтримав свої вимоги в повному обсязі.

          Представник відповідача УДАЇ ГУМВС України в Вінницькій області на виклик суду не з’явився, однак надав письмово заперечення проти позову. В своєму заперечені представник відповідача вважав дії інспектора ІДПС УДАІ  у Вінницькій області правомірними, а позицію позивача безпідставною. В зв’язку з цим просив в позові відмовити в повному обсязі.            

           Вислухавши пояснення позивача та дослідивши наявні письмові докази у справі, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні позову.

          Встановлено, що 21.09.2009 року на водія автомобіля Мерседес-Бенц д/з НОМЕР_1 ОСОБА_1 інспектором ІДПС ВДАІ м.Вінниці Вусик С.В. на автодорозі Стрий –Знамянка 405 км.   було складено протокол про адміністративне правопорушення  за ст.121 ч.1 КУпАП, а саме «21.09.2009 року о 19.10 год. водій ОСОБА_1 керував автомобілем  Мерседес-Бенц д/з НОМЕР_1  по  автодорозі Стрий –Знамянка 405 км., який було переобладнано без узгодження з ДАІ з порушенням відповідних правил, норм та стандартів. В свідоцтві про реєстрацію значиться 6 місць для сидіння, а в наявності є лише три»,  (чим порушено вимогу п.31.3а ПДРУ) та притягнуто до адміністративної відповідальності  за ст. 121 ч. 1 КУпАП  у вигляді штрафу в розмірі 340 грн. згідно постанови АВ №024162  від 21.09.2009 року.

Згідно ч.1.ст.121 КУпАП керування водіями транспортними засобами, що мають несправності гальмової системи, рульового управління, тягово-зчіпного пристрою, зовнішніх світлових приладів (темної пори доби) чи інші технічні несправності, з якими відповідно до встановлених правил експлуатація їх забороняється, або переобладнаними з порушенням відповідних правил, норм і стандартів, або такими, що своєчасно не пройшли державного технічного огляду, -

тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до двадцяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно до п.31.3 підпункту (а) Правил дорожнього руху, затверджених постановою КМУ від 10.10.2001 року №1306, забороняється експлуатація транспортних засобів згідно із законодавством -  у разі їх виготовлення або переобладнання з порушенням вимог стандартів, правил і нормативів, що стосуються безпеки дорожнього руху;

 Згідно ст.32 Закону України «Про дорожній рух»переобладнання транспортних засобів, тобто зміна типу або марки (моделі), призначення чи параметрів конструкції транспортних засобів, що перебувають в експлуатації, шляхом установки кабіни, кузова чи їх деталей, спеціального обладнання і номерних агрегатів, не передбачених нормативно-технічною документацією на даний транспортний засіб, повинно відповідати правилам, нормативам і стандартам України.

Не дозволяється без погодження з виробниками транспортних засобів та їх складових частин або іншої спеціально уповноваженої на це Кабінетом Міністрів України організації переобладнання, що призводить до зміни повної маси та її розподілу по осях, розміщення центру ваги, типу двигуна, його ваги і потужності, колісної бази чи колісної формули, системи гальмового і рульового керування та трансмісії.

          Переобладнання, що призвело до зміни облікових даних механічного транспортного засобу, повинно бути відображено у його реєстраційних документах.

Згідно ст.19 Закону України «Про автомобільний транспорт»визначено, що

Транспортні засоби за своїм призначенням поділяються на:

         транспортні засоби загального призначення;

транспортні засоби спеціалізованого призначення;

транспортні засоби спеціального призначення.

При державній реєстрації автобусів у реєстраційних документах роблять відмітку щодо їх належності до транспортного засобу загального призначення чи до транспортного засобу спеціалізованого призначення.

При державній реєстрації вантажних автомобілів у реєстраційних документах роблять відмітку щодо їх призначення згідно з документами виробника (вантажний автомобіль, причіп, напівпричіп з бортовою платформою відкритого або закритого типу, самоскид, цистерна, сідельний тягач, фургон, для аварійного ремонту, автокран, пожежний, автомобіль-мішалка, вишка розвідувальна чи бурова на автомобілі, для транспортування сміття та інших відходів, технічна допомога, автомобіль прибиральний, автомобіль-майстерня, радіологічна майстерня, автомобіль для пересувних телевізійних і звукових станцій тощо).

При державній реєстрації легкових автомобілів у реєстраційних документах роблять відмітку щодо їх призначення згідно з документами виробника (легковий, таксі, швидка медична допомога, автомобіль інкасації, броньований, обладнаний спеціальними світловими і звуковими сигнальними пристроями тощо).

Порядок державної реєстрації транспортних засобів визначає Кабінет Міністрів України.

Статею 20 Закону України «Про автомобільний транспорт»встановлено, що конструкція та технічний стан транспортних засобів, транспортні засоби та частини до них повинні відповідати вимогам нормативної і конструкторської документації та мати маркування для їх ідентифікації.

          Згідно даних Свідоцтва реєстрації ТЗ автомобіля позивача, то це є тип- вантажопасажирський,  кількість сидячих місць з місцем водія –6 (шість).

        Знявши три сидячих місця у своєму автомобілі, позивач фактично змінив тип автомобіля з вантажопасажирського на вантажний. Крім цього такі зміни конструкції автомобіля не передбачені заводом виробником, а тому відповідно не відповідають вимогам нормативної і конструкторської документації на нього, що в свою чергу призводить до зміни повної маси та її розподілу по осях, розміщення центру ваги.

Тому таке переобладнання без дозволу уповноваженого органу ДАІ та експлуатація цього автомобіля, на переконання суду, є порушенням ПДРУ, відповідальність за яке передбачено за ч.1 ст.121 КУпАП.

     Вина позивача у скоєні цього порушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення від 21.09.2009 року та поясненням позивача в цьому протоколі де він особисто вказав, що «сидіння тимчасово здав на ремонт».             

     Виходячи з вищенаведеного суд вважає дії працівника ДАІ в цьому випадку були правомірними, а винесена ним постанова про накладення на позивача адміністративного стягнення є в межах його компетенції і відповідає чинному законодавству.

     Тому підстав для задоволення цього позову суд не вбачає.

     Керуючись ст.ст. 11, 71, 86, 162, 163 КАС України, ст.ст. 122, 288,293 п. 1 КУпАП,

П О С Т А Н О В И В:

          ОСОБА_1 в задоволенні позову відмовити.            

          Постанову суду може бути оскаржено до апеляційного адміністративного суду Одеської області, через суд, який її ухвалив, шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня її складання в повному обсязі, а надалі апеляційної  в наступні 20 днів.

                                                                   Суддя  –

          Постанову у повному обсязі складено 25 січня 2010 року.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація