- яку притягнуто до адміністративної відповідальності: Устименко Юлія Олександрівна
- Правопорушник: Устименко Юлія Олександрівна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 289/875/19
Номер провадження 3/289/357/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04.07.2019 м. Радомишль
Суддя Радомишльського районного суду Житомирської області Луньова Д.Ю., розглянувши матеріали, які надійшли з Департаменту з питань запобігання політичній корупції Національного агентства з питань запобігання корупції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ст. 212-15 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В :
Відповідно до Протоколу про адміністративне правопорушення від 13.05.2019 № 50-25/511, за результатами аналізу звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, поданого політичною партією "ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ"ЄДНАННЯ "БАТЬКІВЩИНА" за IV квартал 2018 року, встановлено, що партією 26.10.2018 отримано внесок від ОСОБА_1 у сумі 148 985,00 грн.. На підтвердження інформації, зазначеної у Звіті Партії, надано банківську виписку з ПАТ «МЕГАБАНК», згідно з якою внесок наданий через АТ КБ «ПРИВАТБАНК», номер розрахункового документу @ 2PL8313 , з призначенням платежу «внесок на користь політичної партії». Наведена обставина свідчить про те, що особа знала і усвідомлювала свої дії. Відповідно до листа Державної фіскальної служби України від 27.02.2019 № 4348/5/99-99-17-02-16 за даними інформаційної системи органів ДФС станом на 26.10.2018 в ОСОБА_1 обліковується податковий борг у сумі 11,31 грн.
Відповідно до Протоколу про адміністративне правопорушення від 13.05.2019 № 50-25/512, за результатами аналізу звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, поданого політичною партією "ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ"ЄДНАННЯ "БАТЬКІВЩИНА" за IV квартал 2018 року, встановлено, що партією 29.10.2018 отримано внесок від ОСОБА_1 у сумі 148 985,00 грн.. На підтвердження інформації, зазначеної у Звіті Партії, надано банківську виписку з ПАТ «МЕГАБАНК», згідно з якою внесок наданий через АТ КБ «ПРИВАТБАНК», номер розрахункового документу @ 2PL4130 , з призначенням платежу «внесок на користь політичної партії». Наведена обставина свідчить про те, що особа знала і усвідомлювала свої дії. Відповідно до листа Державної фіскальної служби України від 27.02.2019 № 4348/5/99-99-17-02-16 за даними інформаційної системи органів ДФС станом на 29.10.2018 в ОСОБА_1 обліковується податковий борг у сумі 11,31 грн.
Відповідно до Протоколу про адміністративне правопорушення від 13.05.2019 № 50-25/513, за результатами аналізу звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, поданого політичною партією "ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ"ЄДНАННЯ "БАТЬКІВЩИНА" за IV квартал 2018 року, встановлено, що партією 30.10.2018 отримано внесок від ОСОБА_1 у сумі 148 985,00 грн.. На підтвердження інформації, зазначеної у Звіті Партії, надано банківську виписку з ПАТ «МЕГАБАНК», згідно з якою внесок наданий через АТ КБ «ПРИВАТБАНК», номер розрахункового документу @ 2PL3022 , з призначенням платежу «внесок на користь політичної партії». Наведена обставина свідчить про те, що особа знала і усвідомлювала свої дії. Відповідно до листа Державної фіскальної служби України від 27.02.2019 № 4348/5/99-99-17-02-16 за даними інформаційної системи органів ДФС станом на 30.10.2018 в ОСОБА_1 обліковується податковий борг у сумі 11,31 грн.
ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилась, проте розгляд справи здійснювався за участю її захисника Поливоди В.Д., який в судовому засіданні просив закрити провадження про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 у зв`язку із відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-15 КУпАП. На обґрунтування зазначеної позиції захисник посилався на відсутність належних доказів про те, що ОСОБА_1 була обізнана про наявність у неї податкового боргу та належним чином повідомлена про існування такого боргу. Про наявність податкового боргу ОСОБА_1 дізналась від ПП «ВО «Батьківщина», після чого одразу погасила податковий борг, про що свідчить відповідь органу ДФС.
Згідно з вимогами ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото-кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до положень ст. 252 КУпАП - орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Вислухавши пояснення захисника, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, оцінивши всі обставини справи в їх сукупності, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до п. 14.1.156 ст. 14 Податкового кодексу України, податкове зобов`язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Згідно з п. 14.1.175 Податкового кодексу України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Положеннями ст.ст. 19, 20, 35 ПК України визначено, що саме податковий орган наділений повноваженнями та має обов`язки щодо належного інформування платника податків про існування у нього податкового боргу, а також здійснення контролю та вжиття заходів щодо своєчасного погашення податкових зобов`язань платника податків.
Відповідно до п.п. 57.2, 57.3 ст. 57, 58.1 ст. 58 ПК України - контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення - рішення, якщо сума грошового зобов`язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до ст. 54 цього Кодексу.
Відповідно до п. 58.3 Податкового кодексу України - податкове повідомлення -рішення вважається належним чином врученим платнику податків (крім фізичних осіб), якщо його надіслано у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу. Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її представникові, надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення або у порядку, визначеному пунктом 42.4 статті 42 цього Кодексу. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг.
Згідно з вимогами п. 59.1 Податкового кодексу України - у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до п 59.4 Податкового кодексу України - податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов`язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Аналогічне повідомлення платника податків передбачено і у ст. 116 ПК України у разі застосування контролюючим органом до платника податків штрафних (фінансових) санкцій за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства.
У відповідності до п.43 рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) від 14.02.2008 у справі «Кобець проти України» (з відсиланням на первісне визначення цього принципу у справі «Авшар проти Туреччини» (Avsar v. Turkey), п. 282) доказування, зокрема, має випливати із сукупності ознак чи неспростовних презумпцій, достатньо вагомих, чітких та узгоджених між собою, а за відсутності таких ознак не можна констатувати, що винуватість особи доведено поза розумним сумнівом.
Між тим, відповідно до ст. 62 Конституції України, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Судом об`єктивно встановлено, що матеріали справи містять лише лист ДФС України, яким констатовано наявність в ОСОБА_1 податкового боргу в сумі 11,31 грн. та не містять належних доказів про обізнаність ОСОБА_1 про існування цього податкового боргу та про належне повідомлення ОСОБА_1 про наявність заборгованості.
Аналіз наведених обставин та положень закону дозволяє суду зробити висновок про відсутність чітких та узгоджених між собою доказів, які б підтверджували обставини, які викладені в протоколах про адміністративні правопорушення, а тому суд вважає, що висновок про порушення ОСОБА_1 пункту 8 частини першої статті 15 Закону України «Про політичні партії в Україні» не ґрунтується на встановлених обставинах та не підтверджений належними доказами.
Відповідно до ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного та враховуючи положення ч. 1 ст. 247 КУпАП, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-15 КУпАП, а тому з цих підстав провадження у справі підлягає закриттю.
Керуючись ст. 247 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 212-15 КУпАП - закрити на підставі ч. 1 ст. 247 КУпАП за відсутністю у її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Радомишльський районний суд Житомирської області протягом 10 діб з моменту її винесення.
Суддя /підпис/ Д. Ю. Луньова
Згідно з оригіналом
Суддя Д. Ю. Луньова
"___" __________ 20 __
(дата засвідчення копії)
- Номер: 33/4805/624/19
- Опис: про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.212-15 КУпАП - для вирішення питання про зміну підсудності
- Тип справи: на скаргу, протест про перегляд постанов про адміністративне правопорушення (а)
- Номер справи: 289/875/19
- Суд: Житомирський апеляційний суд
- Суддя: Луньова Д.Ю.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 11.06.2019
- Дата етапу: 11.06.2019
- Номер: 3/289/358/19
- Опис: Порушення порядку надання або отримання внеску на підтримку політичної партії, порушення порядку надання або отримання держ. фінансування статутної діяльності політичної партії, порушення порядку надання або отримання фінанс. (матеріальної) підтримки
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 289/875/19
- Суд: Радомишльський районний суд Житомирської області
- Суддя: Луньова Д.Ю.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 21.06.2019
- Дата етапу: 24.06.2019
- Номер: 3/289/356/19
- Опис: Порушення порядку надання або отримання внеску на підтримку політичної партії, порушення порядку надання або отримання держ. фінансування статутної діяльності політичної партії, порушення порядку надання або отримання фінанс. (матеріальної) підтримки
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 289/875/19
- Суд: Радомишльський районний суд Житомирської області
- Суддя: Луньова Д.Ю.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 21.06.2019
- Дата етапу: 24.06.2019
- Номер: 3/289/357/19
- Опис: Порушення порядку надання або отримання внеску на підтримку політичної партії, порушення порядку надання або отримання держ. фінансування статутної діяльності політичної партії, порушення порядку надання або отримання фінанс. (матеріальної) підтримки
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 289/875/19
- Суд: Радомишльський районний суд Житомирської області
- Суддя: Луньова Д.Ю.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 21.06.2019
- Дата етапу: 04.07.2019